Skocz do zawartości
rumianko

x800 czy gf6800 ktora kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Spokoj !! Kurde :/ Ostatnio wiecej ludzi sie kluci tak jak wy niz cos powie godnego zainteresowania ... Kiedys tego nie bylo ...  

 

P.S Ma ktos na forum X800 XT PE ??

Luz sorry za to. Lukas666 sorry ale letko mnie zdenerwowalłeś. Jeszcze raz sorry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
spoko nie obrazam sie za szybko :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy... ja jestem chetny. Aaaa i niewiele sie zmienilo ATI zywcieza

ale pytam sie w jakim celu? zreszta masz obie karty pod reka...mozesz sam zrobic testy...jak juz bedziesz je robil, nie zapomnij wymusic trilinear na obu kartach, a potem porownaj jakies screenshoty np.compressonator'em...

jak sam stwierdziles obie firmy roznymi metodami generuja obraz, tak wiec nie widze wiekszego sensu w porownywaniu framerate na nich...

a juz na pewno okreslanie na jego podstawie ktora jest lepsza...

 

Przybylem zobaczylem, odeszlem. ATI mnie lezy bardziej.

Twoj wybor....

ale jesli mozesz, podaj pare powodow dla ktorych wybrales wlasnie ati...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Ma ktos na forum X800 XT PE ??

Dla ciemnej strony mocy - ja mam X800XT PE

Dla jasnej strony mocy - mam tez GF6800U ;)

 

wiedzialem  a pamietasz kiedy to bylo? ponad 2 mies. temu? nowe stery, nowe konfigi... sporo sie zmienilo...chcesz wrocic do tego?

Nie ma sprawy... ja jestem chetny. Aaaa i niewiele sie zmienilo ATI zywcieza

 

mi pasuje gf, nawet jesli to "pasowanie" jest kosztem jakis testow...po prostu pasuje mi za caloksztal i juz...

Przybylem zobaczylem, odeszlem. ATI mnie lezy bardziej.

 

W tych artach jakoś nie ma DWUKROTNEJ przewagi. 

Co więcej 2 dwóch z nich przewaga kart ATI jest MINIMALNA....

Wiesz, zalezy kto i jak robi testy. www.driverheaven.net

Lancer, wiesz swi... jestes :P Jak masz to i to to bys napisal ktore lepiej sie sprawiuje i ktore Ci bardziej lezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem wszystkiego wiec ktos moze to juz napisal, bylem wlasnie w sklepie i przeczytalem w najnowszym CustomPC ze "WSZYSTKIE" radki X800PRO wersje VIVO, maja to samo PCB co XTPE plus te same pamieci 1,6ns! czyli pamieci kreca sie bez problemow do 1200Mhz, a odblokowanie 4 dodatkowych potokow jest dziecinnie proste wystarczy metoda olowkowa polaczyc 2 sciezki i bez najmniejszych problemow mamy 16 potokow, dzielajacych bez zadnych problemow. Jak dla mnie bajka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem wszystkiego wiec ktos moze to juz napisal, bylem wlasnie w sklepie i przeczytalem w najnowszym CustomPC ze "WSZYSTKIE" radki X800PRO wersje VIVO, maja to samo PCB co XTPE plus te same pamieci 1,6ns! czyli pamieci kreca sie bez problemow do 1200Mhz, a odblokowanie 4 dodatkowych potokow jest dziecinnie proste wystarczy metoda olowkowa polaczyc 2 sciezki i bez najmniejszych problemow mamy 16 potokow, dzielajacych bez zadnych problemow. Jak dla mnie bajka ;]

Niewiem i tak szczerze jesli wchodzi w gre taka kwota pieniedzy to nie jestem zwolennikiem takich zeczy... lepiej kupic 6800GT niz X800 Pro IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pocieszyleś mnie:) muszę kupić jakiś procek grafa to nie wszystko.

2500 za mało !! ludzie oszaleliście zastanówcie się co piszecie :evil: :twisted:

 

spróbuj wymusić obsługę dx9 powinno pomóc:

 

mat_dxlevel 90

A jak coś takiego zrobić ??

