Skocz do zawartości
grzegrz

Tomb Raider Legend

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie wielkie SORRY. BTW zamawialiście patcha z NG od Cenegi ? Ja dostałem aż dwa razy :lol: Ahhh nie ma to jak shitowy, ledwo trzymający się zegarek z Larą w prezencie.

To chyba dużo osób dostało 2 razy, bo ja też. A zegarek się przyda, można go sprezentować młodszemu rodzeństwu albo chrześniakowi tak jak ja zrobiłem. Ale z tego co wiem - nie każdy dostał ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej byłoby gdyby w 100% odwzorowali lokacje z jedynki z wilkami, nietoperzami, niedźwiedziami, krokodylami raptorami i T-rexem :)

 

Ach pamiętam te czasy, 486DX2/80MHz, 4MB RAM, Trident VLB 1MB VRAM, 320x240 - siedziałem przed monitorem (czarno-białym) jak zaczarowany. T

ja sie zaczarowalem tomb dopiero po przesiadce na monstera i p133.

q1 i t1 to byly moje kultowe pozycje bardzo dlugo.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Witam. Mam pytanie.Wiecie moze, ktore pliczki w grze odpowiadaja za text? Chcialbym nalozyc te z wersji polskiej na angielska co by miec next gena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagrać w TRL w natywnej rozdziałce mojego monita (1680x1050)-czy taki konfig pociągnie?:

A64 3000, 1GB, 7600GS 256MB??

Jeśli nie, to jaki da radę??

Wiesz, może by i pociągnął, ale bez trybu nex generation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Może mi ktoś powiedzieć ocb ?

Po 15 minutach grania wyskakuje mi to okienko.

Zwolniłem miejsce na C: i D:

i nic to nie dało ... :o

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postawiłem sobie Windę - Windows XP Media Center od nowa, sterowniki, soft, wszystko dopieszczone w każdym calu :D

 

Pograłem sobie w TAOD, potem zainstalowałem Legendę (kiedyś trzeba rozpakować, a nie korzystać z kopii zapasowej) :wink: Odpalam skrót na Pulpicie i... pojawia się error :sad: trl.exe pożarło się z jądrem kernel32.dll

 

Kombinowałem z różnymi driverami do grafiki, płyty, cool & quiet, zrezygnowałem z o/c, włączałem i wyłączałem firewall, antywirusa, antyspyware'a, pamięcią wirtualną. Nic nie pomogło. Zainstalowałem "kopię zapasową" najpierw bez patchy, potem z i dalej to samo.

 

Rozwiązaniem było odinstalowanie poprawki zabezpieczeń Windows'a XP pobranego z Windows Update. A dokładniej poprawki o oznaczeniu KB917422.

 

Aby pozbyć się poprawki należy kliknąć na Start > Control Panel > Add or Remove Programs > change or Remove Programs > Security Update for Windows XP (KB917422) i klikamy na tej poprawce, a następnie na przycisku Remove. Podczas odinstalowywania w okienku możemy dowiedzieć się na jakie aplikacje może mieć wpływ ta poprawka - tzn. na aplikacje odwołujące się w specyficzny sposób do kernel32.dll - u mnie ta lista była pokaźna :wink:

 

Tutaj możecie poczytać o tej poprawce na stronach MS:

 

http://support.microsoft.com/?scid=kb%3Ben...mp;x=18&y=9

 

Nie przeczę, że ona jest dość ważna, ale producenci gier powinni o tym też wiedzieć i w porę wypuścić odpowiednie patche :)

 

PS. Jeśli uznacie to za przydatne, dorzućcie do FAQ'a może komuś się przyda :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Musisz zamówić płytkę z patchem. Przecież była o tym mowa nawet chyba na tej stronie :)

Przeciez ja to wiem,ale posiadam obie wersje i chce jakos tak je polaczyc zeby nie musiec zamawiac plytki z NG, ale problem polega na tym, ze nie mozna miec na dysku dwoch wersji naraz.Jedyny sposob to taki zeby zainstalowac gdzies jakas wersje i skopiowac ja w inne miejsce, a chce tak zrobic by przegrac z polskiej wersji na angielska same pliki z tekstem a wszystko po to by miec next gena bez zbednego zamawiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postawiłem sobie Windę od nowa, sterowniki, soft, wszystko dopieszczone w każdym calu :D

 

Pograłem sobie w TAOD, potem zainstalowałem Legendę (kiedyś trzeba rozpakować, a nie korzystać z kopii zapasowej) :wink: Odpalam skrót na Pulpicie i... pojawia się error :sad: trl.exe pożarło się z jądrem kernel32.dll

 

Kombinowałem z różnymi driverami do grafiki, płyty, cool & quiet, zrezygnowałem z o/c, włączałem i wyłączałem firewall, antywirusa, antyspyware'a, pamięcią wirtualną. Nic nie pomogło. Zainstalowałem "kopię zapasową" najpierw bez patchy, potem z i dalej to samo.

