Skocz do zawartości
kordek

Mandrakelinux 10.0official nie bootuje

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewiem problem:

sciagnolem sobie mandrakelinux-a 10 official,wypalilem obrazy na plyty,no i zadna plyta nie bootuje....

wiec korzystam z dyskietki startowej linuksa,wsadzam w stacje i uruchamiam kompa,,no i costam sie wczytuje a potem pojawia sie menu, wciskam enter aby przejsc do instalacji

i pojawia mi sie napis boot failed no i zebym zmienil cd na inny,zmieniam na jeden,drugi, trzeci i nic to nie daje komputer bootuje z dysku twardego....

czy ktos moze mi powiedziec co jest nie tak,i jak temu zaradzic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypalalem tak:wlaczylem nero 6 rozpakowalem winrarem te archiwa no i rzucilem na plyte,a  w nero w okienku nowa kompilacja wybralem normalnie cd-rom(iso)...

8O 8O

Czy ja dobrze widze? Rozpakowałes obrazy i wrzuciłeś na CD same pliki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypalalem tak:wlaczylem nero 6 rozpakowalem winrarem te archiwa no i rzucilem na plyte,a  w nero w okienku nowa kompilacja wybralem normalnie cd-rom(iso)...

ehh nie mam pytan ... nie dziwne ze nie dziala .. zrob tak nero ---> pozniej otworz ( domyslnie sa widoczne pliki z rozszerzeniem nrg) zmien na ---> iso ---> zaznacz twoj plik ( z linuxem ) ----> daj open ( albo burn nie pamietam ) ---> wypal ---> ciesz sie linuxem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypalalem tak:wlaczylem nero 6 rozpakowalem winrarem te archiwa no i rzucilem na plyte,a  w nero w okienku nowa kompilacja wybralem normalnie cd-rom(iso)...

ehh nie mam pytan ... nie dziwne ze nie dziala .. zrob tak nero ---> pozniej otworz ( domyslnie sa widoczne pliki z rozszerzeniem nrg) zmien na ---> iso ---> zaznacz twoj plik ( z linuxem ) ----> daj open ( albo burn nie pamietam ) ---> wypal ---> ciesz sie linuxem :]
nie rozumiem,gdzie domyslnie sa widoczne pliki z tymi roz. nrg,gdzie to zmienic?

 

plik z linuksem?,przeciez tam jest ich duzo po rozpakowaniu ,chyba ze chodzi o to spakowane archiwum winrar..

 

jestem lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie Mandaryna auromatycznie montuje partycje FAt (windy) wystarczy ze whcodisz do katalogu ./mnt i tam massz podmontowane partycje przynajmniej u mnie tak jest a jak nie masz to musisz recznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, spoko partycje juz sa,ale mam inny problem:

dlaczego mi nie dziala odtwarzacz Xmms,co zapuszcze jakas mp3-ujke to albo sie zawiesza(nie odpowiada,nawet sie jej zamknac nie da)albo sie zamyka...

dodam tylko ze zainstalowalem go z plyt instalacyjnych mandrakelinux 10 official...

w czym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z partycji NTFS mozesz tylko odczytywac... zapisywac na nie nie mozesz... jeszcze nie jest to stabilne ;)

pozdrawiam

Jasne - gdzies to wyczytal? A jesli bylby ten projekt niestabilny to nie znaczy ze nie mozna zapisywac na NTFSie Polecam lekture http://linux-ntfs.sourceforge.net/status.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...