Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie... kiedys... dawno dawno temu (pol roku :)) moj kumpel wlaczyl kompa a dopiero po 5 sec podlaczyl dysk. Po paru minutach komp sie zawiesil i juz dysk sie nie wlaczyl. Teraz nawet podlaczony z innymi dyskami nie pozwala na wykrycie tamtych. Co przypuszczalnie sie z nim stalo? Elektronika? Ja sie na tym nie znam. Czy jest szansa naprawienia tego? Gdzie? Jak? Warto byloby dysk odratowac bo to 80GB - dysk ten to IBM Hitachi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie... kiedys... dawno dawno temu (pol roku :)) moj kumpel wlaczyl kompa a dopiero po 5 sec podlaczyl dysk.

no to się wykazał rozumem. Myślę, że za duży prąd poszedł na elektornike dysku i się coś spiepszyło. Zawsze tata mówił nie podłączaj nic pod prąd co jest wrażliwe na skoki napięcia. Zawsze się wyłącza prąd :twisted: .

Zanoś dysk do serwisu i niech go sprawdzą. Jak sam piszesz nie znasz się na tym więc możesz tylko bardziej popsuć.

Sam mam ten dysk i wiem, że pobiera troszkę pradu przy rozruchy i to pewnie było wynikiem uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie... kiedys... dawno dawno temu (pol roku :)) moj kumpel wlaczyl kompa a dopiero po 5 sec podlaczyl dysk.

no to się wykazał rozumem. Myślę, że za duży prąd poszedł na elektornike dysku i się coś spiepszyło. Zawsze tata mówił nie podłączaj nic pod prąd co jest wrażliwe na skoki napięcia. Zawsze się wyłącza prąd :twisted: .

Zanoś dysk do serwisu i niech go sprawdzą. Jak sam piszesz nie znasz się na tym więc możesz tylko bardziej popsuć.

Sam mam ten dysk i wiem, że pobiera troszkę pradu przy rozruchy i to pewnie było wynikiem uszkodzenia.

e tam rozumem , ja kiedys bedac na kacu , ale takim feeest ... Kumpel przyszedl do mnie z dyziem cos tam pozgrywac .. a jako ze kompa mam wlaczonego 24/7 to wiecie , nie zajazylem ze dziala , podlaczylem tasmy , zasilanie , dysk ruszyl .. i klikam na moj komputer .. patrze <span style="color:red;">[ciach!]</span>a co jest czemu nie ma jego partycji , hihi zajelo mi slownie 15 min ,zanim pojalem co zrobilem , zaraz reset kompa i wszystko poszlo ok :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tata mówił nie podłączaj nic pod prąd co jest wrażliwe na skoki napięcia. Zawsze się wyłącza prąd  :twisted: .

ten kumpel widocznie stosuje sie tylko do tej zasady: "Kazde urzadzenie elektryczne wlaczone do pradu dziala lepiej" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...