Skocz do zawartości
grzegrz

Tomb Raider Legend

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam tego Tomb Raide'ra Legend i taki sprze:

Athlon 64 3200+ Venice s.939

GeForce 7900GT Extreme Edition

2x512 GB Corsair 400mhz 2,5CL

WD Caviar 7200RMP 160GB

DFi LanParty NF4 Ultra-D

 

Mam w grze ustawione wszystko na MAX: 1280/1024 kazde detale on razem z next generation content.

Normalnie mam po 40 50 FPS ale czasami zdarza sie ze spadnie nawet do 12

Czy to wina ze mam za slaba karte graficzna czy moze ram czy moze przydalby sie lepszy procek typu amd x2 64 3800+

 

Prosze o pomoc!!

Moze to sterowniki bo to nowa karta jest i steorwniki sa do niej ale wiecie to nowe to jeszcze niedopracowane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

naciskajcie szybko skok, lara zacznie fikać salta :)

 

Witam

Mam tego Tomb Raide'ra Legend i taki sprze:

Athlon 64 3200+ Venice s.939

GeForce 7900GT Extreme Edition

2x512 GB Corsair 400mhz 2,5CL

WD Caviar 7200RMP 160GB

DFi LanParty NF4 Ultra-D

 

Mam w grze ustawione wszystko na MAX: 1280/1024 kazde detale on razem z next generation content.

Normalnie mam po 40 50 FPS ale czasami zdarza sie ze spadnie nawet do 12

Czy to wina ze mam za slaba karte graficzna czy moze ram czy moze przydalby sie lepszy procek typu amd x2 64 3800+

 

Prosze o pomoc!!

Moze to sterowniki bo to nowa karta jest i steorwniki sa do niej ale wiecie to nowe to jeszcze niedopracowane.

Pozdrawiam

Poczytaj troszke temat. Ta gra klatkuje nawet na sli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem na wszystkich filmikach z gry na xboxa 360 gra ma stałą animacje, myśle że w palowskiej wersji bedzie miec 50 fps. Ale to są tylko filmiki, musimy poczkekać , az ktoś mający xboxa wypowie się.

tylko nowy klocek ma proc 3 rdzeniowy i grafike 48 potokową wiec co się dziwić...

48 PixelShaderów (jak w radkach X1000) a nie potoków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jak bym mial karte z 512 pamieci to by tak sie nie dzialo...

Poczytaj troszke temat. Ta gra klatkuje nawet na sli

512mb nic Ci nie da...

 

Osobiście - grałem tylko w demo...dodajmy że portugalskie (?)...Gra mi się podoba, nawet bardzo...na takie coś czekałem...:)...

 

tylko jeden zgrzyt - coś mi dźwięk "pierdzi" :|...miał ktoś coś takiego ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to to moze wina sterow albo procka na mocniejszego zmienic ? No bo karte chyba mam dobra... z Tego co wiem to 512 MB sa pod bardzo duze rozdzielczosci... 1600/1200 i w gore. Mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 PixelShaderów (jak w radkach X1000) a nie potoków :)

No dokładniej to 48 zunifikowanych jednostek shaderowych (robią to co im się zaprogramuje, mogą obrabiać tak jak PS albo jak VS....o ile się nie mylę). Samo podobieństwo do X1900 jest jednak b. duże. ;).

 

Jeszcze ściągam demko i chyba dzisiaj nie zagram ale kit....Mam już Obliviona :lol: . Ale żeby nie było, TR:L też zaliczę! Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey ta gra nie będzie wcale taka krótka. Z tego co wiem to jest 9 leveli i wątek Amandą, a ja pierwszą rundę w Boliwii przechodziłem 1,5h. Tylko, że ja gram na hardzie i zbieram sekrety ;) Niestety nie znalazłem żadnego złotego i po 2 zabrakło w srebrze i bronzie :huh: Grając jeszcze raz przez 2h tak nie znalazłem wszystkich więc jakby ktoś wiedział gdzie one są to prosiłbym o poradę :lol2: Kurcze hard jest faktycznie hard bo w Peru jest taki moment gdzie jest od groma wrogów ( snajperzy itp ) a ja nie mogę ich za Chiny ludowe pokonać. Życie szybko schodzi a granaty robia niezłą rozrubę :rolleyes: Bardzo łatwo oberwać w głowę i trzeba taktycznie po dachach się skradać żeby przetrwać ;) A na koniec screen z Peru :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jesteśmy w tym samym miejscu, ja także gram na hard.....tak jest ciekawiej no i jest do kogo strzelac :)

