Skocz do zawartości
Myniu

Jaki monitor kupic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje zmienic monitor mam stary wysluzony 14" CTX

Planuje kupic jakas 17",tylko jaka ?

Myslalem o LG Flatron Plus za okolo 950 zl czy warto?

Kasy mam do 1000zl.Moze lepej kupic cos tanszego za np 800zl.Jak cena ma sie do jakosci obrazu,ostrosci kolorow? I czy warto dozucic te 2 stowy i kupic w/w monit?

czekam na porady

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC na Diamondtronie jest fajny i ma ladne kolory i dobra zbieznosc. A co bardzo wazne te monitory prawie wogole sie nie psują. A co do LG to ich najwiecej zalega w serwisie :) Lepiej wyglada juz w tym wzgledzie Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka monitorów i obecnie korzystam z NEC'a 750+, kosztuje 1100,

ale jest rewelacyjny możliwości korekcji prawie nieograniczone i ten obraz

czysty i ostry, żadnych zniekształceń, co jak co ale przy kompie spędza się dużo czasu i o oczy trzeba dbać, w końcu monitora nie wymienia się tak szybko.

 

 

Podsumowując polecam NEC FE750+ to w tej chwili jedna z najlepszych 17 na rynku, dodam, że ten monitor jest lepszy pod względem obrazu od Sony G220. (wiem bo oba testowałem)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samtrona 76BDF w Action kosztuje (dzisiejsza cena) 594,99 +Vat

 

Płaski ekran, naprawde dobre parametry odświeżania (nie to co poprzednie samtrony)

 

Poprzednio (ale tylko przez 2 miesiące) miałem Philipsa 15'' 105S20 XSD i przyznam że kolory miał delikatnie lepsze dlatego myśle że lepiej kupić (niż samtrona) PHILIPS 17" 107T21 FLAt Cena w Action 599.99 +Vat

 

Ja go nie wziąłem dlatego, że jak kupowałem monitor to philips tenbył droższy o prawie 100zł

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka monitorów i obecnie korzystam z NEC'a 750+, kosztuje 1100,

ale jest rewelacyjny możliwości korekcji prawie nieograniczone i ten obraz

czysty i ostry, żadnych zniekształceń, co jak co ale przy kompie spędza się dużo czasu i o oczy trzeba dbać, w końcu monitora nie wymienia się tak szybko.

 

 

Podsumowując polecam NEC FE750+ to w tej chwili jedna z najlepszych 17 na rynku, dodam, że ten monitor jest lepszy pod względem obrazu od Sony G220. (wiem bo oba testowałem)

 

Pozdrawiam

tez mam ten monitor, jest naprawde wypasny, polecam :) ostrosc obrazu jest imponujaca, mysle ze to takiego monitora to jeszcze warto miec karte ze stajni ATi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO NEC FE 750+ to najbardziej oplacalny zakup przy 17" monitorach, ale

 

nalezy pamietac ze nigdy nie kupujemy monitora w ciemno tzn w sklepach internetowych czy na gieldzie, ani w innych miejscach gdzie trudno reklamowac dany towar, kupujac monitor trzeba obejzec obraz jaki generuje, wybrac z kilku egzemplazy najbardziej "idealny" - do testow wystarczy dyskietka z nagranym NOKIA MonitorTest - bo lepiej spedzic troche czasu w sklepie niz pozniej bujac sie po serwisach i tlumaczyc (czasem nierozgarnietym) serwisantom z nie da sie dobrze wyregulowac obrazu w zakupionym egzemplazu :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Flatrona juz prawie 3 lata, a obraz wciaz tak samo dobry jak kiedys.

Ja mam krócej, bo 2 latka, ale pod względem geometrii i kolorów wciąż jest doskonały- zero odkształceń.

