Skocz do zawartości
grzegrz

Tomb Raider Legend

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhh ja chce pada do tej gry !! męcze się jak cholera, ale gra wciąga i nie moge przestac grac :) co do trybu "next gen" to próbowałem różnych ustawien : wylaczałem detale, cienie, zmniejszałem rozdzielczosc i nic....jak jest wlaczony tryb "next gen" to szarpie na kazdej rozdzielczosci niezaleznie od ilosci wlaczony detali.....

 

Nie mam na to juz zadnego pomyslu.....

 

....ale wylaczony tryb "next gen" nie zmienia faktu, ze gra wygląda slicznie.....

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qqrydza mam dokladnie ta sama karte co Ty XFX 7900GT tylko ze ja mam wersje Extreme i normalnie mam po 40 50 fps ale czasem spadnie nawet do 10 no porazka totalna... nie wiem co oni z tym silnikiem zrobili :) qqrydza podaj mi gg chcialbym zadac pare pytan :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeszedlem Kazachstan i musze powiedziec, ze dluga jazda na motorze to nic ciekawego... Ladnie zaczelo wiac nuda. Teraz poczatek Anglii, no i ogolnie gra nawiazuje do Króla Artura... Wielki plus :D Dzieki opcji next gen przestalem miec kompleksy odnosnie x360. Wkoncu moge miec na monitorze takie ladne widocznki. Popierem hydro west africa cuuuuudna. narazie 55% w 4h :/ mam nadzieje ze tak szybko sie nie doczekam konca. Narazie odpoczynek zeby za szybko nie przejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

hmmm gra wyg;ada calkiem niezleale jak na takie wymagania to nienajlepiej wypada ;P szczegolnie otoczenie i tlo cos blado wyglada jak dlam nie hl2 miazdzy graficznie ta gre ;P

Powiem tak.Dzis moj koles,ktory jest mega anty fanem tomb raiderow dal tej grze 10/10 za wszystko i powiem,ze sie z nim zgadzal.Stwierdzil i ja nawet potwierdze to zdanie,ze gra ma ladniejsza grafike niz oblivion a jest 10000000% lepiej zoptymalizowana,ale oczywiscie bez next gena.Bez niego gra chodzi ulta plynnie na radku 9700 sempronie 3100 i giga ram ze wszystkim wlaczonym w 1024x768 - i to nie jest optymalizacja? Fakt,z next genami mozliwe,ze przesadzili,ale bez nich nie ma az takiej kolosalnej roznicy,a skoro nawet w Oblivionie sa momenty gorszej grafy (co wogole wykluczalem zanim nie poznalem tej gry) przy takiej dobrej plynnosci i nawet antyfanowi najnowsza odslona TR sie tak podoba,to cos w tym musi byc prawda?? Wezcie to pod uwage co niektorzy.Do tej pory krolem gier byl HL2 a za nim PoP3.Teraz prowadzenie objela Legenda.Dla mnie to przyklad gry nowej generacji i pewnie sporo sie z tym nie zgodzi,ale napewno beda tez tacy co popra moje zdanie,ktore mysle,ze jest w pelni uzasadnione.W tej grze im dalej w glab tym ciekawiej ladniej i klimatyczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile poza 1 i 2 czescia tomb raidera zadnej innej nie ruszylem tak ta gra jakos mnie wciągneła

pozatym w prawie nic nie gram wiec zeby mnie przyciagnac gra musi byc miodna ...

co moge zarzucic to ze za duzo strzelania za malo zagadek ..

jestem wlasnei w anglii (56% zdaje sie) .. fajne ciuszki ma lara..

ma ktos jakies informacje na temat tego co mozna zdobyc przechodzac tor przeszkód w domu lary?

 

gra chodzi na 6600@GT 1152 all max .. (oprócz next gena ;P)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65% Nepal...

 

Anglia byla poprostu cudowna. Dawno nie widzialem tak swietengo levelu. Szkoda tylko ze podczas grania jest zbyt latwo i zaczyna sie nudzic, ale po 1h znow chce sie grac :P

 

hydro nie zgodze sie z toba

 

"Fakt,z next genami mozliwe,ze przesadzili,ale bez nich nie ma az takiej kolosalnej roznicy"

 

Zaluj ze nie mozesz pograc z next genem, ale jakbys go raz wlaczyl to nie chcialbys wyalczyc. Wszystko wokol jest duzo bardziej szczegolowe, swiecace, ladniejsze, doskonalsze... ehhh zreszta jak opcja graficzna tnie 100fpsow no to nie ma co gadac.