Mam jeszcze pytanko, da sie jakoś zmieniać te PS3.0 na PS2.0 ??

Pozdr.

Kostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to zacznie być dopiero za ROK jak nie później wszczepione w życie a za ten czas żadna gra tego nie wykozysta a do tego czasu to ten 6800GT w Pełnym PS3.0+ bedzie sie zachowywał jak FX5200 w PS2.0 ...

 

Jakość obrazu jest tragiczna... i za kilka dni moze sie okazać ze zowu czegośtam nie ma...

ci sie chyba karty pomylily... jak sie czyta takiego glupoty to slabo sie robi

Wybacz, że bazuje na autentycznych fotkach i informacjach ktore ludzie na necie czytają... pewnie to oni podają głupoty i wszyscy ci którzy mierzą jakości obrazu w grach, ich wydajność i informacje techniczne nt. kart...

 

Bo pewnie widziałeś róznice jakości obrazu w Doomie 3 ?? I informacje że w FXie nagle zniknęły 4 potoki a w 6800 nagle 1 potok verteksa ale to pewnie w palca wyssane i nieprawdziwe...

 

Jak głupoty to nie czytaj, nikt ci nie każe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że SM3.0 nic nie dają i że NVIDIA niepotrzebnie je wprowadziła???Hmmm..raptem 2 lata temu ATI też jako pierwsze wprowadziło SM2.0 i przez grubo ponad pól roku nie ukazała się ŻADNA gra obsługująca SM2.0 tylko że wtedy zwolennicy ATI szczycili sie tym że to `ICH`firma pierwsza wprowadziła układ zgodny z DX9.

I dlatego nVidia mysli, że ludzie się na to nabiorą :D

 

Bardzo ciekawe jakie były by komentarze gdyby to ATI dysponowało układem zgodnym z SM3.

ATi sprawe przemyślało... i dopiero za rok mają wyjść pierwsze układy z SM3.0+ bo na razie nie WIEMY czego się po nim spodziewać... jedyna gra ( PATCH !! ) na PS3.0 to patch 1.2 do FarCry i jeszcze w wielu przypadkach powoduję błędy... na razie innej Gry nawet DEMA pod PS3.0 nie widziałem...

 

Za rok dodają PS4.0 a 3.0 nawet w użyciu nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się nabiorą???na co mają się nabierać?????Na to że NVIDIA reklamuje że jej produkty posiadają wsparcie SM3.0???

Przecież mają to na co mają się nabierac..

A tak na marginesie to moje zdanie jest takie i podaje to na swoim przykładzie:

--karte graficzną kupuję na około 2 lata a nie na pół roku czy rok tak że gdy już się zdecyduje na jej zakup to wole miec produkt bardziej zaawansowany technologicznie i przyszłościowy oraz zgody ze standardami które niedługo bedą obowiązywac...Obecnie mam GFTi4200 z Leadteka i niestety już nie wyrabia z wieloma grami

i dlatego mam zamiar kupić nową za około 2 miechy(czekam na GF6600GT na AGP lub GF 6800NU)

Bedzie mi ona służyć przez ok 2 lata dlatego wolę miec kartę która będzie już obsługiwała SM3.0 ..

PS. jeśli SM4.0 ma być za rok to po co ATI ma wypuszczać R520 który bedzie posiadał SM3.0 jeśli nie będzie on już w użyciu??????

Byłoby to bez sensu..Dlatego uważam że nie tak szybko SM4.0 stanie się standardem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie widziałeś róznice jakości obrazu w Doomie 3 ??

ee...zapewne masz na mysli to:

http://www.techreport.com/etc/2004q3/ati-d...m3/index.x?pg=1

 

I informacje że w FXie nagle zniknęły 4 potoki a w 6800 nagle 1 potok verteksa ale to pewnie w palca wyssane i nieprawdziwe...

a co to ma do jakosci obrazu?

 

Jak głupoty to nie czytaj, nikt ci nie każe...

no nie powiem zeby bylo to madre, a juz na pewno przemyslane...

