Skocz do zawartości
fireblade3

Podkrecanie i spadek temperatury??Czy ja o czyms nie wiem??

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec dzisiaj bawilem sie troche prockiem. Ze na fsb nie reagowal jakos za entuzjastycznie (podejzewam ze to przez tryb APIC) czepilem sie za mnoznik procka. Generalnie procek chodzil na Fsb 133mhz Ratio 12,5 czyli standard dla 2,0+ - ze fsb nie szlo a nie mailem ochoty robic reinstala windy (aby wylaczyc apic) zmienilem mu mnoznik na 14 (15juz tez nie chcial wspolpracowac... Generalnie to jest niewiele ale nie chodzi o stopien podkrecenia :) a o inny fakt. Pomijajac fakt ze wczesniej pamieci chodzily asynchro (333mhz) a teraz poscilem je synchro. To najbardziej zabawna rzecza jest to ze po tych operacjach spadla mi temp procka i NB!!!

Srednio 3stopnie w dol

Procek Idle z 35 na 32

Procek Load z 40na 37...

Mobosrednio 35 stopni - wczesniej niezadko 40 :)... Cos dziwnego jak dla mnie...

Ma ktos jakis pomysl jak to wytlumaczyc (nie dotykalem sie do chlodzenia :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się ze żeby wyłączyć APIC trzeba przeinstalować system. Mimo iż jest to zalecane to nie jest niezbędne. Wystarczy wejść do  

Menadżera urządzeń / Komputer / Jednoprocesorowy Komputer z interfejsem ACPI  

i zmienić go na Komputer PC z interfejsem ACPI potem zrestartwoac komputer wejść do biosu i wyłaczyć APIC .. komputer uruchomi sie bez potrzeby reinstalacji systemu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...