Skocz do zawartości
Jeztom

Podkręcić Durona 1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam rady jak podkręcić sprzęt:

 

Duron 1200

płyta gł. Epox 8RDAE NF2

Pamięć 256mb/400/ Twinmos

Grafika STLab Radeon 8500LE 128DDR TV

 

Najbardziej interesuje mnie szyna FSB na jakiej ten procek będzie stabilnie pracował. Wentylator jest z dużym zapasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb np w tym wypadku mnożnik 6 fsb 200 lub inaczej

to zalezy czy ma mnoznik odblokowany, 1300 podkrecilem do 1500 (fsb 150x10 lub mialem 166x9 i mostki malowalem olowkiem bo mnoznik byl zablok.) napiecie dawalem wieksze, ale juz nie pamietam ile, wiekszego fsb nie probowalem bo pamieci nie dawaly juz rady, ty masz 400 wiec probuj podnosic fsb do 133 i zmniejszaj mnoznik tak zeby narazie nie przekroczyc 1200mhz, nastepnie 166 i moze dojdziesz do 200 w co watpie, ale sprobowac nie zaszkodzi. Jezeli pojdzie ci na wyzszych fsb z zachowaniem taktowania wtedy probuj wiecej mhz np. 166x7.5 i jak bedzie stabilny to daj mu 166x8 itd.

 

Najlepiej doczytaj sobie tutaj: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=54357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 morgan, z tym ze przy 1500mhz przechodzil mi 3 d marki bez problemu i dluzej go nie testowalem, gralem jeszcze w chroma i tyle, stabilny byl wtedy (to wszystko na nf7), na drugi dzien go sprzedalem i kupilem 2200+ Teraz ma go kumpel ale on nie podkreca, zreszta ma plyte na via 266 rowniez ode mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

medievil też mam Duronka 1300 i płytke ECS K7VTA3 i jakos sobie nie moge poradziś z podkręceniem. BIOS nie posiada ani regulacji FSB ani napięcia procka. Jedyne co moge przestawić to FSB ze 100 na 133 co przy mnożniku x13 kręci proca od razu na 1729 (straż pozarna w domu!!)

Wątpię zeby to wytrzymał. Podpowiedz mi w jaki sposób kombinowałeś z mostkami bo nie bardzo wiem z czym to zjeść :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...