Skocz do zawartości
a225

Athlon 64 - czy się opłaca ? jaka płyta i ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

kup albo MSI K8N NEO - bawilem sie w pracy i jest calkiem fajna nawet i do OC. http://www.skleppc.pl/index.php?m=item&id=4217 - 430zl

 

EPoX 8KDA3J - swietna, mam zamiar kupic - cena chyba podobna.

 

Ogolnie kup cos na NF3 250 (ew. K8T800Pro) - ale defaultowo ustawiona plyta na VIA jest bardzo kiepska (wydajnosc slabsza nawet od NF2 w singlu), a na NF3 250 wymiata (okolice P4). Jesli obawiasz sie grzebac w BIOSie to wybor tylko jeden: NF3 250.

Starsze chipsety mimo, ze tansze plyty omijaj z daleka, bo pozniej bedziesz zalowal, jesli najdzie Cie ochota na OC.

Popieram i dodam coś od siebie:

Abit KV8Pro, i może ???Asus K8N??-ale asusy mają dziwny bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup albo MSI K8N NEO - bawilem sie w pracy i jest calkiem fajna nawet i do OC.

Swiat sie konczy, armagedon! Rapra poleca MSI do o/c....

 

Ogolnie kup cos na NF3 250 (ew. K8T800Pro) - ale defaultowo ustawiona plyta na VIA jest bardzo kiepska (wydajnosc slabsza nawet od NF2 w singlu), a na NF3 250 wymiata (okolice P4). Jesli obawiasz sie grzebac w BIOSie to wybor tylko jeden: NF3 250.

Co za lameriada... mam nadzieje ze napisales to bo byles troche niewyspany, a nie uwazasz ze jest tak w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off-Topic:

niesiety nie wiem jakie zasilacze z tych dostepnych w Polsce maja regulacje napiecia. ja jestem w posiadaniu zmodyfikowanego przeze mnie Power PC & Cooling 510W i Forton 530W (bez modow). oba zasilacze maja wewnatrz potencjometry do regulacji napiec i zaden z nich nie ma problemu z linia 3.3v ustawiona na 3.8v.

 

EDIT: raczej chyba nie jest z tym az tak tragicznie jak wczesniej myslano. w przeciwnym razie, producent nie dawalby mozliwosci 3.3vdimm.

 

tak czy inaczej, plyta jest wrecz wymarzona do OC. dam znac jak tylko wejde w jej posiadanie ;)

Regulacje napiec maja Anteki TrueControl. Jest ona tylko do poziomu 3,3V, ale maly modzik i mozna jechac dalej.

Co do wysokiego woltarzu-wiesz jak sprawa wyglada. Firma umywa raczki i podkrecasz na swoja odpowiedzialnosc. Jak cos ci padnie to nie do nas... Tak tylko czytalem ze wielu ludzi z wysokimi woltami mowilo ze procki im nie wytrzymywaly i kontrolery kaput...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off-Topic:

niesiety nie wiem jakie zasilacze z tych dostepnych w Polsce maja regulacje napiecia. ja jestem w posiadaniu zmodyfikowanego przeze mnie Power PC & Cooling 510W i Forton 530W (bez modow). oba zasilacze maja wewnatrz potencjometry do regulacji napiec i zaden z nich nie ma problemu z linia 3.3v ustawiona na 3.8v.

 

EDIT: raczej chyba nie jest z tym az tak tragicznie jak wczesniej myslano. w przeciwnym razie, producent nie dawalby mozliwosci 3.3vdimm.

 

tak czy inaczej, plyta jest wrecz wymarzona do OC. dam znac jak tylko wejde w jej posiadanie ;)

Regulacje napiec maja Anteki TrueControl. Jest ona tylko do poziomu 3,3V, ale maly modzik i mozna jechac dalej.

Co do wysokiego woltarzu-wiesz jak sprawa wyglada. Firma umywa raczki i podkrecasz na swoja odpowiedzialnosc. Jak cos ci padnie to nie do nas... Tak tylko czytalem ze wielu ludzi z wysokimi woltami mowilo ze procki im nie wytrzymywaly i kontrolery kaput...

Na DFI S 754 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos ma jakies informacje o tej dfi i regulacji napiecia??

bo jezeli mozna zmieniac zasilanie do 4v to pewnie ram jest zasilany z 5v ,a nie 3.3v

tylko jaki sens dawac taka mozliwosc regulacji seryjnie - przeciez pamiec ddr pali sie wtedy jak pochodnia - 3.3v to naprawde gorna linia rozsadku ,a jak ktos chce to moze sobie moda strzelic

pozostaje jeszcze kwestia wytrzymalosci samego Athlona64 na takie traktowanie kontrolera - wkoncu jest zawarty w procku - to nie chipset ktory potrafi duzo zniesc bo jest w 0.18um lub grubszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumujac, to jaka plytke polecacie? to prawda, ze abit ma problemy z pamieciami? jak sie one objawiaja? w zwiazku z tym, to jakie pamieci polecacie? a moze jednak epoxa? prosze o szybka odpowiedz, potrzebuje wiedziec jeszcze dzisiaj, a ostatnio jestem troszke do tylu w temacie :). pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Abit KV8Pro

BTW: tak nawalaliście na czekanie na S939 a tu news- 1.X AMD wypuszcza na tą podstawkę A3000+ i 3200+ wykonane w procesie 0,90 nm. :D :D

I co- u nas powinny być już w listopadzie!! Smacznego krawata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padla mi mobo i po serwisie bede mial mozliwosc jej zmiany i zastanawiam sie czy w chwili obecnej jest sens inwestowac niemale pieniadze w a64 zwlaszcza, ze procka mam dosc szybkiego.padla mi mobo i po serwisie bede mial mozliwosc jej zmiany i zastanawiam sie czy w chwili obecnej jest sens inwestowac niemale pieniadze w a64 zwlaszcza, ze procka mam dosc szybkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar zmienić sprzęt. Ile mogę za to dać?

1. Athlon64 3000+ 512cache

2. Epox 8KDA3J

3. Goodram PC3200 512MB*2

 

Kupno on-line odpada. Proszę o sugestje (ewentualnie inny RAM).

Jeszcze pytanie co do procka: czy one mają odblokowany mnożnik?

Dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 FX maja calkowicie odblokowany mnoznik (CPU/FSB ratio) - w gore i w dol. reszta z linii procesorow A64 ma mnoznik zablokowany do gory i generalnie na wszystkich plytach jest mozliwosc obnizenia go.

innymi slowy, jezeli mamy badziewiaste pamieci nie idace wyzej niz 200FSB, wtedy podbicie zegara ta droga jest niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...