Skocz do zawartości
syspo

Dyski Dynamiczne?? Co to?! Lepsze od Logicznych??

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Dzisiaj właśnie bawiłem się (znowu) "Zarządzaniem Dyskami" w XP'eku.

Ale tym razem moją uwagę przykuła nazwa Dysk Dynamiczny.

 

W pomocy systemowej (:[) Nic ciekawego nie znalazłem.

W internecie tesh mi nie poszło :(

Więc pozostało mi spytać Was co to dokładnie jest Dysk Dynamiczny, jakie są różnice pomiędzy HDD Dynamicznym a HDD Logicznym (prędkość odczytu, kompresja, klastry itp)!?

 

Z góry THX za HELP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. byłem tam już wcześniej.

Ale jak już wspomniałem nie znalazłem nic ciekawego jak tylko informatycznie sformułowane regułki :x które dużo Mi (innym zapewne tesh) nie mówią.

Więc jeśli ktoś wie coś więcej niz jest napisane na http://centrumxp.pl/slownik/index.php?def=dynamic_disk niech napisze.

Bądź niech to coś przetłumaczy na POLSKI chłopski rozum :)

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :o

 

Faktycznie można czytać ze 2 m-ce.

A ze słowniczkiem w ręku ze 6 m-cy :?

 

No i jeszcze przy tym DUZY + :wink: nauczyłbym się Angielskiego.

 

Ale chodzi mi o prostackie wyjasnienie różnic pomiędzy Dyskiem Dynamicznym a Logicznym.

 

Czy znajdzie się TU ktoś wybitniej uzdolniony niż ja (jeśli chodzi o HDD :] )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż IMO to jest rodzaj softowego RAID działającego tylko na windowsach ...

obsługę woluminów obejmujących wiele dysków
czyli katalog znajdujący się na wielu dyskach jednocześnie (kawałek tu ... kawałek tam ..)

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o prostackie wyjasnienie różnic pomiędzy Dyskiem Dynamicznym a Logicznym.

chyba chodzilo Ci o roznice miedzy dynamicznym a podstawowym

mianowicie, oczywiscie to co koledzy napisali wyzej oraz możliwosc tworzenia softwareowych rajdow, podmontowywanie dysku jako katalog etc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, zeby Ci nie przyszlo do glowy robic konwersji do dysku dynamicznego, jest ona nieodwracalna, poza tym jak juz masz dysk dynamiczny to musisz byc ostrozny z instalacja systemu na nowo naprzyklad, usuniecie partycji systemowej wiaze sie z calkowitym rozsypaniem danych na dysku, wiem bo probowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poprawie bo wlasciwie masz racje :) chodzi o "wolumin" rozciagniety przez kilka dyskow fizycznych. mozna w roznych konfigach tak stosowac (w pewnym sensie odpowiedniki RAID). masz jedna literke (wolumin) dla powierzchni dyskowej rozmieszczonej na n-fizycznych hdd :)

 

gdzies ostatnio czytalem (jez. polski, ktorys z polskich serwisow) ladne zestawienie o wyzszej wydajnosci takiej konfiguracji. dysk dynamiczny zestawiony na 2 dyskach twardych (starych 5.400 2mb) mial ogolna wydajnosc (transfer R/W) wyzsza niz dysk 7.200 8mb :) jak sie ma kilka starych dyskow i jakis kontroler IDE to mozna poszalec...

 

w sumie fajna sprawa. tylko nieodwracalna. tzn moze przekonwertowac dyski fizyczne na jeden dynamiczny ale odwrocic sie tego bez backupu chyba nie da...

 

cya

wojtasl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...