 

ATi sprawe przemyślało... na razie innej Gry nawet DEMA pod PS3.0 nie widziałem...

pojawil sie ShaderMark 2.1 :P

a co do gier...troszke wiecej cierpliwosci. na gierki z dx9 tez troche czekalismy, a minelo niecale pol roku od premiery nowego gf'a. jesienno/zimowy wylew gier przed nami...

 

Za rok dodają PS4.0 a 3.0 nawet w użyciu nie będzie...

afaik SM4.0 nie wczesniej niz z longhornem...a to optymistycznie 2006 rok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I informacje że w FXie nagle zniknęły 4 potoki a w 6800 nagle 1 potok verteksa ale to pewnie w palca wyssane i nieprawdziwe...

a co to ma do jakosci obrazu?

 

A czy ja napisałem że ilość potoków czy tym podobnych ma jakiś wpływ na jakość obrazu ? Napisałem, ze nVidia lubi uszczęśliwiać nabywców właśnie takimi informacjami jakiś miesiąć, dwa po premierze w sklepach...

 

Na pewno wszyscy posiadacze 6800 się ucieszyli, gdy okazało się że nie mają 1 potoka werteksa (Tak jak ci którzy zakupili FXa 5900XT i nagle mieli 4 potoki...) - który miał być, bo tak podawała nVidia...

ale zmieniła zdanie - to przyomina sprawe orlenu... :) Mówią tak a potem zmieniają zdanie.

 

Z resztą... teraz gadanie to jakby przekonywanie niewiernych, że UFO istanieje, a jak w koncu przyleci to juz nikogo nie bedzie trzeba przkonywać także życze wam posiadacze 6xxx wysokich FPS w PS3.0 ...

 

Tak czy siak, gdy okaże się że PS3.0 chodzi na tych kartach jak... nie powiem co... to wtedy bede się smiał :) ze uparci i ślepi i głusi... a jak bedzie dorównywało r520 to zwróce honor nVidii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki....ale mam pytanie:CZY KARTĘ KUPUJE SIĘ DLA ILOŚCI JEDNOSTEK VS CZY POTOKÓW??????????----otóż nie!!

przykład--co z tego że NV43 ma 3 jednostki VS jak posiada świetną wydajność??????

Jak dla mnie to jak karta byłaby tak wydajna jak np.GF6800GT albo RX800pro to nawet jakby się pól roku po przemierze okazało że mają po 4 potoki i 2 jednostki VS to by mnie to gó... obchodziło..

Przecież GF6600 bije Radka9800pro a (4 VS) i czesto dorównuje GF6800NU9% VS)!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Napisałem, ze nVidia lubi uszczęśliwiać nabywców właśnie takimi informacjami jakiś miesiąć, dwa po premierze w sklepach...

wiesz nie chce sie czepiac, ale ciekawe ilu klientow ati zlapalo na hl2...rok temu....obie firmy maja podobne zagrywki...

 

Tak czy siak, gdy okaże się że PS3.0 chodzi na tych kartach jak... nie powiem co... to wtedy bede się smiał :) ze uparci i ślepi i głusi... a jak bedzie dorównywało r520 to zwróce honor nVidii...

:D jasne, a dlaczego nie porownasz od razu do r6xx? porownejesz obecny produkt do czegos co ma wyjsc w przyszlym roku(byc moze) - w sumie to dobrze bo widac, ze nv4x zrobil na Tobie duze wrazenie, ze az dopiero w przyszlym roku widzisz dla niego konkurenta...nie zapomnij tylko o nv5x :D

kwestia jest taka, ze jesli zaczna wyplywac gierki z SM3.0 - i imho nie bedzie to za rok tylko znacznie szybciej, na nv4x nie mam nic do stracenia, jedynie moge "tylko" zyskac...ladujac teraz >2k zl w ati, skazuje sie na nieunikniona wymiane karty za powiedzmy rok...jesli nie szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Napisałem, ze nVidia lubi uszczęśliwiać nabywców właśnie takimi informacjami jakiś miesiąć, dwa po premierze w sklepach...

wiesz nie chce sie czepiac, ale ciekawe ilu klientow ati zlapalo na hl2...rok temu....obie firmy maja podobne zagrywki...