 

Ja nie znalazłem narazie żadnego GOLD'a :(

 

EDIT :

 

BTW. mi na pierwszy poziom zeszło trochę więcej niż godzinka, nigdzie się nie śpiesze, podziwiam widoki no i oczywiscie wdzięki Lary :D

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3h 13min i mam 42% (Początek Kazachstanu). Gra calkiem fajna. Next Gen rzadzi:P Wyłaczyłem DoF'a (ktory imho jest okropnie brzydki) i daje rade... oprocz wspomnianych wczesniej spadkach fps. Zauwazylem ze klatki spadaja czasami w bardzo idiotycznych miejscach gdzie nie ma ani za duzo obiektow ani nie sa skomplikowane.. dziwne, moze jakis patch kiedys naprawi. Szkoda ze zagadki (??) potraktowane tak po macoszemu. Jeszcze sie nie zacialem nigdzie ani razu. Mysle ze po przejsciu tylu czesci nalezy sie cos wiecej niz tryb hard, w ktorym i tak zaciac sie mozna tylko na przeciwnikach. A tak wogole to jakos mi ich za duzo. Wolalbym sie skupic na skakaniu niz lupaniu w idiotycznych zolnierzy. No i wogole gdzie sa zwierzaki?? Jak narazie byly przerosniete koty i 2 psy... Moja ocenka to tak 8+/10. Moze sie podniesie (albo spadnie) jak ukoncze gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja ;)

 

Pogralem chwilke i powiem tak: grafa.. na zwyklym trybie wyglada i tak cudnie.. Praktycznie kazdy szczegol wyglada tutaj co tu duzo mowic slicznie. Woda ,skaly ,trawa ,kamienie sazrobione bardzo szczegolowo.Tekstury jak na brak shaderow i tak dorownuja tym z PoP jak i sama Lara prezentuje sie znakomicie.

 

Praktycznie model jest bardzo okraglutki. Nie ma takich kantow jak w poprzednich czesciach.I uwazam ze modele sa znacznie lepsze niz te w PoP.

 

Zreszta macie tu pare screenow i odemnie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wlosy dla mnie tez wygladaja przyzwoicie.. Poruszanie lara to juz prawdziwa przyjemnosc. :) O wiele plynniejsze niz w TR 1-5 a juz napewno w AOD. Troche jak narazie nie moge sie przyzwyczaic do poruszania sie pod woda. Wczesniej wystarczylo uzyc jednego klawisza do nurkowania i poruszalo sie kursorami. Teraz jest jeden klawisz do nurkowania i jeden do wynurzania sie. Samo sterowanie klawa i myszka troszke mnie drazni ,jakos wole mniec wszystko pod reka, a tak by ogarnac wszystko na klawiaturze to wg. mnie trzeba mniec ze trzy rece.

 

Jakos narazie gre przechodze ale cos czuje ze bez pada szybko dam sobie spokoj. Klimat w tej gierce czuc juz od samego poczatku ;) Tak samo jak w TR 1 gra wciaga nieziemsko. :P

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwierząt raczej nie postrzelamy, ponieważ już po pierwszej częśći TR firma miała kłopoty z prawnikami - coś tam było nie tak ze strzelaniem do tygrysów czy coś, być może były zagrożonym gatunkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

)A tak w ogóle to muszę się pochwalić że udało mi sie zrobic bullet time'a hehe ;) Podczas strzelania do gościa naskoczyłem na niego a Lara w zwolnionym tempie odbiła się od jego głowy i po :D Heh to był czysty przypadek.

Mi sie tez udalo to w demie zrobic :P

 

Bieglem w jego strone i podskoczylem, Lara sie od niego odbila, zrobilo sie zwolnione tempo i grzala z dwoch pistoletow. W miedzyczasie trzeba chyba nacisnac E albo klawisz odpowiedzialny za uzycie.

