Skocz do zawartości
grzegrz

Tomb Raider Legend

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dym0

wlasnie sideband :] racja hehe a dowodu Ci nie dam bo musialbym filmik nagrac... nie zalezy mi w ogole zebys mi wierzyl takze ja wiem na wlasnym przekonaniu :) zegnam i zamykam ten temat... czekamy co przyniesie patrz na NG na polska wersje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze miedzy sm 2.0 i 3.0 jest roznica w obrazie to wiem od dawna, ale ty mi tutaj nawijasz to zmienionej JAKOSCI TEKSTUR, a to w gruncie rzeczy inna sparwa.

 

Do tego, filmikow nie potrzebujesz dawac, wystarcza screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio? Pisałeś nam najpierw o 6800u i 7900gt, czyli i tu i tu PS3.0. Gubisz się w zeznaniach, są one równie rzeczowe jak opis w sygnaturce: "2.5CL zmienione z 2.0 dla jasnosci w celu testu podkrecenia". Inspiracją były jakieś artykuły w komputer świat, czy wykłady na tym prywatnym uniwerku dla informatyków? eot, i tak za dużo tu z twojego powodu już naśmieciliśmy.

 

PS. Jako bardziej wiarygodny użytkownik (w każdej chwili mogę przedstawić screeny z konfiguracji z x800xtpe, x1800xt oraz 7800gtx go, bo zwyczajnie te pecety mam w domu) zapewniam, że fear w ustawieniach max (piszę o teksturach) zajmuje tyle samo pamięci sys. dymo coś pomieszał, jednak nie posiada podstawowej dla myślącego dorosłego umiejętności PRZYZNANIA się do błedu. Temat uważam za zamknięty.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak. :lol2:

 

A więc stawiam skrzynkę browara temu, który odpali Tomb Raidera 5 na 9800Pro i 7900/x1900 i pokaże mi różnice w grafice jak i w zwiększeniu zasobów przy 7900/x1900. B)

 

Czekam na screeny. :rolleyes:

 

A tymczasem patch 1.2 nic u mnie nie zmienił ;) oprócz kazachstanu, który nie działa. :D

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowila to osoba ktora zna sie bardziej na komputerach niz Ty na sobie a to dlatego ze skonczyla najlepsza szkole na Śląsku informatyczno elektroniczna...

Aż jestem ciekawy co to za szkoła :) Może też do niej chodziłem ;)

 

Hmmm a co do wykorzystania ramu podczas wyświetlania grafiki to jest oczywiste, że im lepszy poziom szczegółowości, lepsze efekty, wyższa rozdzielczość, wyższa głębia kolorów tym więcej aplikacja ramu potrzebuje tżeby to obsłużyć. Ale chyba oczywistym też jest, że nie bedzie różnicy w wyświetlanej grafice (i zapotrzebowania na ram) w grze uruchomionej przy tych samych ustawieniach na X800, X1900 czy GF7900 (zakładając, że ustawienia leżą w możliwościach każdej z kart).

 

A więc stawiam skrzynkę browara temu, który odpali Tomb Raidera 5 na 9800Pro i 7900/x1900 i pokaże mi różnice w grafice jak i w zwiększeniu zasobów przy 7900/x1900. B)

A jednak sie da ;) na 9800Pro nie załączysz NexGen'a, który uruchomiony na 7900/X1900 zeżre więcej zasobów niż jego brak na 9800Pro a i gra bedzie inaczej wyglądać :D Szkoda, że nie mam takich kart w domu bo chętnie przygarnąłbym skrzynkę borwara... :P

Edytowane przez Stiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę, że cały ten off top powstał w wyniku dyskusji o grze FEAR i różnicach między 6800u i 7900gt, które rzekomo posiada dymo (naturalnie, i jedna i druga vga są zgodne z ps3.0). Przenoszenie tej dyskusji na TR:L i karty PS2.0 vs. 3.0 nie ma już żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Tomb Raider "5" :). Ty masz 9500 a ja mam X1800. Może porównamy TR5? :D

eeee stary sorry, pomyliłem gry :lol2: Ciągle myslałem, że piszesz o TR: Legend. To już widać za późna pora jak dla mnie :P No to teraz chyba ja stawiam krate piwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Kojak - Twoja karta ma 512 mb? Jesli tak to czy masz te doczytki na samym poczatku levelu czy wogole odrazu zaczynasz np Bolivie i przy obrocie nawet na ulamek sekundy nie dogra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro.

Wcześniej Ci odpisałem ale chyba nie zauważyłeś. 512MB na karcie nic nie zmienia. Ta gra wykorzystuje niecałe 256MB na karcie. Ponad 400MB VMEM tylko GRAW wykorzystuje. Wcześniej dawałem screeny i w prawym górnym rogu pisze, ile zostało wolnej pamięci graficznej. Więc to nie to. Poprostu ta gra tak ma. Zbyt wcześnie się uruchamia i musi jeszcze coś doczytać. :)

 

Jeśli chodzi o to:

..::Szczepan™::.. (11-02-2006 16:34)

 

im lepsza karta tym gra wybiera lepsze tekstury czytaj wieksze i sie tnie

 

..::Szczepan™::.. (11-02-2006 16:34)

 

moj kumpel na 9800xt i 1gb ramu na high sie nie tnie ale gra wyglada gorzej niz u mnie na high