 

Tak czy siak, gdy okaże się że PS3.0 chodzi na tych kartach jak... nie powiem co... to wtedy bede się smiał :) ze uparci i ślepi i głusi... a jak bedzie dorównywało r520 to zwróce honor nVidii...

:D jasne, a dlaczego nie porownasz od razu do r6xx? porownejesz obecny produkt do czegos co ma wyjsc w przyszlym roku(byc moze) - w sumie to dobrze bo widac, ze nv4x zrobil na Tobie duze wrazenie, ze az dopiero w przyszlym roku widzisz dla niego konkurenta...nie zapomnij tylko o nv5x :D

kwestia jest taka, ze jesli zaczna wyplywac gierki z SM3.0 - i imho nie bedzie to za rok tylko znacznie szybciej, na nv4x nie mam nic do stracenia, jedynie moge "tylko" zyskac...ladujac teraz >2k zl w ati, skazuje sie na nieunikniona wymiane karty za powiedzmy rok...jesli nie szybciej...

Moim skromnym zdaniem gry pod SM3.0 wyjda za jakies 1 - 1,5 roku ;) I powiem szczerze ze tak szybko to to nie wejdzie ;) Jeszcze dobrze nie wykorzystano SM2.0 ;) Niema wcale duzo gier ktore to wykorzystuja, a zreszta jak kupiles ta grafe na 5 lat to jestes niezly koles :lol: I tak za rok, dwa lata bedziesz musial ja zmienic jak bedziesz chcial grac w max detalach ;) Ja wole ATI bo i tak niegram w mase najnowszych gier, a na nVidi sie zawiodlem :/ sterowniki najlepiej chodzily z GF 2, a umnie karta ma obiekcje dzialac z roznymi sterami :/ Bardzo czesto wysypuja sie stery ... Dlatego przesiadka nie zaszkodzi ;) A czemu zmieniam karte bo czekam na MoH:PA, Stalkera i HL2 i chce pograc w max detkach i max AA i Anizo ;) A w reszte gier jakie gram to starocie typu CoD, MoHaa, RvS, WarCraft3 :) Wiec to cale SM3.0 do szczescia mi potrzebne nie jest :) Ale uwazam ze ktos mial racje piszac w jakies recencji, ze SM3.0 jest wprowadzone tylko dlatego, bo ludzie nie brali by kart z SM2.0 ktore nVidia wczesniej spartolila na maxa ;) A jak jest "niby" nowe to wszyscy sie na to zucaja :D A najbardziej bym sie usmial jak by wyszly te gry na SM3.0 i ATI na SM2.0 chodzilo by lepiej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia jest taka, ze jesli zaczna wyplywac gierki z SM3.0 - i imho nie bedzie to za rok tylko znacznie szybciej, na nv4x nie mam nic do stracenia, jedynie moge "tylko" zyskac...ladujac teraz >2k zl w ati, skazuje sie na nieunikniona wymiane karty za powiedzmy rok...jesli nie szybciej...

News z Tweak'a :

W sieci pojawiły się ostatnio informacje o problemach z kartami GeForce 6800 Ultra. Pod tym adresem, znaleźć możecie wypowiedź jednego użytkownika, który miał problemy z uruchomieniem komputera wyposażonego w tą kartę lub jeśli się w końcu uruchomił komputer, przy aplikacjach 3D pojawiały się restarty. Pomogła zmiana BIOSu. Niestety nieoficjalny, ponieważ producenci do tej pory oficjalnej łatki nie wypuścili. Jeżeli Wy macie tego typu problem to poprawiony BIOS znaleźć możecie tutaj i tutaj.

 

Faktycznie niezawodne te 6800 yhhh... :)

Czemu na ATi zaden taki news nie wyszedł... !? :D

O laboga wyszedł, że stery 4.9 maja optymalizacje w obrazie - o moj boze katastrofa... !! Czyli optymalizacja 6800 to juz nikogo nie dziwiąca "norma" ?? Jest a nikt z tego sesnacji nie zrobi...

 

PS. Może mi masz racje... zle porównałem 6800 z R520...