 

Poprawka trzeba przy kolesiu dwa razy nacisnanc skok ;)

 

http://img437.imageshack.us/img437/5788/trl20gu.jpg

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Wreszcie wrocilem do domu i mam nadzieje,ze w koncu normalnie pogram.Jestem bardzo zadowolony,ze gra zaskakuje w 100% na plus nawet od antyfanow.TR pokazal klase i gre mozna oceniac w samych superlatywach.Nie musze jej polecac,bo kazdy juz wie jaka jest fajna i raczej ciezko bedzie spotkac kogos komu sie nie spodoba,ale zawsze sie ktos znajdzie.A co do sekrektow to znalazlem w kazdym levelu wszystkie,ale tylko 1 zloty w Japonii.I tak bede gral w to 5x wiec dokladnie obczaje ta gre :)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zaciagnalem i zainstalowalem demko TRL i niezaleznie od ustawionej rozdzialki po przejsciu filmika z logiem NV i TRL wywala mnie do pulpitu windy. Napisy w konfigu portugalskie.

 

Moj system to win 2003 SP1 English - wszedzie akceleracja audio i video na full. Stery do karty najnowsze oficjalne - 84.21, do dzwięku ALC850 realtek 3.84, do płyty K8T890 hyperiony 507A. W readme napisali ze moze byc taki problem ale opisane tam metody nie pomogly. Ma ktos jakis pomysł czym to moze byc powidowane ?

Proszę o pomoc bo zaczynam popadać w depresje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jak narazie jestem w Peru po tym jak Amande przyspaly glazy (nie zyje ? ). Sekretow glownie znajdowalem malo. Glownie braz. Bardzo mi sie podobal poscig na motorku. Gra ogolnie narazie jest latwa

 

 

Przechodze na "medium" i nie mialem zadnych problemow. No moze na poczatku:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ta scenka na wiszacym moscie w ktory strzelal helikopter. Za pierwszym razem nie doskoczylem do krawedzi ;)

 

Jedyne co mnie denerwuje to to ze mozna miec tylko pistolety i jedna bron dluga naraz. Poza tym tylko max 4 granaty i 3 apteczki. Troszke sie pozmienialo ale to zbedne szczegoly. Gra jak dla mnie 9/10.

 

hehe Lara w tradycyjnym stroju wyglada cudnie:

 

Dołączona grafika

 

A tu teraz jestem: ;)

 

Dołączona grafika

 

Wie ktos moze jak pomijac cut-scenki w czasie gry ? Tak zebym nie musial ogladac ich za kazdym razem jak przechodze jakis moment poraz drugi..

 

EDIT: Zmienione. KZI nie strasz mnie bananami ... ok :/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, zmień posta i skończ spoilerować!

Fajnie, że piszesz, co z Amandą!

Zmień to i nie spoilerujcie mi to bo zaraz banany polecą!

EDIT:

WSZELKIE SPOILERY POKAZYWAĆ JAKO "SPOILER"!

NIe interesuje mnie (od was) co jest dalej i gdzie jesteście.

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Level West Afrika mnie zaszokowal.Graficzka tam jest naprawde niesamowita i klimacik typowy z Tomb Raiderow.Usyszycie tam tez znana wszystkim muzyczke ze strony producenta :) Jest to 4 lokacja a mam 33% gry wiec dlugosc jak dla mnie jak narazie w sam raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz Kojak zapodac te testy :-P chcialbym zobaczyc jak moj 7900GT sobie poradzil :P

Cienko.

Proszę nie pisać, że grafika wygląda brzydko z "nextgen" ale te wymagania to po prostu jedna wielka kpina.

W jednym momencie jest nawet 9fps.

Masakra.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ten temat. Kilka osób już powiedziało jak NextGen działa na GF6 i 7. Ale jeszcze nikt z ATI. Więc na to czekamy. Innych testów narazie nie widziałem. ;)

 

Może to Wam się przyda :lol2:

Dołączona grafika

 

Ustawiałem pada tak jak na PS2 i teraz gra się super. Wszystko jest pod ręką. :) Dodatkowo Vibra działa super i oddaje to, co lara czuje. :D

 

PS. To co pokazywali na XBOX360 także rwie więc nie ma co panikować bo nie jesteśmy sami. Widać to nawet w ostatnim filmiku HD, do którego ktoś wyżej zapodał linka. Widać to szczególnie, jak lara turlając się, unika wielkich ostrzy. :wink: Jakieś patche pewnie powstaną i rozwiążą problemu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Jakieś patche pewnie powstaną i rozwiążą problemu. ;)

I to mi sie wlasnie podoba w pecetach.NA XBoxie bedzie skakac a na pececie nie :) Tyle tylko,ze to kwestia czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...