Skocz do zawartości
a225

Athlon 64 - czy się opłaca ? jaka płyta i ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

....a co wtedy z wydajnością? Nie ma tego problemu co przy nForce2?

imho pod tym wzgledem jest bardziej tolerancyjny od nf2 ,nie robi mu wiekszej roznicy czy pamiec pracuje w trybie synch czy asynch.

co do wydajnosci, zrobilem szybkie testy w d3 i roznica siegala ok. 5% przy taktowaniu pamieci 180(asynch) i 266(synch) - wyniki z aida to odpowiednio 2600 i 3800 w read. W pcmark'a mysle, ze bedzie lepiej widac w czym dokladnie wyzsza wydajnosc pamiatek daje najwieksze korzysci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kusztyka: możliwośc regulacji mnożnika ma każdy a64 z tym że fx mają i w górę i w dół a pozostałe tylko w dół (nie tyczy się to sempronów bo te chyba mają zablokowane) a poza tym także bios twojej mobo musi udostepniać taką możliwość to wszystko w tym temacie a na przyszłość lepiej poczytaj co nieco zanim zaczniesz dawać rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy sytuacja z niskimi timingami jest podobna do tej z platformy NF2, która jak wiadomo to lubi. W sumie korzystnie byłoby jak w Intelu, gdzie niskie timingi w sumie nie odgrywają tak dużej roli w wydajności. Dziś trudno o dobre pamieci do niskich. Jak to jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam sie do zmiany na AMD64 i mam kilka pytan.

Jakie mobo na socket 747 polecacie do ostrego OC (cos ala Abit NF7-S dla SocketA - chodzi o uzyskanie wysokiego FSB)? Aha koniecznie musi byc blokada PCI/AGP:FSB (tak jak w NF7-S). Jaki chipset?

Czy dla tego socketu konieczne sa specjalne pamieci?

A moze jednak zainwestowac w 939?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Socket 754 najlepiej brać nForce 3 250/GB lub Via K8T800Pro oba chipsety nadają się do o/c. Polecam z tańszych konstrukcji:

Epox 8KDA3J nForce 3 250GB

Abit KV8 Pro VIA K8T800Pro

obie koło 450zł

Pamięci do wysokich FSB oczywiście Hynixy D43.

Sam posiadam Chaintecha ZNF3-250 Zenith na nForce 3 250 i jest rewelacyjna, max FSB jakie udało mi się osiągnąć synchro z pamięciami (HynixD43) to 270MHz (540), bios ma sporo dziur i to napewno nie koniec, ponieważ nie działa regulacja napięcia chipsetu, jak to poprawią może będzie więcej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D43 to moze nadaja sie do P4, ale nie do A64, ktory lubi krotkie timingi a szczegolnie 1T Timing. Jak narazie to najlepsze pamieci dla A64 to Infineony CE5, ktore na glowe bija Hynixy. Na tych pamieciach moge wycisnac 2,5-3-2 przy 1T az do 255MHz (choc ostatni paremetr bardziej zalezy od CPU), Hynixy potrzebowaly 2,5-4-4-2T. Winbondy BH sa slabe bo wysiadaja juz kolo 220~225MHz. Ciekawe jak sie spisza Samsungi. Wlasnie do mnie jada GeILe UltraX na Samsungach, z tego co Widzialem to niektorzy cisna na nich 270MHz 2,5-3-3. Jutro/pojutrze bede mogl to zweryfikowac.

 

Male podsumowanie. Z tego co widzialem, to Racuch w SuperPi na 2,6GHz mial 36s dla 1M, ja dla 36 potrzebowalem 2500MHz, a to za sprawa lepszych pamieci.

