Skocz do zawartości
Ernix

Z 9700pro na 6600GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do was. Zastanawiam się nad zmianom karty graf. dokladniej przesiadka z Radka 9700pro na GF 6600GT. Podobno z testów winika ze ten nowy GF jest naprawde dobry. Wiec co o tym myslicie czy jest sen zmiany grafy????

 

Test :arrow: http://www.guru3d.com/article/Videocards/150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy mówicie przecież w październiku w stanach ma wyjść 6600gt na agp, sam na nią czekam. Co do tego 6600 gt jeżeli będzie w cenie do 1000 zł w polsce to będzie super. Powyżej to już lepiej do jakiegoś 6800 kupić. W stanach karta bedzie taniutka u nas oczywiście drożej zajebisty paradoks. W testach ta karta wypada lepiej niż 9800xt więc po prostu rewelka ciekawe tylko jaką cene u nas walną http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...600g-games.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena podobro nie bedzie wysoka cus kolo 1000zł/199$.

 

Tylko mnie tez wlasnie ta szyna nie pokoi,hmm moze za jakis czas ktos cos na to poradzi.

 

A ztym PCI-Expres to tez troche do bani, ale zaczekamy zobaczymy moze bedzie pare sztuk na agp. 8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak oni tam napisali to szyna daje o sobie znac dopiero w rozdzialkach powyzej 1280x1024, takze jak ktos takich uzywa niech w to sie nie pakuje... ja osobiscie preferuje 1024x768 wiec dla mnie ta karta miazdzy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,na nvision mozna znalezc linki do testow ww GF, i po prostu jestem troszke zszokowany wydajnascia tej karty,mialem kupic radka 9800pro i teraz ciesze sie ze tego nie zrobilem,tylko czekac na wersje na AGP

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o żesz 199$ poproszę dwie. dlaczego do ciach nędzy w polsce będzie to kosztować z 1100-1200 zł tak mi się wydaje. Rozumiem cła i inne ciach , ale te karty są made in china czy ine jakieś ciach to co w stanach są niższe cła czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pipszyć :D szynę :D :D pamięci gdr3 i taktowanie 1000mhz to duużo lepiej niż 9700 pro plus rdzeń 500 mhz plus ps 3.0 v.s 30 itp w pyte normalnie w pyte czekac brać nawet za 1000+ plus rewelka chyba w pipu dobrze a za dobrze 199s dwie prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko czekac na wersje na AGP

i imho tu moze byc problem. nv43 (6600) jako na razie jedyny z serii nv4x nie ma mostka agp do pci-e i jakos nie wyobrazam sobie, ze nv nagle robi mostek pci-e do agp...zreszta nvidia i intel ida teraz razem pod reke w kwestii promocji nowega zlacza, tak wiec tym bardziej nie sadze, aby mieli cos zmieniac w 6600...maja tez cala serie 6800 dla agp...i jeszcze sli...nie...ja naprawde tego nie widze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszystkich stać na 6800, a jak 6600 bedzie tylko na pci to nvidia straci na tym , poniewaz nie wszyscy majom pci , raczej nieliczni. A starszych modeli nikt nie bedzie chcial w porównaniu z atrakcyjnosciom tej karty cena/wydajnosc. Wiec ten GF takze bedzie na AGP.

 

NVIDIA planuje wprowadzenie na rynek układów 6600 GT, przeznaczonych dla złącza AGP. Zgodność układu pracującego z magistralą PCI Express zostanie zapewniona dzięki dodatkowemu układowi, BR2.  

 

Nie należy spodziewać się, że w mgnieniu oka wszyscy użytkownicy kart graficznych przeniosą się w stronę technologii PCI Express. Z tego też względu nowe produkty, zarówno ATI jak i NVIDII, powinny spełniać wymagania posiadaczy płyt głównych ze starszymi rozwiązaniami.  

 

The Inquirer twierdzi, że karty dla AGP pokażą się później, po modelach z PCI Express z powodu konieczności zmodyfikowania płytek PCB, na które trafią chipy NV43 oraz BR2. Wątpliwe jest by karty dla AGP wykorzystały technologię SLI, dodaje.  