 

Popieram kolege z powyższego postu, Nokia monitor test na dyskietce to podstawa przy kupnie aby uniknąć rozczarowań. A i dobrze wziąć ze sobą np. kumpla, bo on może zauważyć coś co ty przeoczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We szystkich samsungach wyskakuja czarne piksele,a moze testowales (widziales) jakis uszkodzony egzemplaz tego monita?

Ehh juz sam niewiem co o tym wszystkim myslec,kazdy niby doradza a w glowie i tak mam metlik bo tak rozne sa odpowiedzi ,ale czekam na jeszcze ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We szystkich samsungach wyskakuja czarne piksele,a moze testowales (widziales) jakis uszkodzony egzemplaz tego monita?

Ehh juz sam niewiem co o tym wszystkim myslec,kazdy niby doradza a w glowie i tak mama metlik bo tak rozne sa odpowiedzi ,ale czekam na jeszcze ;D

W moim egzemplarzu wyskoczył 1 piksel spalony ! W moim poprzednim LG 795FT+ wyskoczyły 4 piksele !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We szystkich samsungach wyskakuja czarne piksele,a moze testowales (widziales) jakis uszkodzony egzemplaz tego monita?

Ehh juz sam niewiem co o tym wszystkim myslec,kazdy niby doradza a w glowie i tak mama metlik bo tak rozne sa odpowiedzi ,ale czekam na jeszcze ;D

W moim egzemplarzu wyskoczył 1 piksel spalony ! W moim poprzednim LG 795FT+ wyskoczyły 4 piksele !

Oki rozumiem,ale gwarancja obejmuje tego typu awarje ? Czy sie myle ?

Moj 5 letnic 14"CTX do dnia dzisiejszego niezgubil zadnego piksela i chwala mu za to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja myslalem ze mam dobry monitor 17", ale jak zobaczylem u meza mojej kuzynki monitor sony 21" ktory ma rozdzialke 2000 cos na 2000 cos i przy tym odswierzanie 85 Hz to wymieklem. po powrocie do domu moj obraz wydal mi sie rozmazany i nieostry, ale juz sie do niego spowrotem przyzwyczajam.

p.s. koles za ten monitor dal 5400 zl 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja myslalem ze mam dobry monitor 17", ale jak zobaczylem u meza mojej kuzynki monitor sony 21" ktory ma rozdzialke 2000 cos na 2000 cos i przy tym odswierzanie 85 Hz to wymieklem. po powrocie do domu moj obraz wydal mi sie rozmazany i nieostry, ale juz sie do niego spowrotem przyzwyczajam.

p.s. koles za ten monitor dal 5400 zl  8O

A jaki masz monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze nigdy nie bylem za Philipsem ale ostatnio widzialem kilka sztuk i mimo, iz na poczatku rekomendowalem NEC IMHO tez bardzo dobre monitory to Philipsa rowniez mozna polecic. Doskonala zbieznosc w tej klasie cenowej!!! I trzyma zazwyczaj ostrosc w kazdym narozniku a to zadkosc. Po prostu starannie wyregulowany jest. Nawet w NEC zazwyczaj jeden naroznik wymieka zazwyczaj prawy dolny. Rozjezdza sie zbieznosc i przez to ostrosc. A widzialem ostatnio kilka Philipsow i sa super. Druga sprawa ze na kineskopie Diamondtron kolory sa duzo lepsze i lepszy kontrast a to w grach czy przy ogladaniu filmow widac!!!

Moj wybor to albo NEC albo Philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze nigdy nie bylem za Philipsem ale ostatnio widzialem kilka sztuk i mimo, iz na poczatku rekomendowalem NEC IMHO tez bardzo dobre monitory to Philipsa rowniez mozna polecic...

a ja znowu na odwrot - zawsze bylem za Philipsem (sam 4 lata temu kupilem BRILLIANCE 107MP ktory sluzy mi do dzis), ale jak ostatno poogladalem to powiem 1 zdarzaja sie partie ze monitory sa po prostu tragiczne :!: na poziomie slabszych modeli LG lub jeszcze gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...