Skocz do zawartości
v0yt33

problem z epoxem 8rda+ rev.2.2 i pamieciami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jestem tu nowy i jaki na razie nie znalazlem odpowiedzi na swoje problemy..

 

posiadam epoxa 8rda+(kupilem w piatek) i athlona 1500xp+,

zasilka chieftec 360W..radeon 9100

 

no i zadziwia mnie taki patent ze po zainstalowaniu plyty do obudowy, odpaleniu sprzeta, bios kilka razy zaliczyl zwis..niestabilnie pracowal..nie chcial sie zaladowac windows XP..przeinstalowalem winde..dalej to samo...nie chce sie odpalac zatrzymuje sie na tym pasku postepu i diznwie sie jasno zapala kontrolka HDD..

 

caly czas obstawiam problem z RAM'em...moje kosci to

1. 256 mb 333mhz cl 2.5 SEITEC

2. 256 mb 400mhz cl 3.0 ELIXIR

 

problem w tym ze nawet jak wloze jedna z tych kosci do wszystkich bankow po kolei to system sie wali...

nie chce nawet pojsc na defaultowych ustawieniach...juz nawet nie mowie o dualu....

 

moze mi ktos pomoc co jest grane?

 

BTW..jednoplytowa dystrybucja linuxa sie odpala...i chodzi bezproblemowo..!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello....no zresetowalem bios....i kupa...dalej to samo...raz sie odpali....raz wejdzie do windy...a czesciej wisi niz sie laduje....

 

btw: pozyczylem od kumpla ram...i jest w sumie to samo z jego ramem....a wiec raczej nie pamieci....

procek ustawialem na FSB 100 czyli wychodzil athlon 1000 mhz....

i tez ...czasem sie zaladuje ale czesciej sie wiesza...

 

co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok..no wiec wpadlem do domu..odpalilem zloma....odpalil sie windows...

pochodzil...temp procka w speedfan byla okolo 32 C...

 

po 10 minutach odpalilem 3dmarka..nie wysypal sie ani razu....przeszedl caly test....zresetowalem kompa...wpadlem do biosu..spisalem odczyty:

 

CPU - 48-50 st. C

System - 33 st. C

Obroty - 3150 ..zwykly wentyl Mint co kiedys do athlonow byl

Vdd - 1,61 V

Vcore - 1,74 V

Vdimm - 2,59 V

 

po wysjciu z biosa winda nie zaladowala sie...poszedl zwis systemu na pasku postepu..zawsze tak samo...widac ze dysk nie pracuje ..czekam moment i nagle sie zapala na stale kontrolka HDD

 

dziwne jest to ze na poprzedniej plycie (ECS k7s5a ) wszystko chodzilo ok..lacznie z prockiem..ramem itp...

 

echh..pomozcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.....przed chwila wlaczylem znowu kompa ..odpoczywal przez ostatnie 20 minut....zaladowal sie windows..cos tam porobilem...temp przy starcie byla 39 stopni....po dosjciu do 45 w windowsie zresetowalem i juz sie winda nie podniosla....czyli wyglada to tak jakby sie przegrzewal...

 

ale dlaczego w takim razie jak juz zaladuje winde jak jest zimny..to chodzi sobie bez zwisow przy temp..49 stopni??

 

nic z tego nie rozumiem...

 

btw; jaki cooler polecacie? nie za tani ...nie za drogi...o bardzo dobrej wydajnosci..zeby dobrze procka schlodzil? :)

 

pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Masz ustawione napięcie procka 1,74?? Po co skoro procek nie jest podkręcony. Może właśnie tu jest problem. A może to zasilka nie wytrzymuje... Może coś z nią nie tak. Epoxy są prądożerne. A i czy nie masz na płycie dodatkowego wejścia (takie kwadratowe)? Bo jakaś wersja Epoxów je posiadała. Tam też musisz podłączyć zasilanie, jeśli takowe złącze jest. Jeśli to nie pomoże to pożycz od kumpla inną zasilkę i wtedy spróbuj, bo myślę, że to tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa....zapodawalem juz wczoraj 2 razy windowsa i kupa..dalej lipa....ale to nie jest jednak problem z przegrzewaniem.....

 

wlasnie odpialem 2 napedy cd....kurde kontrolka hdd pali sie troszke slabiej!! no i kurde nie moge wejsc do biosu..no co to za paranoja!!

 

juz normalnie rece mi opadaja....:(

 

btw....pisze z drugiego kompa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Masz ustawione napięcie procka 1,74?? Po co skoro procek nie jest podkręcony. Może właśnie tu jest problem. A może to zasilka nie wytrzymuje... Może coś z nią nie tak. Epoxy są prądożerne. A i czy nie masz na płycie dodatkowego wejścia (takie kwadratowe)? Bo jakaś wersja Epoxów je posiadała. Tam też musisz podłączyć zasilanie, jeśli takowe złącze jest. Jeśli to nie pomoże to pożycz od kumpla inną zasilkę i wtedy spróbuj, bo myślę, że to tu jest problem.

to sa ustawienia automatyczne..nawet nic nie zmieniam ... startuje na 133 mhz czyli normalnie dla athlona xp....

nie zmienialem napiecia procka bo nawet nie iwem w jakim zakresie mozna :)

a zasilak to chieftec 360 W....i nie widze tego wejscia na mobo....mam jedno do zlacza atx..

