Skocz do zawartości
=Fishman=

!!!UWAGA V-core P4p800-E dlx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam dziwną informacje:

PLYTA asus p4p800-E dlx po droopmodzie a oto uzyskiwane napiecia:

 

ustawione: uzyskane:

1,4 1,33

1,45 1,36

1,5 1,41

1,55 1,46

1,6 1,5

I teraz dziwna sprawa.POdnosząc wyżej napiecie komputer zawsze sie zawiesza.Myślalem ze to koniec z podkrecaniem procka. Moze za slaby zasilacz, ale nie to jest problemem.

Spowolnilem szyne z 200 MHz do 100 i tak z prescotta 3.0 stal sie 1,5Ghz. Ustawilem napiecie zasilania na:

ustawione: uzyskane:

1,625 0,93

1,65 0,94

1,7 0,99

1,75 1,00

1,95 1,06

Wszelkie zmiany byly dokonywane za pomoca programu AI BOOSTER. Ale nie jest to pomylka programu!!! Musze dodac,że po podniesieniu napięcia powyże, 1,6 (w ustawieniach) nie tylko raptownie spada raptownie wartość napiecia ale rownież temperatura!!!

Tak wiec uzyskanie napiecia rdzenia na poziomie 1,55 na moim zestawie jest nie do osiągniecia.... Czym to tłumaczyc? Co zrobić?

czekam na wasze opinie. Możę jest to wina droop moda. Sądze że problem spoeodowany jest jakas pomylka na kontrolerze napięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum xtremesystems. Jest tam cala masa postow o modach do P4C800, ale jest tez jeden watek o P4P800. Kiedys robilem na P4P800 i Berkut dal mi linka:  

 

http://www.johnshim.com/mods/big_droop%20edited.JPG  

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...?threadid=26535  

 

Ogolnie mod wyglada podobnie do tego z P4C800. Zaczynasz od 50k i zchodzisz w dol. Przewaznie okolo 25k jest juz dobry efekt. Niestety na Prescotta slabo dziala

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=62847&start=0

 

Otóż nic z tym nie zrobisz :(. Niestety pozostaje chyba tylko zmiana płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśłe że to nie do końca tak.....

Max Vcore 1,5???

bootuje mi powyżej 4.0GHz ale jedynie jak jest zimny...

Czy przy 1,47 i taktowaniu 3,824Ghz w spoczynku 48stopni to dużo? Niestety woda w obiegu ma 37C- musze popracować nad tym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się tak wydaje - za dużo.... Gdy mam zimną wode w obięgu to wstaje nawet powyzej 4 GHZ, więc z pewnością lepsze chlodzenie by się przydało, z tym że NIE CHCE zakładać mojego starego FC.

Prescott grzeje sie na prawde mocno..

Używam slabej pasty i to moze też być przyczyną wysokiej temperatury procesora juz od razu po włączeniu kompa. Swoja drogą po parunastu minutach temperatura wody rosnie o 10 stopni. Zastanawiam sie na przerobienu mojego kompa z wersji mobilnej na stacjonarna z ogromnym chlodzeniem pasywnym. Oczywiście o chlodzeniu wody mówie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...