 

Dem-mieszkasz w krainie "mlekiem i miodem plynacej" wiec polecam s939. Sam teraz siedze na Abicie AV8 i A64 3800+. Jestem zadowolony, ale najbardziej oplacalny jest zakup A64 3500+. Lepiej zainwestowac niz w s754 nawet kosztem troche dluzszego odkladania zielonych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sie spisza Samsungi. Wlasnie do mnie jada GeILe UltraX na Samsungach, z tego co Widzialem to niektorzy cisna na nich 270MHz 2,5-3-3. Jutro/pojutrze bede mogl to zweryfikowac.

no jestem ciekaw co z tej weryfikacji wyjdzie...u mnie te pamiatki (2x512) chodza na 270 2,5-3-3 2T 1,85V, na 275 przy tych samych ustawieniach 1,85V juz nie starczy, a wiecej nie dam....bo nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labe po zmianie mnożnika masz spadek w zasilaniu procka +/- 1,45 Vol. i to jest BUG w Epox-sie b.uciażliwy.Daj mnożnik na default zapisz ustawienia, wyłącz kompa,poczekaj chwile i powinno być OK! a może sie myle??

Lancer po wyłaczeni w trayu sieciówki i Nortona na 2,6GHz mam 35 sec.w SuperPi 1M hmm i co z tego jak nie mam na kompa ostatnio czasu :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labe po zmianie mnożnika masz spadek w zasilaniu procka +/- 1,45 Vol. i to jest BUG w Epox-sie b.uciażliwy.Daj mnożnik na default zapisz ustawienia, wyłącz kompa,poczekaj chwile i powinno być OK! a może sie myle??

Jest inne rozwiazanie-wgraj bios z maja. Nie bedzie problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echh.. te kobiety.. Sorka panowie, ale to Los Angeles, to byl psikus mojej kobietki, nawet nie zauwazylem kiedy mi zmienila profil :) Mieszkam, a jakze w Polsce.

Sorka za blad, Ona juz za to oberwala :) ...i nie pytajcie jaka kare Jej wymyslilem. :) Sorry za offtopic.

A wracajac do tematu. Oba chipsety (nForce3 i K8T800Pro) posiadaja blokade AGP/PCI:FSB???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labe po zmianie mnożnika masz spadek w zasilaniu procka +/- 1,45 Vol. i to jest BUG w Epox-sie b.uciażliwy.Daj mnożnik na default zapisz ustawienia, wyłącz kompa,poczekaj chwile i powinno być OK! a może sie myle??

Jest inne rozwiazanie-wgraj bios z maja. Nie bedzie problemow :)

Mam bios z sierpnia i nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisalem nieczytelnie? Napisalem-wgraj BIOS z maja na ktorym nie ma problemow ze skaczacymi napieciami przy odpalaniu kompa.

Fuck nie wiedziałem ze nowsze biosy moga miec jakies bledy myslałem ze nowe biosy poprawiajac stare bledy nie generuja nowych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołącze do dyskusji. Bo mój procek już ostro się zestarzał a z o/c u niego słabutko :(

Myśle nad którymś z 64bitowych atlonków. Z tego co tu przeczytałem w rachube wchodzą tylko te ze złączem 939. Ale ich ceny są narazie jak dla mnie zabójcze.

I nie wiem czy czekac aż stanieją czy kupic np. Bartona 2500 + Abit NF7-S (v2.0) + pentagram i kręcic na 3200. Co mi doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja też dołącze do dyskusji. Bo mój procek już ostro się zestarzał a z o/c u niego słabutko :(

Myśle nad którymś z 64bitowych atlonków. Z tego co tu przeczytałem w rachube wchodzą tylko te ze złączem 939. Ale ich ceny są narazie jak dla mnie zabójcze.

I nie wiem czy czekac aż stanieją czy kupic np. Bartona 2500 + Abit NF7-S (v2.0) + pentagram i kręcic na 3200. Co mi doradzicie?

Patrząc na to z boku to wcale nie ma tak dużej różnicy:

Bartek- 400, A64 2800+ 650-, więc tylko 250-

Ja ci radze brać teraz Abita KV8Pro z A64 2800-3000+ albo za dwa miechy coś na S939 i A64 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...