 

echh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro tak zrobie jak wroce z pracy....

tak wlasciwie to ja mam tylko grafe w agp wrzucona....reszta kart lezy na polce...

no i te napedy jeszcze...

 

shit...no nic...jutro robie pajaczka i dam znac co i jak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo..shit..:shock:

 

po rozebraniu kompa i wyjeciu zasilacza okazalo sie ze mam jakiegos Huntkey-a 300 W !! mozliwe ze przez zasilke taka lipa jest z tym wszystkim??

 

EDIT: dodam ze na k7s5a wszystko chodzilo na tej zasilce..

 

dajcie cynk to jutro zapodam po zasilacz :)

no i jaki polecacie jak cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jezeli zasilacz jest sprawny czyt. dzialal na ecs, to nie jego wina i w zupelnosci wystarczy.

2. na 8rda+ nie ma dodatkowego gniazdka 12v, bylo nie potrzebne, doskonale ta plyta trzyma napiecia, w przeciwienstwie do wersji z trojka.

3. odkrec plyte i sprawdz czy nie zostawiles gdzies kolka mocujacego ze starej plyty, moze robi zwarcie, albo czy nie wpadla ci srubka miedzy plyte gl a plyte mocujaca.

4. instalacja windowsa jest konieczna, ale nie reinstalacja na stary system, format i wtedy.

5. napiecia procka ustaw na auto, napiecie pamieci na 2,77.

6. epoxy niestety sa kaprysne jezeli chodzi o pamieci, eliksyry odpadaja moim zdaniem, saiteki tez nie sa za specjalne, jezeli masz mozliwosc to pozycz twinmosy, goodramy lub kingstony (dla tych ostatnich napiecie 2,6)

7. fsb ustaw na 133, pamieci na auto (ustawia sie tez na 133), system preformance na optimal (jak bedzie ok ustaw pozniej na agressive), taktowanie agp na 66, timingi narazie na "by spd"

8. temperature wylaczania plyty ustaw na 75 a alarm na 70, jezeli cooler wystarczal na poprzedniej plycie tu tez bedzie, epox zawyza temp o ok 10 st, takze spoko, przesmaruj jadro pasta, nie grubo, ale rownomiernie, silikonowa, lub ceramiczna, zadnych srebrnych badziewi

9. jezeli nie masz podlaczonej fdd to wylacz ja w biosie, bo jej szuka i wisi

10. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jezeli zasilacz jest sprawny czyt. dzialal na ecs, to nie jego wina i w zupelnosci wystarczy. 

2. na 8rda+ nie ma dodatkowego gniazdka 12v, bylo nie potrzebne, doskonale ta plyta trzyma napiecia, w przeciwienstwie do wersji z trojka.

3. odkrec plyte i sprawdz czy nie zostawiles gdzies kolka mocujacego ze starej plyty, moze robi zwarcie, albo czy nie wpadla ci srubka miedzy plyte gl a plyte mocujaca.

4. instalacja windowsa jest konieczna, ale nie reinstalacja na stary system, format i wtedy.

5. napiecia procka ustaw na auto, napiecie pamieci na 2,77.

6. epoxy niestety sa kaprysne jezeli chodzi o pamieci, eliksyry odpadaja moim zdaniem, saiteki tez nie sa za specjalne, jezeli masz mozliwosc to pozycz twinmosy, goodramy lub kingstony (dla tych ostatnich napiecie 2,6)

7. fsb ustaw na 133, pamieci na auto (ustawia sie tez na 133), system preformance na optimal (jak bedzie ok ustaw pozniej na agressive), taktowanie agp na 66, timingi narazie na "by spd"

8. temperature wylaczania plyty ustaw na 75 a alarm na 70, jezeli cooler wystarczal na poprzedniej plycie tu tez bedzie, epox zawyza temp o ok 10 st, takze spoko, przesmaruj jadro pasta, nie grubo, ale rownomiernie, silikonowa, lub ceramiczna, zadnych srebrnych badziewi

9. jezeli nie masz podlaczonej fdd to wylacz ja w biosie, bo jej szuka i wisi

10. powodzenia

a wiec pozyczylem od kumpla zasilacz tracera 400W..niby gowno ale cos tam daje....jednak nic to nie dalo...

jutro od kumpla pozyczam 2 x DDR 256 mb kingston...moze to cos da..

 

wszystko to co podales u gory sprawdzilem i [gluteus maximus]..nic to nie dalo...

dodatkowo zmienilem plyte na swoja stara..wrzucilem procka..ram..i odpalil sie bez zadnych klopotow...wszedl do windy do awaryjnego bez zadnego ale....

 

przedtem byl format..nowy system osadzony..wszystkie te ustawienia sprawdzalem i nic...chyba MOBO jest padnieta jednak..

poczekam tylko jutro dla pewnosci na te kosci od kumpla i wtedy sprawdze...ale wydaje mi sie ze to nic nie da...

