Skocz do zawartości
przeciwnik

który z tych 3 dysków twardych?

Rekomendowane odpowiedzi

witam. dzisiaj chce zlożyć zamowienie i nie moge się zdecydować jaki dysk wybrać. moge wydać max 300 zł i musi to być sklep proline.

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4d41...230305f53415441

 

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5345...230305f53415441

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5744...84d425f53415441

 

 

moje wymagania są takie aby dysk był w miare cichy i szybki oraz musi być na SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale maxtora bym nie brał w życiu (no chyba że za darmo :lol:)... A najlepiej brać dysk z 3 letnią gwarancją, bo każdy da się zarżnąć....

obecnie maxtor na nowe dyski daje 5lat gwarancji wiec te 3 lata mozesz sobie wiesz gdzie schhowac ;)

 

nawet na forum w ankiecie maxtor jest najmniej awaryjnym dyskiem ze wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet na forum w ankiecie maxtor jest najmniej awaryjnym dyskiem ze wszystkich

Zwłaszcza seria Diamond Max 9 ...............

 

P.s Co do liteonów to potrafia paść bardzo szybko (2 przypadki w okolicy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dysku nie kupiłem :(  zastanawiam się ciągle nad maxtorem i WD caviarem. nie wiem który wybrać?

 

za WD przemawia 34 miesięcy gwary.  

 

panowie a ktory dysk bedzie bardziej wydajny?

a za maxtorem 5lat- przynajmniej tyle ma być na kazde dyski maxtora wg tego co ostatnio bylo w necie wiec sie dowiedz w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dysku nie kupiłem :(  zastanawiam się ciągle nad maxtorem i WD caviarem. nie wiem który wybrać?

 

za WD przemawia 34 miesięcy gwary.  

 

panowie a ktory dysk bedzie bardziej wydajny?

a za maxtorem 5lat- przynajmniej tyle ma być na kazde dyski maxtora wg tego co ostatnio bylo w necie wiec sie dowiedz w sklepie

ale narazie w proline jest jeden rok. a chce kupić tylko i wyłacznie tam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się nad 120GB ATA z 8MB cache:WD lub Segate Barracuda. Jak na razie jede na Segate ale roczna kolegi (łągodnie użytkowana) pokazała BAD sektory i przerzucę się chyba na WD.

Ktoś ma lepszy pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maxtora 60 GB z 3 letnią gwarancją (został jeszcze rok) i bez promblemów, bad sektorów i innych niedomówień i niedogodnień... w najbliższym czasie zamierzam kupno 160 GB 8MB cachu... i też się zastanawiame jedynie nad Segatem.... WD - odpada...

 

MAXTOR jest the best... ale słyszałem, że przy większej pojemności SEGATE wypada bardzo dobrze... co polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jesli wybierasz miedzy maxtor a wdc to tylko ten pierwszy, argument za? Acoustic Management, argument przeciw wdc glosny jak...

a jesli naprawde zalezy ci na ciszy to zapomnij o pierwszych dwoch i kup hitachi, albo seagate!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciche są seagate

Ma 80, roczna gwara, ata, co prawda gwara juz mi upłynęła ze 4 miechy temu, ale się nie boje. Jak ktoś gdzieś zauważył, dyski sie zwalają w okresie do 3 miesięcy, jak mają fabryczną wadę, jak ten okres mija to do serwisów trafiają raczej uszkodzone przez użytkowników, umyślnie ub nie...

Dbam o dysior, ma chłodno, nie stukam nim, nie kopie w kompa jak chodzi czy nie chodzi

Więc działa

I jak znam życie i z poprzednich doświadczen, poki nie zrobie na nim zwarcia/upuszcze na podłoge bedzie działał

 

I tyle

Polecam Seagaty, są cichutkie, praktycznie niesłyszalne i nie grzeją sie tak mocno jak maxtory. A inne dyski to słychać jak chodzą w idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko Dołączona grafika

 

a WD to najgorszy syf na calym globie, gorszych dysków nigdy nikt nie robił

uwielbiam takich kolesi jak ty - klapki na oczach i krzyzyk na droge :)

 

no ale wracajac do tematu, nie sugeruj sie wypowiedziami o awaryjnosci urzadzen - kazdy z producentow na podobny % zwrotow (mowimy o przypadkowych padach a nie morderstwach na sprzecie). Jedynymi kryteriami tutaj bylyby czas dostepu + czytanie/zapis no i halas, nowe dyski WD sa pod tym wzgleden sapoczko (mojej 160gb konserwy nieslychac a chodzi od jakiegos czasu 24/7), w 80gb konserwie ktora sprzedalem (jeszcze nie na sata) problem "swiszczenia" byl troche irytujacy. Jesli chcesz miec pewnosc ze bedzie cich - jais nowy samsung cie zadowoli na pewno, te nowe serie sa bardzo fajniutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...