Skocz do zawartości
Darius

Porównanie W/C do A/C???

Rekomendowane odpowiedzi

ja mowie, ze srednia temperatura to 10* na korzysc wc.... im wieksze napiecia na procka, tym roznica jest wieksza na korzysc WC.

zaden cooler nawet ten najlepszy, najbardziej wymyślny nie dorówna wc, ponieważ jest bezposrednio zależny od temperatury otoczenia....

a wc nie.

wiec jesli chcesz kupic wydajny cooler to kup ale i tak nie bedziesz mial tego co masz dzieki wc, czyli ekstra wydajnosc, i cisza.

sam wybierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ponieważ jest bezposrednio zależny od temperatury otoczenia....

a wc nie.

Napewno? hmm wiesz wody nie schłodzisz ponizej temp otoczenia w standardowych zestawach. Pewnie miałeś co innego na mysli, ale to tak w kwestii wyjasnienia. Budowanie dobrego AC to dążenie do zbliżenia sie temp proca do temp otoczenia, ale to sie nie stanie IMHO bo to niemożliwe.

Także ja stawiam na WC - stanowczo :wink:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto, ze temperatura w obudowie po chlodzeniu zwyklym coolerrem sie podnosi przez co od razu jest wieksza na procku, do tego temperatura na zewnatrz np w pokoju te 30* gorzej wplywa na chlodzenie coolerem niz na wc... bo woda wolniej sie nagrzewa od powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden cooler nawet ten najlepszy, najbardziej wymyślny nie dorówna wc, ponieważ jest bezposrednio zależny od temperatury otoczenia....

a wc nie.

Abosolutnie nie!

 

WC i AC sa dokladnie tak samo zalezne od warunkow zewnetrznych. To, ze WC ma wieksza wydajnosc wynika (w uproszczeniu) z zastosowania lepszego chlodziwa, ktore lepiej odbiera cieplo z procesora i umozliwia przetransportowanie do do chlodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC to cisza i wydajnosc, ale trzeba wiecej wydac niz nawet na najbardziej wydajny cooler :

Tu się nie zgodze. Taki zalman 7000 Cu to koszt około 220 zł za tyle można złozyć podstawowe WC nie mówiąc o tym że żeby on dobrze chłodził to trzeba zapewnić czytaj wymusić. Przepływ powietrza w budzie. Co daje kolejne wentyle. Co daje przynajmniej 4 wentyle dość dużej wydajności. A to znowu daje hałas. A do pracy przy wodnym chłodzeniu starczy jak ma się cichy wolno obrotowy nawiewowy w budzie i wiatrak wyciągający zasiłce. Na chłodnicy wody stosuje się za zwyczaj 120mm wolnoobrotowy wiatrak i to starcza a go nie słychac. Na AC nigdy się za nisko nie zejdzie przy zamkniętej budzie bo powietrze tam zebrane ją nagżewa. A i wc z chłodnicą poza mam dodatkowe + w zimie.

1 jak stoi na zewnątrz budynku mozna zejść poniżej 0 na procku. eliminując chałas całkowicie

2 jak stoi w środku można zaoszczędzić na ogżewaniu oddaje ciepło szybciej niż ac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... a co powiedzie na temat coolera PENTAGRAM FREEZONE QC-80 Cu ( http://www.tweak.pl/artykul/coolery_04_2 ) ...

Cena 108zl... zobaczcie na jego wyniki w stosunku do zalmana 7000Cu...

 

Tez jestem "za woda" ... kiedys mialem wc... ale ze wzgledow na $$ i to ze ten zestaw byl straszna prowizorka.. to musialem wc sprzedac. Teraz zastanawiam sie powoli do powrotu... ciagle mnie korci to ze qmpel ma wiertare stolowa ;) ... a przy takim pentagramie...

