Skocz do zawartości
Hwang

Sieciówki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zajmuje się serwisem sieci w Tychach. Często mam dziwne awarie zgłaszane przez abonentów, a mianowicie, po przybyciu na miejsce okazuje się, że karta sieciowa jest wyłączona w managerze urządzeń, a "nikt nie grzebał". Dzieje się to tylko na Windowsie XP i dość często się powtarza wśród zgłoszonych awarii. Może ktoś zna przyczyne? Nawet już myślałem, że XP ma jakis miernik programowy napięcia i po prostu wyłącza sieciówke, żeby jej niespalić przy za dużym napięciu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a moze po prostu ja wylacza jak inne urzadzenia dla "zaoszczedzenia energii" po pewnym czasie i nie potrafi na nowo postawic? jest taka opcja w sieciowce (w menedzerze) ktora mozna odhaczyc - nazywa sie bodajze "zezwalaj na wylaczenie urzadzenia w trybie uspionym" albo cos tak podobnie...

 

miernika napiecia nie ma na 100% :)

 

cya

wojtasl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkalem sie z podobnym problemem pod Xpekiem ... karta sieciowa sama sie wylanczala lub odinstalowywala,

 

problemem okazal sie ZASILACZ (braklo napiecia na dzialanie sieciowki)... wymienili w serwisie i juz spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden przypadek z sieciówkami. Czasami, jakby były "zawieszone", Windows widzi je w managerze urządzeń, ale wskazują, że kabel sieciowy jest odłączony i dioda w sieciówce nie świeci się. Po wyciągnięciu i włożeniu ponownie, sieciówka "odżywa" i jest wszystko ok. Na pewno nie chodzi o niedociśniętą karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny przypadek. Przez jakis czas wszystko ladnie dziala, az tu nagle pingi przestaja dochodzic. Zazwyczaj wyciagniecie i wlozenie kabla pomaga. Swoja droga to oszczedzanie energii tez moze byc przyczyna. Kiedys, jeszcze na w2k wylaczalo mi myszke USB, ale niestety juz nie chcialo wlaczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...