 

dam cynk jutro..

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barty czy jesteś pewien, że ten Epox zawyża temperaturkę o jakieś 10 stopni?? Mam tą samą płytkę. Owszem odnotowałem wzrost temperatury w porównaniu z moją starą płytą, ale myślałem, że może płytka pobiera odczyt temperatury z jakiegoś czujnika w procku... Teraz nie wiem jak to jest :P Kurde niby pokazuje mi ok 51 stopni podczas normalnej pracy (ustawienia jak w podpisie), ale blok wodny jest praktycznie chłodny. Już myślałem, że źle go założyłem, ale wszystko jest ok. Pasta srebrna więc to nie jej wina. Czy może ktoś się na ten temat wypowiedzieć?

 

Ps: Czy odpalałeś płytę na sucho? Wyciągniętą z kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec chyba jednak plyta jest dupnieta..a dokladnie kontroler dyskow...

wpadl do mnie koles z dwoma kingstonami 256 mb 400 mhz...i kupa...system dalej sie wywala......

 

jak odpalilem [brzydkie określenie na linuksa]a z cd to wszystko poszlo..

 

sprawdze jeszcze swoj stary dysk..

moze ta plyta sie kloci z moim WD 80 gb 8mb cache 7200 rpm ?:)

 

ale nie sadze..

co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh... zainstaluj najnowsze sterowniki IDE do płyty. Ja miałem kiedyś na Solteku na VIA taki problem, że bez wgrania sterowników do VIA 4in1 nie chciało mi poprawnie z dyskiem (z 8MB cache'u i to też Caviara) współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM, NA PŁYTACH EPOXA NIE MOŻESZ STOSOWAC PAMIĘCI TYPU ELIXIR(Z MAŁYMI WYJĄTKAMI) A JUŻ NAPEWNO NIE SEITEC. PŁYTA BĘDZIE CI DZIAŁAĆ NAPEWNO NORMALNIE PO ZAMONTOWANIU PAMIĘCI MARKOWYCH TYPU KINGSTON, TWINMOS, GEIL ITD. Z EPOXAMI MAM DO CZYNIENIA CODZIENNIE I TROSZKE O NICH WIEM. ZRESZTĄ SAM UŻYWAM PŁYTĘ EPOX 8RDAE Z PAMIĘCIAMI TWINMOS.

 

RADA: POŻYCZ NA CHWILĘ KOŚCI MARKOWE(OCZYWIŚCIE JEŻELI JEST TO MOŻLIWE) I SPRAWDŹ. JEŻELI KUPOWAŁEŚ TO W SKLEPIE TO POZDRÓW HANDLOWCA, KTÓRY O TYM CI NIE WSPOMNIAŁ. SPRZEDAŁEM TYCH MODELI JUŻ DZIESIĄTKI I ODPUKAĆ, NIGDY NIE MIAŁEM Z NIMI PROBLEMÓW. NARAZIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM, NA PŁYTACH EPOXA NIE MOŻESZ STOSOWAC PAMIĘCI TYPU ELIXIR(Z MAŁYMI WYJĄTKAMI) A JUŻ NAPEWNO NIE SEITEC. PŁYTA BĘDZIE CI DZIAŁAĆ NAPEWNO NORMALNIE PO ZAMONTOWANIU PAMIĘCI MARKOWYCH TYPU KINGSTON, TWINMOS, GEIL ITD. Z EPOXAMI MAM DO CZYNIENIA CODZIENNIE I TROSZKE O NICH WIEM. ZRESZTĄ SAM UŻYWAM PŁYTĘ EPOX 8RDAE Z PAMIĘCIAMI TWINMOS.  

 

RADA: POŻYCZ NA CHWILĘ KOŚCI MARKOWE(OCZYWIŚCIE JEŻELI JEST TO MOŻLIWE) I SPRAWDŹ. JEŻELI KUPOWAŁEŚ TO W SKLEPIE TO POZDRÓW HANDLOWCA, KTÓRY O TYM CI NIE WSPOMNIAŁ. SPRZEDAŁEM TYCH MODELI JUŻ DZIESIĄTKI I ODPUKAĆ, NIGDY NIE MIAŁEM Z NIMI PROBLEMÓW. NARAZIE

 

hej...wsadzalem kosci kingstona 2 x 256 mb 400 mhz i nic....dalej jest to samo....

zanioslem dzis calego kompa do serwisu..niech walcza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie ma...

 

no wiec komp wrocil z testowania plyty...kurde ziomal w sklepie wgral nowy bios...i wszytsko ustalo..(mam nadzieje) :)

 

jak na razie posadzony nowy system...wszytsko biega....

stery do nforce 4.27...

moga byc?

 

jakie polecacie najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie ma...

 

no wiec komp wrocil z testowania plyty...kurde ziomal w sklepie wgral nowy bios...i wszytsko ustalo..(mam nadzieje) :)

 

jak na razie posadzony nowy system...wszytsko biega....

stery do nforce 4.27...

moga byc?

 

jakie polecacie najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...