 

65% i dostaje 9/10 za Króla Artura i extra fabule.

 

PawelDK: Na xboxie tez ponoc nie :P taka np anglia przez 95% levelu nie zaciela ani razu.

Edytowane przez DooDah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looknijscie sobie w katalogu gry plik

death.bik

mozna go otworzyc "rad game tools"

;] jak sa te wszystkie akcje w których trza naciskac dany kierunek zeby uratowac lare ... to tam sa pokazane smierci w wielu scenkach ;]

ubaw po pachu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

W tej części faktycznie jest więcej akcji niż w 1 i 2, które to pamiętam z ps, a na pc jest to pierwszy tytuł z Larą. Ale podoba mi się nie mniej niż jej poprzedniczki sprzed lat. Co do grafiki to przyznam, że miejscami poraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paralax Bump Mapping mniam! :D Stare budowle muszą wyglądać niesamowicie jak na ostatnim screenie studnia! :D Właśnie dla tej gry decyzja o zmianie kart nastąpiła natychmiast! :) Szkoda, że nikt nie gra na X1800(XT) bo takiego chcę kupić. Chyba, że ten tryb na radkach nie odpala i właściciele siedzą cicho? :P

 

PS. Posiadacze GF7xx. Czy jednak postanowiliście grać z NextGenem? Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że tak! :D

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paralax Bump Mapping mniam! :D Stare budowle muszą wyglądać niesamowicie jak na ostatnim screenie studnia! :D Właśnie dla tej gry decyzja o zmianie kart nastąpiła natychmiast! :) Szkoda, że nikt nie gra na X1800(XT) bo takiego chcę kupić. Chyba, że ten tryb na radkach nie odpala i właściciele siedzą cicho? :P

 

PS. Posiadacze GF7xx. Czy jednak postanowiliście grać z NextGenem? Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że tak! :D

 

Tak, tak i jeszcze raz tak. Inaczej być nie może. Takie ostre zwolnienia zdarzają się bardzo rzadko i nie wyglądają mi na niemoc karty graficznej. Jak większa przestrzeń jest to zamula, lekko się odwracam i wraca do normy. Nawet przy sporej ilości efektów na ekranie radzi sobie doskonale a na wolnej przestrzeni nawet z mniejszą ilością detali haczy. Dziwne. Nie mam pojęcia, może procek?

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ja narazie mecze sie z pajakiem w kazakhstanie.Wiem,ze musze go przezucic za pomoca dziala magnetycznego w pradnice,ale nie wiem co dalej.Zauwazylem tylko,ze nad pradnica mamy aktywna tarcze,do ktorej mozemy bodajze strzelac,ale strzelam w nia i nic sie z nia nie dzieje,z kolei linki nawet nie moge tam wbic.Poniewaz kazdego tomba rozpykuje jak chce to tego tez musze rozpykac sam,ale powiedzcie mi chociaz czy ten moment jest banalny,czy trza jakos ostrzej wykombinowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qqrydza : no wlasnie ja też się zastanawiam co może być problemem, bo jak zmniejszam roździelczość nawet do 640x480 to ilosc klatek jest minimalnie wieksza, ale i tak rwanie wystepuje....moze rzeczywiscie procek....sam nie wiem

 

@hydro2 : ja nie pomogę....jeszcze tam nie doszedłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie tez wydaje ze to moze byc procek... A Ty kojak_ct kup tego X1800 zobaczymy :D:D albo odrazu kup X1900 troche drozszy a duzo lepszy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zapodam relacje z X1800

 

ale patrzac na screeny to wedlug mnie jest mega roznica jakosci miedzy trybem next-gen a bez niego. Ale przekonam sie dopiero jak bede testowal ;P

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ja narazie mecze sie z pajakiem w kazakhstanie.Wiem,ze musze go przezucic za pomoca dziala magnetycznego w pradnice,ale nie wiem co dalej.Zauwazylem tylko,ze nad pradnica mamy aktywna tarcze,do ktorej mozemy bodajze strzelac,ale strzelam w nia i nic sie z nia nie dzieje,z kolei linki nawet nie moge tam wbic.Poniewaz kazdego tomba rozpykuje jak chce to tego tez musze rozpykac sam,ale powiedzcie mi chociaz czy ten moment jest banalny,czy trza jakos ostrzej wykombinowac :)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
musisz te wszystkie 4 kule co nad toba wisza wepchnac w te pradnice az stworzy sie pole magnetyczne a potem , wyjsc z tego dzialka tesli czy co to jest i lina wyciagnac miecz , nie musisz zabijac tego potwora

 

roznica miedzy normal a next gen

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

gra na 5 godzin , dokladnie 5 godzin i 13 min zajelo mi przejscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych screenach od tripsta tej roznicy az tak widocznej nie ma ale na innych podawanych wczesniej jest bardziej widoczna ;)

 

pogralem troche w demo i powiem ze silnik graficzny jest poprostu wysmienity, gralem na komputerze w pracy A64 3000+

NV 6600 1GB ram (nic nie krecone) i gra smiga az milo, wszystko powlaczane oprocz next-gen bo w demie tego nie ma.