Po pierwsze to nie gra wybiera tylko my wybieramy jakość tekstur. To, że radek daje rade to norma. Nie obsługuje wszystkich efektów więc i nie musi ich obliczać ani do pamięci ładować. Ale 6800 czy 7800 to już nie ma rzadnej różnicy bo to te same karty, tylko jedna jest wydajniejsza. Obydwie karty obsługują to samo więc nie ma prawa być różnicy. Więcej nie chce mi się pisać bo temat jest jasny jak słońce. :)

 

Pozdro. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem jestem w Kazachstanie walczę z tym widmem działem tesli i zabijam go, lecz on powraca. nie wiem co dalej bo czytałem że trzeba kule zawieszone nademną popchnąć ale jak przyciskam LMB to nic się nie dzieje, a poza tym nie mogę nakierować działa bezpośrednio na te kule, chyba ze mam strzelać na te pod prądem ale jak tak robiłem to tez nic się nie dzieje, pomożecie ? co do samej gry mogę grać w 1600x1200 ale jak tylko włączę NG to nawet w 800x600 nie da się grać o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłeś już tych czterech dźwigni,które są umieszczone na ścianach do wysunięcia kul ?? jeśli tak to musisz iść do działa i rozhuśtać każdą z czterech kul za pomocą tego działa. Nie wiem jak to prościej opisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

W przyklejonym temacie masz dokladniejsza solucje napisana przez moja Crafty.Tam masz napisane 100x lepiej niz ta smieszna solucja w traider.pl czy na jakiej kolwiek stronie albo w jakiej kolwiek gazecie,za ktora musicie zaplacic najmniej 3.50 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze mi ktos czemu jak dopisuje w rejestrze ExtendedDialog i zmieniam wartosc na 1 (wszystko tak jak jest opisane ) to nie mam widocznych tych dodatkowych opcji by moc odblokowac NG?

 

Probowalem juz na patchu 1.1 ,zmienialem nawet sterowniki i przeinstalowalem gre 2 razy. Dalej nie moge odblokowac tych dodatkowych opcji. Wogle w rejestrze to ja mam tylko kilka wpisow.Znacznie mniej niz jak widac na tym screenie.

 

Nie mam wogle podkatalogow Graphics i Input tylko sam Tomb Raider : Legend z zaledwie 6 wpisami. Spotkal sie ktos z czyms takim? Oczywiscie mowa tu o pelnej wersji.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Napisze mi ktos czemu jak dopisuje w rejestrze ExtendedDialog i zmieniam wartosc na 1 (wszystko tak jak jest opisane ) to nie mam widocznych tych dodatkowych opcji by moc odblokowac NG?

 

Probowalem juz na patchu 1.1 ,zmienialem nawet sterowniki i przeinstalowalem gre 2 razy. Dalej nie moge odblokowac tych dodatkowych opcji. Wogle w rejestrze to ja mam tylko kilka wpisow.Znacznie mniej niz jak widac na tym screenie.

 

Nie mam wogle podkatalogow Graphics i Input tylko sam Tomb Raider : Legend z zaledwie 6 wpisami. Spotkal sie ktos z czyms takim? Oczywiscie mowa tu o pelnej wersji.

Zacznijmy od tego,ze przegladasz nie ta zakladke co trzeba.Tez tak myslalem.Teraz jestem w pracy i nie powiem Ci ktora to,ale po zainstalowaniu trl masz wpisy w rejestrze w dwoch osobnuch galazkach.Oczywiscie ExtendDialog musisz dodac takze we wlasciwej galazce bo w graphics czy tam gdzie dodajesz to nic nie da.Z tego co wiem to przegladasz HKEY_LOCAL_MACHINE a powinienes przegladac HKEY_CURRENT_USER.Jesli przegladasz current user to powinienes odwrotna :D Nie pamietam jak to jest :) Masz 2 mozliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria R300/R350 to najlepsze GPU jake miałem. Zobaczymy, kiedy doczekamy się kolejnego przełomu na miarę VooDoo i R300. :)

 

draak

Dał Ci coś patch 1.2? Masz jeszcze TR:L? :)

 

PS. Na jakim napięciu masz tego radka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria R300/R350 to najlepsze GPU jake miałem. Zobaczymy, kiedy doczekamy się kolejnego przełomu na miarę VooDoo i R300. :)

 

draak

Dał Ci coś patch 1.2? Masz jeszcze TR:L? :)

 

PS. Na jakim napięciu masz tego radka?

Nie, już nie mam, gra dawno skończona (na laptopie,hehe) ;)

 

x1800xt do ustawień jak z podpisu: rdzeń@1.475V, mem@2.2Vm, na dłuższą metę z chłodzeniem tak ustawionej vga da radę tylko WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak powiedz mi jedno,czy na samym poczatku gry przy pierwszym obroceniu kamery miales doczytke?? To wazne

Na którym komputerze? To raz. Domyślam się, że piszesz o trybie NG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 300 to nie przesadzaj ;) Z NG, mimo 2GB ramu i 512vram na karcie, BEZ (z nim nie wiem jak jest, nie testowałem) patch'a są doczytki na początku 1szego poziomu. Na 7800gtx go nawet z mocnym o/c jest naturalnie tak samo.

 

Interesuje mnie jak np. wygląda sytuacja bez patch'a (o ile on coś zmienia na lepsze) na pc Sulaco- jeśli i u niego występują takie framedrops, to odpowiedź jest jasna- engine TRL z NG jest kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...