Jak na razie ten cały PS3.0 w FarCry dał ogromy skok 6% !!!!!!!!

Szok 8O ...

 

Moim jedynym "ale" przy PS3.0 jest to ktora firma produkująca gry chce stracić "KUPE" klijentów wypuszczając gre pod PS3.0 mając świadomość, że 70%-80% ludzi z nowości wybrało (teraz) ATi bądź nie stać ich na drogie 6800...

-całkowaita zmiana kodu... i ludzie mający karty z PS2.0 mają stracić na wydajności ??

To chyba sprzeczne z każdym prawem "marketingu"...

 

Sprawe przemyślałem... odnośnie wojny 6800 vs X800...

i musze stwierdzić, że przypomniał mi się test 9700 vs FX 5900 XT na in4 pl... fx w wielu wielu testach - gier pokonał 9700 dlatego tez go kupiłem...

 

Podobnie widze sprawe 6800GT vs X800Pro ... czemu 6800GT posiadając 16 potoków nie daje wiekszej wydajności w AA ... i wiele innych takich pytań zadawałem sobie...

Nie wiem czy historia lubi sie powtarzać przybierając nowe szaty...

Czy zaskoczy nas... nie ma co szargać sobie nerwów... czas pokaże...

 

Żeby tylko 6800 nie było coś w stylu 5800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhyhy...No to prawda że na sieci pojawiły sie informacje że są jakieś problemy z niektórymi GF6800U...Aczemu o ATI taki news nie wyszedł??Może u kart ATI to już``nikogo nie dziwiąca norma``??Ale teraz serio...

Co do sterów--ATi już od czasów R9700 stosuje optymalizacje tylko że zgodnie z TRADYCJĄ większość widzi optymalizacje NV...A jak sie okazało że ATI też je stosuje od jakiegoś czasu to wszyscy którzy tak wjeżdżali na NV nagle się uciszyli..

Co do PS3.0 to wzrost wydajności to przy FAR CRY maksymalnie wyniósł 28% a średnio jest to ok.10% chociaż są momenty że przynosi on tylko marginalne zyski wydajności....

70% ludzi wybrało ATI??????Może --ale chyba rok wcześniej jak NV miała w ofercie nieudane FX-y bo napewno nie teraz...

Obecnie zdecydowana większość ludzi wydając na karte np 2000zł wybieraGF 6800GT - no chyba że są to fanatycy ATI...

 

JAk to drogie GF6800????Przecież karty na R420 mają podobne ceny!!!!No chyba że porównujesz Geforcy 6800 do Radków 9800pro/xt

 

Co do tego że Rx800pro ma często lepsze wyniki od GF6800GT chociaż ten drugi ma 16 potoków..

Ale Radek ma taktowanie 475 mhz a GF 350..Fillrate--Radek 5700megatexeli/s GF 5600...

Ale ogólnie wiadomo że Radeony lepiej radzą sobie w trybach AA/AF....

Ale między w/w kartami to różnica jest niewielka a nawet w wielu przypadkach GF6800GT wygrywa z Radeonem X800pro...

Jednak podsumowując GF z pewnością notują wieksze STRATY w wydajności przy wlączonych AA/AF ale nie zawsze przegrywają z Radeonami....

Aha i nie ma co porównywac NV40 do NV30...

 

 

PS.Chciałem jeszcze napisac że nie jestem fanem NVIDII chociaż wolę jej karty...

Jeśli miałbym do dyspozycji ok.2600 zł to brałbym Radka X800XT który jest szybszy od GF6800U(nie jest to dziwne jesli sie porówna taktowanie kart) ale jakbym miał wybierac mając do dyspozycji 2000zł to bez wahania brałbym GF6800GT..Dlaczego???Bo jest kartą wydajniejszą i poprostu lepszą niż Radekx800pro...

Nie zmienia to jednak faktu że obie firmy maja świetne karty w swojej ofercie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral 6800gt poniewaz i tak nie grasz na rozdzielkach powyzej 1280x1024 a przy max aa i anizo na tej i nizszych rozdzielkach to 6800gt jest rowny? a moze i lepszy od x800 pro, no chyba ze grasz na 1600x1200 ;)

Ja gram w 1280x1024... LCD mają to do siebie, ze na max. rozdzielce wygąda najlepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70% ludzi wybrało ATI??????