Gra wyglada naprawde ladniutko i az dziw ze tak dziala, w porownaniu do Obliviona ktory potrafi polozyc na lopatki najmocniejsze konfiguracje to nowy Tomb milo zaskoczyl

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qqrydza : no wlasnie ja też się zastanawiam co może być problemem, bo jak zmniejszam roździelczość nawet do 640x480 to ilosc klatek jest minimalnie wieksza, ale i tak rwanie wystepuje....moze rzeczywiscie procek....sam nie wiem

ztcw do plynnego grania w trybie nextgen potrzeba 512MB na karcie graf. a te "objaw" zdaja sie to potwierdzac - moment zacinki to przerzucanie danych do pamieci kart.graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych screenach od tripsta tej roznicy az tak widocznej nie ma ale na innych podawanych wczesniej jest bardziej widoczna ;)

 

pogralem troche w demo i powiem ze silnik graficzny jest poprostu wysmienity, gralem na komputerze w pracy A64 3000+

NV 6600 1GB ram (nic nie krecone) i gra smiga az milo, wszystko powlaczane oprocz next-gen bo w demie tego nie ma.

Gra wyglada naprawde ladniutko i az dziw ze tak dziala, w porownaniu do Obliviona ktory potrafi polozyc na lopatki najmocniejsze konfiguracje to nowy Tomb milo zaskoczyl

to jak 2 zupelnie rozne gry , popatrz na bron na 1 screenie a potem na 2 , i twarz lary , jesli nie widzisz roznicy to nie mam pytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że rekomendowane jest 512 na grafie ale nie chodzi mi o przycinki tylko o zwolnienia w generowaniu obrazu. Patrzę na coś na wprost i jest powyżej 60fps a dosłownie kilka stopni w lewo(widok nie zmienia się znacząco) a fps spada ostro poniżej 30. Na ogół znajduje się tam dalsza część lokacji, tylko jeszcze jej nie widać a kompa obciąża jak worek ziemniaków małolata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak 2 zupelnie rozne gry , popatrz na bron na 1 screenie a potem na 2 , i twarz lary , jesli nie widzisz roznicy to nie mam pytan

no na twarzy az taaaaaaaaakiej wielkiej roznicy nie ma, ale bron rzeczywiscie jest inna, hehe jak ja tego nie zauwazylem sorki :)

 

ale np na tych screenach (podawal je Pawel 7332) roznica jest duzo bardziej widoczna o to mi chodzilo ;)

 

next gen

http://img80.imageshack.us/my.php?image=nextgen20ni.jpg

 

bez next gen'a

http://img118.imageshack.us/my.php?image=screen94sv.jpg

 

popatrzcie na tekstury na skalach, przeciez roznica kolosalna.

 

Po raz kolejny musze pochwalic silnik graficzny tomba, skusilem sie na granie w 1280x1024 na kompie z pracy (wczesniej podawalem specyfikacje) i mozna grac najmniej widzialem 23fps, a grafika jest naprawde sliczniutka - na screenie moze az tak tego nie widac ale zapewniam ze fajnie to wyglada

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na x1800xt bo kosztuje 1300zl i to wersja 512MB. ZA X1900 trzeba dac troche wiecej. i mysle, ze wlasnie te rekomendowane 512 bedzie lekastwem ta przycinki. ;) heh. gra dla ktorej zmieniam pol kompa. Ale warto. :D

 

Ps. sorry za jakies babole w tekscie bo pisze to z koma i nie widze reszty tekstu. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem fanem TR, mało się udzielam na Tweaku więcej czytam.:),

Ale tematu związanego z TR nie mogłem sobie odpuścić. :lol:

Demko jest wypas, mam jeden problem, zresztą tak jak kilka osób - dźwięk.

W tle jakby słychać trzaski - poszarpany dźwięk, nie czysty tylko taki trzeszczący.

niby bzdeta ale dobija strasznie - jakieś pomysły?

Instalowałem stery od nowa, z łatkami i bez, zero poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...