 

Karty dla magistrali AGP mogą pokazać się w listopadzie. Ich taktowanie ma być identyczne z tym, jakie zaoferuje firma w GF 6600 GT dla PCI Express, pisze brytyjski serwis.

Jeśli sie tak nie stanie to ATI bedzie zacieszac poniewaz wiekszosc osub kupi w takiej sytuacji radeona z serii x 700, który jest troche wolniejszy, ale zapewno ati wprowadzi w nim agp i pci-e.

 

Nowy produkt ATI – RADEON X700 pokaże się na rynku w trzech wariantach.

 

Kierowana na rynek jako odpowiedź na GeForce’a 6600, oferta ATI, to podzespoły dla produktów z przedziału cenowego od 150 do 200 dolarów. Najlepszym z nich będzie X700 XT z zegarem 500 MHz i pamięcią GDDR3 1000 MHz oraz szyną 256 bit (wcześniej ten sam serwis podawał informację o szynie 128-bitowej). Układ ten to konkurent modelu 6600 GT.  

 

Propozycja numer dwa od ATI to RADEON X700 PRO, z zegarem 420 MHz i pamięcią taktowaną na poziomie około 864 MHz. Szyna pamięci ma zostać tu zredukowana do 128 bitów. Karta ma nie osiągać wyników modelu GeForce 6600 GT, ale pobić standardowy chip GF 6600.  

 

Trzeci produkt ATI to model X700. Zegary tego rozwiązania maja tykać odpowiednio z częstotliwością 400 MHz i 600 MHz (chip, pamięć). Wszystkie układy powstaną w technologii 110-nanometrowej w tajwańskich zakładach TSMC. Premiera układów ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Wiec wszystko bedzie oki mi sie wydaje. 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszystkich stać na 6800, a jak 6600 bedzie tylko

tych co stac na 6600 bedzie tez stac na 6800...a koniunkture na pci-e trzeba napedzac, tak wiec imho gf6600 bedzie wlasnie taka marchewka na kiju...

 

na pci to nvidia straci na tym , poniewaz nie wszyscy majom pci , raczej nieliczni...

no i wlasnie o to chodzi, bedzie musial kupic pci-e...

 

The Inquirer twierdzi...

yhmmm...jasne...gdybym mial wierzyc we wszystko co pisze inquirer to juz dawno pogrywalbym w hl2 i testowal sprzecik w 3dm05...

 

Wiec wszystko bedzie oki mi sie wydaje. 8)  8)

moze tak, moze nie...ja osobiscie jakos nie widze gf6600 na agp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie o to chodzi, bedzie musial kupic pci-e...

No bedzie muisial kupic ale przy okazji chyba tez plyte głownom z PCI-E, wiec jesli taki potecjalny kupiec bedzie mial taki wybór jak napisałem wyzej to raczej wybierze Radeona x700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzyc to GeForce 6600 jest cytuje "mid-range graphics card" i jest przeznaczony dla srednio zamożnych odbiorców,uważam że brak Agp to duży błąd ze strony Nvidii, patrząc z naszej perspektywy w naszym pieknym kraju,bo raczej watpie zeby kogos bylo stac od razu wyrzucic pieniadze na karte graf+plyte a co za tym idzie i procesor

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mac 102 czytaj co napisalem wczesniej

NVIDIA planuje wprowadzenie na rynek układów 6600 GT, przeznaczonych dla złącza AGP. Zgodność układu pracującego z magistralą PCI Express zostanie zapewniona dzięki dodatkowemu układowi, BR2.

@ Sulaco

 

albo jakiegos 6800/se/le czy inne takie...

no wlaśnie poniewaz nie wszystkich stać na 6800U czy GT.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mac 102 czytaj co napisalem wczesniej Cytat:  

NVIDIA planuje wprowadzenie na rynek układów 6600 GT, przeznaczonych dla złącza AGP. Zgodność układu pracującego z magistralą PCI Express zostanie zapewniona dzięki dodatkowemu układowi, BR2.  

Ernix, wiem,wiem i bardzo sie z tego ciesze,napisalem tak poniewaz chciałem w większym lub mniejszym stopniu zobrazować jakby to wyglądało gdyby Nvidia się, że tak powiem "wypięła" i pozostała tylko przy PCX

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...