Chryste panie... 70% albo wybrało ATI (jak wynika z sondarzy na stronach "światowych" ... np. "guru3d") ale w tych 70% jest znaczna większąść takich którzy sięgają po 9800Pro !! albo maja FX 5900 XT

albo słabsze... czy 9600 nawet 4TI...

 

JAk to drogie GF6800???? Przecież karty na R420 mają podobne ceny!!!!No chyba że porównujesz Geforcy 6800 do Radków 9800pro/xt

Taaa... 9800Pro mniej niż 1000zł

6800 - 1500zł

 

Podobne ceny mają 9800Pro i 6600...

 

A dla mnie to DROGO nie sram kasą - trudno...

1000zł to dla mnie piekielnie dużo... i żeby tyle dostać zapier***am co noc po 8 godziń 7 dni w tygodniu (weekend 12h) przez półtorej miecha...

 

a ty sie jeszcze dziwisz "jak drogie... GF6800..."

 

9800XT... - to można schowac do magazynów czy ktoś to kupi ? - idiota albo lamer... na pewno ktoś, kto nie ma o tym zielonego pojęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich sondaży tak wynika???Chdzi Ci o tą sondę na Guru3d??Jeśli tak to ja tam widzę żezdecydowanie więcej osób wybiera lub wybrałoby NVIDIA...

No a co do tego że ludzie wybierali R9800pro zamiast FX-a 5900 to sie nie dziwię bo Radek poprostu jest zdecydowanie lepszą kartą...

Jednak obecnie sytuacja jest już inna i większość ludzi kupuje nowe Geforcy....

Co do tych cen...

Napisałem że JAK TO DROGIE jak karty z r420 maja podobne ceny chybą że porównujesz GF680NU/GT/U z R9800pro to są drogie...Przeciez tak napisałem...

Aha dla mnie 1000 zł to też kupa kasy...jakby niebyło to dla mnie duzo to bym teraz nie miał GF4Ti tylko coś nowszego.....

To że dziwiłem się że napisałeś że są drogie odnosiła sie do tego własnie że Rx800pro/xt mają podobne ceny a nie dlatego że 1500 zł to mało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe np nowy earth 2160 korzysta z ps3.0, wiec moze dlugo nie trzeba bedzie dlugo czekac

Dokładnie, gra wyjdzie na początku przyszłego roku i jest robiona przez Polaków w Reality Pump. Pełna obsługa PS3.0 w strategii to nie lada nowinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede pokazywal palcem ale niktorzy z was poprostu wypisuja tu takie farmazony ze az z forum odpycha . . .

1) ceny kart "wypasow" miedzy ATI a NV roznia sie w granicach 100 zl netto np. Gigabyte Radeon X800Pro 256MB DDR, TV&DVI, BOX co do grosza cena rowna sie z Gigabyte Geforce 6800GT 128MB DDR, TV&DVI, VIVO, BOX ~ 1600zl netto

Sapphire Radeon X800XT PE Atlantis 256MB DDR TV&DVI, VIVO, retail ~ 2000 zl netto

Leadtek Winfast Geforce 6800 Ultra 256MB DDR, TV&DVI, DualDisplay, retail ~ 2100 zł netto

wiec jezeli porownywac to blagam na ROWNYM POZIMIE a nie robmy tutaj porownan typu BMW M5 z Daewoo Matiz ze wskazaniem jako lepszy na daewoo matiza bo mniej pali . . . :twisted:

2) co do szybkosci wychodzenia gierek na PS.3.0 to zdziwicie sie jak szybko wyjda . . . w interesie nVidii teraz lezy dolozenie wszelkich staran zeby takie gierki wyszly zanim ati zdazy wypuscic swoje karty z ta "technologia" to samo dzialo sie przeciez z dx9.0 i NV moim zdaniem sporo stracila. . . stwierdzenie ze gierki z na ps3.0 wyjda za poltora roku jest conajmniej żenujace . . .

