Skocz do zawartości
Vincent de Marco

Neo 640 - problemy z niskimi transferami P2P

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku sprobowalem Bit Tornado (torrent), po tym jak eMule sciagal mi 3-5 kb/s, wiec go olalem. Jakie bylo moje zdziwienie, gdy Bit Tornado zasuwal nawet 70 kb/s !

Ale nie trwalo to dlugo bo sciagnalem w ten sposob jakies 4 GB i .... wszystko padlo, transfery 3-6 kb/s

 

Potem probowalem innych klientow torrenta, np. Bit Comet, ale bylo tak samo.

 

Przeskoczylem przed chwila na ABC - w jakies 30-40 sekund rozpedzil sie (podczas sciagania jednego pliku) do 74 kB/s tylko po to zeby po jakiejs minucie spasc do 2 kB/s.

 

Nie qmam tego wszystkiego kompletnie. Od poczatku mam wylaczonego systemowego firewalla z Win XP, ale zainstalowalem Norton Personal Firewall.

 

Zastanawiajace jest, ze po poczatkowych 25-70 kb/s calosc poleciala na-leb-na-szyje do wspomnianych 3-6 kb/s. I co gorsza, nie chce sie podniesc, nawet po wywaleniu firewalla windowsowego i nortonowego. A jesli nawet, to rozpedzi sie do powiedzmy 30-40 kb/s w ciagu niecalej minutki i potem znowu w ciagu nastepnej niecalej minutki spadnie sobie do 1-2 kb/s

 

A tak w ogole, po co mialbym wywalac firewalla skoro to wlasnie z wlaczonym firewallem mialem te 25-70 kb/s ???

 

I jeszcze cos - np. sciagam tylko 1 plik, download=2.6 kb/s a upload=3.7 kb/s i co widze na DSL Status ? Widze ze mam zapchany CALY upload, po prostu skacze na wykresie az do samej gory do wartosci 192 kbps (ci co maja modem Sagema z Neo wiedza o co chodzi, jest taki programik). Przez to wszystko www chodzi jak na modemie albo moze nawet gorzej.

 

Czyzby telekomuna przycinala P2P ?

 

Sorry za te wywody, ale im wiecej info tym moze latwiej bedzie komus cos poradzic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj sobie CFOS'a.....

 

btw, jest takie cos w windows jak SVHOST czy SVCHOST ( nie pamietam, moze to sie jeszcze inaczje nazywa ). Jak to wylaczysz to zacznie Cie atakowac co prawda Blaster, ale upload Ci sie zwolni ( nie wiem czemu ten plik na niektorych kompach zapycha 100% uploadu :? )

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do czegos takiego - sciagam torrentem 9 plikow naraz, kazdy z rozna predkoscia, ktora sie bardzo malo zmienia a gdyby je wszystkie zsumowac to by wyszlo okolo 65-70 kb/s. Krotko mowiac DSL monitor (modem Sagem) pokazuje slupek 'receive' wypelniony az do samej gory, tj. caly czas na poziomie 750-768 Kbps. Czyli jak na Neo 640 to chyba niezle ?

Ale tu uwaga: rownowczesnie slupek 'transmit' utrzymuje sie na poziomie 70-192 Kbps, mimo, ze upload plikow (tez zsumowany) rzadko przekracza 3-4 kb/s.

Albo ten wskaznik na DSL Mon'ie Sagem-a jest walniety albo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chyba trzeba bedzie zainstalowac tego cfosa calego, chociaz ja poczatkujacy jestem w te klocki i szczerze mowiac nie widzialem zeby to gdzies bylo jasno-prosto wytlumaczone co i jak robic ...

wejdz tutaj http://forumtdt.homelinux.com/ i w wyszukiwarce forum wpisz "cfos" jest to dosyc dobrze opisane , ja akurat jade na zwyklych sterach od sagema. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...