... :wink:

Co powiedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie trudno zgadnac ze na koniec wszystko sprowadza sie do powietrza. Jest kilka konstrukcji pasywnych na rynku ale nie dzialaja one zby swietnie. Zwyklej nagrzewnicy/chlodnicy po prostu nie da sie zastosowac pasywnie. W pozycji poziomej dziala to jakciemoge (ze wzgledu na konwekcyjny ruch powietrza) ale w przypadku ustawienia jej pionowo przestaje dzialac wogole. Na koniec wszystko sprowadza sie do wentylatora. Z tym ze w przypadku chlodzenia wodnego jest o tyle latwiej ze wentylatory mozna zastosowac wieksze i zarazem wolniej krecace sie - i mamy ciszej. Generalnie fizyki nie przeskoczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawisz napiecie na 2v przy tym pentagramie (i nic przy okazji nie zjarasz) to ja juz pedze lece do sklepu :)

hehe... mialem okazje kupic nukleona 1 albo pentagrama 80cu ... ;) zgadnij co wybralem ?? :twisted: wc's comming back :]

 

Generalnie fizyki nie przeskoczysz ;)

don't you know that impossible is nothing :?: :twisted:

z dedykacja dla nazir123: "nie wiesz ze niemozliwe nie istnieje :?: :twisted: "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

don't you know that impossible is nothing :?:  :twisted:

Nie no rozbrajacie mnie ostatnio kompletnie. Jesteśmy na polskim forum, mówimy po polsku ale ciągle ktoś się wypuszcza i pokazuje jak to on świetnie angielszczyzną operuje. A już wątek w którym cała strona była po angielsku to wogóle mi dech w piersi zaparł. Opanujcie się troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawisz napiecie na 2v przy tym pentagramie (i nic przy okazji nie zjarasz) to ja juz pedze lece do sklepu :)

ps: swego czesu ( epoka antkow 1700+ ) byli ludzie ktorzy na titanach tych za 30zl chodzili 2V ;) ...

nazir123: nie bede sie wdawal w kolejny bezsensowny OT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede sie rozpisywal, same konkrety:

P4 2.8GHz HT (northwood) FSB235MHz@1,65V

AC:

Zalmann 7000B cu, 2 wentyle nad prockiem plus jeden IN i jeden OUT

temperatury:

IDLE 38*

STRESS 58-60* (calonocny render w maxie)

koszt: 215,- plus wszystkie wentyle nieuzywane przy WC - ok 250PLN

 

WC:

Uriel v2, Atman 305, kadett plus 12cm wentyl na 5v plus 8cm @5v, wentylatory z obudowy zdemontowane...

temperatury:

IDLE 38*

Stress 44-46* (calonocny render w maxie - ten sam :) )

koszt: 300,- wentylatory pomijam bo nie liczylem ich przy AC

 

 

temperatury mierzone MBM-mopodobnym programem no ale warunki te same byly wiec najwazniejsza jest roznica temperatur, ktora uwazam jest znaczna jak na 50 PLN roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się doczepie :)))

No bo juz mam to swoje pierwsze wc.. i 47 st. w idle ??? znaczy jak teraz po necie smigam ??? moze to plyta (msi kt6 delta fis2r) coprawda wczesniej bylo 60 na boxowy wentylu ... ale czy nie za duzo ?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uriel, atira, weeland, mj1000, bip, papst 4312l 12V:

podam tylko stress, bo idla nie mam ;]. pora roku to kwiecien, temp otoczenia 22st, w budzie arctic fan pro tc i zasilacz huntkey xp400 led (wentyl 120mm). na radiatorze zalman f2 na 7V, poziom halasu w obu przypadkach bardzo podobny. pomiary wykonane digital doc 5 a proc taktowany 12,5*180 @ 1.8V

WC: 42-43st

AC: 43-44st

roznica w cenie ogromna a w wydajnosci juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec... no offence... ale twoj duron w porownaniu np do mocno wykreconego bartona czy p4 to roznica niemala...

 

zreszta,.. sam pisales na kilku tematach ( i forach ) ze Cie troche ciagnie do wc ostatnio :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi oze jaka jest roznica w wydzielaniu ciepla przez antka, bartka i durexa przy tych asmych taktowaniach i napieciach. u mnie nie roznica miedzy axp1700+@2400@1.95V a durexem wynosila 0-1st. bartek potrzebowal mniejszego woltazu, wiec i temp mial nizsze.

 

ciagnie mnie tylko dlatego, ze bloczek mi sie podoba. innych powodow nie ma, bo wydajosc sp97 jest wystarczajaca. 50st w stress na 2400mhz z napieciem 1.95V i wentylem na 7V uwazam za bdb wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...