Skocz do zawartości
Goomba

Jak ustawić chmod?

Rekomendowane odpowiedzi

@cinek > chroot?? a co to ma wspolnego z uprawnieniami?

 

jak dobrze zrozumialem to nie chcesz, zeby ludzie mogli Ci wchodzic o poziom wyzej, wtedy:

# chmod 750 nazwa_katalogu

 

ofkoz ten chmod dajesz na ktalogu, na ktory nie chcesz zeby mogli wejsc

 

chyba ze Ci chodzi o to zeby po wejsciu do katalogu nie mozna sie bylo cofnac, czego ja tez nie wiem jak zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze krzywo pytanie zrozumialem..

Jak dla mnie to sytuacja wyglada tak, ze powiedzmy user loguje sie via ssh i laduje w katalogu /home/user i chcemy mu ograniczyc mozliwosc wychodzenia poza swoj katalog domowy. Jesli chodzi o cos innego to sorx

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wykupione konto na servie z apache i mam tak na http://jakies_ip/do_oglondania/ mam nałożony na to alias (nie ma zadnej stronki chodzi o przeglądanie plików z tego folderu). Chodzi żeby wchodząc przez ten alias nie było możliwości cofnięcia się do http://jakies_ip/ (tam są żeczy których nie chcem pokazywać ale tez nie ma stronki).

 

Teraz jasno wytłumaczyłem?

Jeśli to ważne to mam dostęp do ssh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cinek - nadal nie wiem co chroot ma wspolnego z tym co piszesz

 

@Atak#komarA - przeciez Ci napisalem co masz zrobic, na tym katalogu do ktorego nie chcesz zeby mieli dostep ustawiasz takie uprawnienia zeby inni nie mogli czytac zawartosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@(D)jur(on) - eee? wydaje mi sie ze kolega na ftp wchodzi tym total commanderem, zreszta partycji linuxa generalnie pod total commanderem nie widac ;)

 

@Atak#komarA - napisz jakie to sa fizycznie katalogi na tym servie, znaczy jak to wyglada, czy np. tak:

 

/home/Atak#komarA/pliki_wazne/pliki_dla_wszystkich?

 

bo tak to trudno Ci doradzic ktorego katalogu masz zmienic prawa,

zreszta napisales ze tam jest dostep przez ssh to czemu tych praw nie zmieniasz z shella tylko przez total commandera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wykupione konto na servie z apache i mam tak na http://jakies_ip/do_oglondania/ mam nałożony na to alias (nie ma zadnej stronki chodzi o przeglądanie plików z tego folderu). Chodzi żeby wchodząc przez ten alias nie było możliwości cofnięcia się do http://jakies_ip/ (tam są żeczy których nie chcem pokazywać ale tez nie ma stronki).

 

Teraz jasno wytłumaczyłem?

Jeśli to ważne to mam dostęp do ssh...

.htaccess w katalogu ktory ma byc chroniony zalatwi sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@(D)jur(on) - eee? wydaje mi sie ze kolega na ftp wchodzi tym total commanderem, zreszta partycji linuxa generalnie pod total commanderem nie widac ;)

Malo jeszcze wiesz chlopczyku ;) Pod TC mozna przegladac ext2, ext3 i ReiserFS oraz zapisaywac na tych 2 pierwszych

 

@Atak#komarA - napisz jakie to sa fizycznie katalogi na tym servie, znaczy jak to wyglada,  czy np. tak:

/home/Atak#komarA/pliki_wazne/pliki_dla_wszystkich?

bo tak to trudno Ci doradzic ktorego katalogu masz zmienic prawa,

zreszta napisales ze tam jest dostep przez ssh to czemu tych praw nie zmieniasz z shella tylko przez total commandera?

Jesli komar ma /a/b/c i c to jego katalog to wystarczy zmienic prawa dwum wyzszym i bedzie mial dostep tylko do c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wszystkim już se z tym poradziłęm :D

 

 

Malo jeszcze wiesz chlopczyku ;) Pod TC mozna przegladac ext2, ext3 i ReiserFS oraz zapisaywac na tych 2 pierwszych

Wiesz mi się zdaje że każdy tu umie wgrać nowe pluginy do TC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewczynko, ty za to wiesz tak duzo, ze w calej sprawie napisales tyle:

 

Chcesz spod windowsa ustawiac prawa dla partycji linuxowych? Zastanow sie

jakos nie zauwazylem twojego posta na samej gorze, rozwiazujacego problem Atak'u#komarA, moze gdybys raczyl go napisac, nie psol bym ci dnia moja niewiedza...

 

aha i nie koncz tematu po tym jak sie sam wypowiesz, a mi nie dasz bo to niegrzeczne z twojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...