Skocz do zawartości
Gość RBEJ

nForce2 C1/C2/C3 Cooling Patch by The NGO Group - REWELACJA!

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde kiedyś na starym systemie ten programik spisywał się rewelacyjnie, ale dzisiaj zainstalowałem i zero efektu <_<

Troche się pozmieniało w moim sprzęcie od czasu jak ten programik działał i teraz nie wiem czego to wina, że temp nie spada nawet o 1 stopień. Macie włączone ACPI w biosie bo ja mam wyłaczone, kiedyś miałem włączone. Jeszcze myślalem że to wina sterów do MOBO - jakie macie? Albo może bios, za wysokie FSB? Najgorsze, że kiedyś to działało u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie znam się na tym ale jak dla mnie to wina ACPI, poczytałem kiedyś na tym forum ze można spróbować je wyłączyć i jak tak zrobiłem to mi win w ogóle nie wstał:/ poczytałem dalej i wyszło na to ze konieczny jest reinstal zrobiłem tak ale system dziwnie się zachowywał, nie zamykał sie, nie pokazywało mi MHz-ów procka temperatur, dodatkowo był niestabilny i w ogóle kiepawo:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten patch zawsze musze dwa razy instalowac bo za pierwszym razem cos mu odwalala i go nie instaluje... a on jest zainstalowany wtedy gdy masz w dodaj/usun ten progz...

Edytowane przez Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys miałem zainstalowany C1 i na poczatku bylo ok po jakims czasie to pzrestało dzialac Teraz znowu zainstalowałem i efkty jeszce lepsze niz przy pierwszym zetknieciu z programem Przecietnie miałem 50*C teraz 42*C

Edytowane przez jakac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakis czas temu uzywalem starszej wersji tego programiku i na kompie z podpisu przy bartku na 3200 mialem temp w granicach 31 - 38'C . wszystkie napiecia w normie i stabilne

 

a czy jest cos takiego na kt 600 , albo kt 400 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam małą prosbe.Mozecie podac mi konkretny link do programu?? bo wczescniej napisany link mi cos nie trybi. nForce2 C0/C1/C2 Cooling Patch V2.1 <---- do tej wersji jak mozna! Thx pzdr! albo jak ktos bedzie tak mily to michalnici@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 postów wyżej masz linka :>

 

U mnie zmiana niewielka tylko o 2-3 stopnie ale widać, że działa.

Przy całkowitym idle temperatura od razu spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 postów wyżej masz linka :>

 

U mnie zmiana niewielka tylko o 2-3 stopnie ale widać, że działa.

Przy całkowitym idle temperatura od razu spada.

link nie dziala:( moze ktos wystawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie na jakiejś włoskiej stronie znalazłem :)

U mnie o 4 C mniej na mobo i na procu.

A S2Ktl nie działał.

Ale to przypadek, bo na poprzedniej płycie bez -E chodził

Zdaje się, że odpowiedzialne za ew. niedziałanie są progsy, które powodują, że dany sprzęt nie ma tak naprawdę idle.

Myslę (więc jestem, a może jednak nie), że to może zależeć od indywidualnej konfiguracji, której nie jesteśmy świadomi do końca.

No i jak w S2Ktl u jednych są efekty uboczne a u innych wsio hula cacy!

Pozdrawiam

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc wszystkim. Mam wrażenie, że wreszcie znalazłem właściwy trop do rozwiązania mojego problemu. Mam pytanie do wszystkich u których ta niby cudowna aplikacja spowodowała niestabilność systemu. Czy przeinstalowanie Windy coś pomoże, bo u mnie samo odinstalowanie programu nic nie dało. Co jakiś czas system po prostu się wiesza mimo, iż w testach prime 95, 3D Mark, Hot CPU jest superstabilny. Dodam, że mam dosyc mocno podkręcony procesor który dawniej gdy przesadziłem z ustawieniami powodował blue screeny. Po długich testach doszedłem do ustawień na których przez 3 miesiące nie zaliczyłem ani jednego zwisu ani blue screena. Do czasu instalacji tego cuda. Owszem - w iddle temp. spadła o ok 10* C ale po włączeniu gry system zaraz się zawiesił. Niestety- odinstalowanie aplikacji nic nie pomogło. Od tego czasu szarpię się ciągle aby znaleźć jakieś lekarstwo na niestabilność systemu i jak dotąd NIC !!!! Próbowałem na drugim systemie który mam na swoim kopie i ...to samo.

Przez to mam wrażenie, że reinstalacja XP nic nie pomoże. Może flash biosu ? Clear nic nie dał. A tak w ogóle to co to jest Biosroom procesora ? Widziałem we wcześniejszych postach coś o tym, że ten program może tam dokonywać jakichś zmian ??? Jeśli tak to czym je przywrócić do fabrycznych ????? Ratunku !!!!!! Będę wdzięczny za każdą sugestię i podpowiedź. Mój sprzęt to :Athlon 1700@187*12=2244MHz, Soltek 75 FRN-L, Ti-4200, Tagan TG480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...