3) SULACO -> wiekszosc twoich wypowiedzi tutaj byla bardzo rozsadna ale stwierdzenie ze po kupnie dzis powiedzmy x800XTpe skazujesz sie na musowa wymiane karty za rok ubawilo mnie setnie :] chyba ze kogos opetala juz mania grania we wszystko co wyjdzie na max detalach i wogule na 1000FPS w rozdzielczosci 2800x1600 :twisted: gdzie nie zauwazy czlowiek polowy szczegolow :] ale co tam :] zawsze mozna sie przykozaczyc przed kumplem:

" widzisz tam ta mroweczke na kamieniu stary, oddalona o 350m ??? "

" nie nie widze niec :[ "

" ja tez nie ale zaraz wezme lupe i odstrzele jej czulki ze snajperki bo producent gry i karty pisal ze wlasnie tam ta mroweczka siedzi . . . "

PO CO TO KOMU ? ? ? jak np r9800@xt i tak swietnie sie sprawuje i dlugo jeszcze bedzie mial bande zadowolonych ludzi za plecami. . .

4) zawsze bylem zwolennikiem kupowania najlepszej mozliwej karty ale "jednej generacji wstecz" i kolo 1000zl, za taka kaske mozna sie juz pokusic o na prawde swietna karte . . .

5) Co do ludzi "zamożnych" zarabiajac powiedzmy 10.000 miesiecznie nie interesowalo by mnie "karty starsze" i tacy ludzi tez na pewno beda zadowoleni z tego co zakupili :] (chyba ze kupili 5800Ultra na samym poczatku :twisted: )

6) na forum co drugi temat teraz jest 6800czyX800 :] zauwazyliscie ?:)

7) PEACE ALL AND RESPECT :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że wdepnę w waszą dyskusję, ale jeśli można napiszę kilka słów ode mnie.

 

Owszem sam kupiłem FX 5900XT i ostro mnie to rozjuszyło, gdy się po jakimś czasie (dokładnie to podczas premiery serii 6xxx) okazało, że mam 4-potokowca. Jednakże fanatycy ATI, szczególnie na tym forum wymyślają coraz to nowsze śmieszniejsze argumenty by nie kupować kart NVIDII, a trzeba przyznać szczerze, że nowa seria 6xxx jest znacznie lepsza od słabych technologicznie bez nowości X600 czy X800. GF 6800 Ultra bije w większości testów X800 XT PE, ogromnym błędem ATI było wprowadzenie X600, który jest starym R9600 Pro/XT, a jest w tej samej cenie co nowy 6600GT, który po testach (chociażby z PCLab.pl) powala nawet samego R9800XT we wszystkich testach. X700 z testów zagranicznych również przegrywa, w Doom 3 nawet o 40-60 fpsów!!!

 

Swoją drogą wrócę do tematu wymyślania kontrargumentów, za serii FX były słabe shadery 2.0 i 4 potoki, a teraz nagle wymyślili sobie fani ATI, że jest znacznie gorszy obraz na kartach 6800 w porównaniu do X800 - takie bajki to możecie dzieciom do snu opowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Reno....

Tak jak FX-y były gorsze od Radeonów na rdzeniach R3xx tak teraz NV40 jest poprostu lepszym układem od R420..

I tak jak wtedy tylko fanatycy NV się z tym niezgadzali tak teraz TYLKO fanatycy ATI twierdzą inaczej...

w sytuacji która miała miejsce rok temu przy mniej wiecej równych cenach nie kupiłbym FX-a tak teraz przy równych cenach nie kupiłbym np X800pro mając do wyboru GF6800GT..