 

Rozwiązaniem było odinstalowanie poprawki zabezpieczeń Windows'a XP pobranego z Windows Update. A dokładniej poprawki o oznaczeniu KB917422.

 

Aby pozbyć się poprawki należy kliknąć na Start > Control Panel > Add or Remove Programs > change or Remove Programs > Security Update for Windows XP (KB917422) i klikamy na tej poprawce, a następnie na przycisku Remove. Podczas odinstalowywania w okienku możemy dowiedzieć się na jakie aplikacje może mieć wpływ ta poprawka - tzn. na aplikacje odwołujące się w specyficzny sposób do kernel32.dll - u mnie ta lista była pokaźna :wink:

 

Tutaj możecie poczytać o tej poprawce na stronach MS:

 

http://support.microsoft.com/?scid=kb%3Ben...mp;x=18&y=9

 

Nie przeczę, że ona jest dość ważna, ale producenci gier powinni o tym też wiedzieć i w porę wypuścić odpowiednie patche :)

 

PS. Jeśli uznacie to za przydatne, dorzućcie do FAQ'a może komuś się przyda :)

No ciekawe tyle że u mnie z tą łatką TR:L działa bez zarzutu. Chyba u Ciebie tylko ten błąd występuję.

 

 

Aha na nowym sprzęcie co teraz mam spadki w NextGen dalej są. Np. w Peru na samym początku albo w Anglii. Ta gra chyba wymaga GF 8800 żeby naprawdę płynnie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ;)

aż tak dużo nie zwalniałem ;)

czytałem że chce 9.9 gb wolnego miejsca (zainstalowała się na 7.7) więc pomyślałem że kolejne 4 wystarczą) ...

ale sprawdzę

 

ps. tylko że mi się wydaje że on krzyczy że chce 25 a ma 68 mb (choć ja w tym sensu nie widzę)

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co to za soundtrack, który leci w tle http://video.google.com/videoplay?docid=20...der+by+dan+king

 

Przesłuchałem muzykę z Legend, AOD, Last Revelations, Chronicles i nie mogę znaleźć, a gdzieś chyba wcześniej go słyszałem. Main Theme od Anniversary też odpada :sad:

 

Miałem nadzieję, że znajdę go tu http://trlegend.bfme.pl/soundtrack.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ani płytki z NG, ani zegarka. Napisałem maila do Cenegi w sprawie patcha NG i czekam... już około 3 tygodnie. Chyba lepiej będzie zadzwonić :wink: A kupon na Telepizzę jest :damage_wall:

 

Z "anglika" nie chodzą mi save'y :lol: Muszę przechodzić od nowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poratuje ktoś "save'm 100% complete" :?: Te z wersji angielskiej 1.1 pod polską mi nie chodzą. Wyrzuca komunikat o uszkodzonym pliku :-|

 

Na razie mam czasu na przechodzenie wszystkiego od nowa.

 

Pewnie kilku z Was zwróciło na to uwagę :wink:

 

Dołączona grafika

 

Natla Industries i Amanda :?: :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cheat pozwalający na odblokowanie bazooki znanej z trailerów, której w finalnej wersji Legend zabrakło :D

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

 

tr7.zip

 

Rozpakowujemy archiwum i umieszczamy trl.exe w katalogu z grą. Uruchamiamy plik i wchodzimy w menu Debug Load Menu i wybieram level, w który chcemy zagrać. Gdy gra się już załaduje, naciskamy F6 i z listy wybieramy Player Manu, a później opcję Player gets all weapons. Wyłączamy Debug Menu naciskając jeszcze raz klawisz F6 i zmieniamy broń na bazooke [domyślny klawisz zmiany broni to End]. Pozostaje nam tylko zabawa z bronią, która nie znalazła się, jak do tej pory myśleliśmy w finalnej wersji gry...

 

Poza wyborem nowej broni, możemy również bawić się ustawieniami kamery (camera menu), zmianą elementów widocznych na ekranie itd.. Kwestia zapoznania się z funkcjami metodą prób i błędów.

 

Uwaga! Mod wymaga gry w wersji 1.2 (działa również w polskiej wersji).

Zobacz temat - Rakietnica w Legendzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...