Skocz do zawartości
huka

jak założyć FTP-a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak załozyc Ftp-a na neostradzie ?

Chodzi mi o to że neostrada oferuje dynamiczny adres IP przez co po każdym restarcie kompa zmienia mi sie IP. Chciałbym udostepnić znajomym jakieś pliki ale jeżeli zmieni mi sie adres to nie będą mogli ode mnie nic ściągnąć..

Czy istnieje jakieś rozwiązanie ażeby mieć stałego Ftp przypisanego do IP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale mam jeszcze jedno pytanko jak połaczyc sie w GuildFtp ze swoją domeną ?

 

Wpisałem adres serwera i założyłem użytkownika oraz nadałem mu prawa do katalogu. Nie wiem tylko jak teraz mam sprawdzić że wszystko działa. Co należy wpisać aby zobaczyć ze ftp działa poprawnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łącze masz na swoim komputerze ( czytaj nie jesteś w lanie) albo jeżli jesteś w lanie i masz przekierowany port TCP/UDP 21 to wszystko powinnio być dobrze i twój server ftp powinien być widoczny w internecie przez innych userów . Sprawdzić zawsze możesz przez np. Windows Commandera , albo wpisując ftp://localhost/ w IE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalam ftp://localhost/ to działa elegancko. Pojawił sie błąd podczas odpalania ftpa na domenie. Chodzi mi o to ze mam założoną domene na dyn.pl i jeżeli chcę uruchomić na niej ftpa to ciągle wywala błąd że adres serwera jest niepoprawny. Nie mam pojęcia co robie źle.

Podaje adres np. ftp://xxx.dyn.pl i wywala mi błąd.

Napiszcie jeżeli wiecie w czym tkwi mój błąd rozumowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie podawałem żadnego Ip, wpisałem tylko nazwe serwera. Nie wiem jakie Ip mam podać bo mam dynamiczne Ip i z każdym restsrtem zmienia mi się.

I w którym miejsu w ustawieniach należy podać ten Ip ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zobie domene na no-ip.com i pobierz z tej strony taki mały programik (jeden tylko tam jest) i on za każdym razem jak zmieni ci się IP sam zaktualizuje IP na stronie domeny .

 

na dyn.pl powinno być podobnie jednak nie mam tam domeny więc nie wiem dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...