Jeśli chodzi jednak o ceny to ATI MUSI obniżyc cenę x600 i pewnie tak zrobi i jego miejsce zajma układy x700(miejsce cenowe oczywiście)

A kwestia obrazu na GF6800 i Radkach z serii x800 to rzeczywiście bajki..Wystarczy poczytac recenzje obu kart(zawsze przy recenzji GF6800GT lub Radka x800pro porównywana jest też ta druga)i we wszystkich serwisach jest badana jakość obrazu...w 99% przypadków nie ma różnic...No --chyba że ktoś podczas grania ustawia obok siebie 2 monitory i ma specjalną lupe:P....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże fanatycy ATI, szczególnie na tym forum wymyślają coraz to nowsze śmieszniejsze argumenty by nie kupować kart NVIDII

Hmmm... dlatego w sytuacji obecnej jako fan ATi (dlaczego fan ? bo 1000zł poszło się ... kopulować po kupieniu 4Ti - a mogłem 9500Pro...

i 5900XT a mogłem 9800SE@Pro z warancją... - doradzali mi sami "experci" z okularami "made by nvidia" ... i tylko dlatego ...)

Także to nie jest wybór poglądowy "typu psełdokibic" :) ze bede lał każdego kto ma GF, tylko doświadczenie życiowe...

Dlatego nVidii w tym roku nie kupie, ATi równierz bo na tle nVidii wypadł technologicznie "ubogo" ? A na razie zdecyduje sie na 9800Pro które złą kartą nie jest... ( a przynajmniej giga ramu kupi, które po ostatnich wydarzeniach staje się koniecznością) nie zależy mi faktycznie na 1600x1200 z FSAAx6 !!

Bo na 1024, idzie spokojnie luksosow pograć :)

 

GF 6800 Ultra bije w większości testów X800 XT PE

No nie przesadzaj... jeszcze + AA i AF to 6800U zostaje hen w tyle...

 

ogromnym błędem ATI było wprowadzenie X600, który jest starym R9600 Pro/XT, a jest w tej samej cenie co nowy 6600GT, który po testach (chociażby z PCLab.pl) powala nawet samego R9800XT we wszystkich testach.

X600 wydawany był z myślą o użytkownikach PCI-E, bo mniemam, ze nie każdy bedzie potrzebował pod PCI-E tak mocnej karty jak X800, dlatego muszą być alternatywy...

 

 

W Doom 3 nawet o 40-60 fpsów!!!

Nic dziwnego - u ATi OpenGL kuleje, natomiast w D3D jest górą :)

Także nie ma się co dziwić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna sie przykozaczyc przed kumplem:

" widzisz tam ta mroweczke na kamieniu stary, oddalona o 350m ??? "  

" nie nie widze niec :[ "  

" ja tez nie ale zaraz wezme lupe i odstrzele jej czulki ze snajperki bo producent gry i karty pisal ze wlasnie tam ta mroweczka siedzi . . . "

Za to należy ci się Fryderyk , Nobel i inne odznaczenia !! Hasło ROKU !!

Gratuluje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stwierdzenie ze po kupnie dzis powiedzmy x800XTpe skazujesz sie na musowa wymiane karty za rok ubawilo mnie setnie :]

nie mialem na mysli wydajnosci karty, ale jej mozliwosci - w znamienitej wiekszosci recek nv4x jest okreslany jako bardziej zaawansowany, glownie chodzi tu o obslugiwane funkcje 3d. imho kupowanie r9700 na sterydach za spora kase, gdy za rogiem czeka np.SM3.0 jest inwestycja b.krotko terminowa, dobrze jezeli faktycznie w ciagu roku niewiele sie zmieni w temacie SM3.0 w grach, ale wszystko wskazuje na to, ze jednak bedzie inaczej... dobrze tez jezeli ktos moze sobie pozwolic na szybka zmiane grafy, no ale jezeli ktos planuje dluzej z niej korzystac, to powinien wziac pod uwage nie tylko framerate...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Niepowiedziałbym żeby ATI jakoś zdecydowanie górowało w D3D...

Napiszę tak-jeśliby porównac karty o podobnych parametrach czyli(będę sie upierał) np GF6800GT i Radka X800pro to Nvidia nierzadko jest lepsza ...

Natomiast porównując GF6800U i Radka x800xt to oczywiście Radek radzi sobie lepiej (520 mhz u Radka robią swoje)..

Jednak tp fakt że ATI ma teraz w przedziale cenowym 2500-3000zł kartę wydajniejszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...