Skocz do zawartości
Torwald

Kross czy Arkus ? Rowerek za 900zl

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem... temat rowerow tez byl walkowany dzisiatki razy.

Mi natomiast chodzi tylko o te dwie w/w firmy. Kasy nie mam duzo, max 900zl. Za to musze wybrac sobie jakis rower do jazdy po miescie i okolicznych lasach/pagorkach/dolkach.

Wybor od razu padl na cos z amorkami.

Adresy firm:

Arkus - http://www.arkus.com.pl/

Kross - http://www.kross.pl

 

Jesli mozecie podac swoich faworytow z tych 2 firm (do 900zl ofkoz) to bylbym wdzieczny.

 

 

---------------UPDATE--------------------

 

Wstepnie interesuje sie tymi rowerkami:

http://www.arkus.com.pl/pl/9/9/art40.html - SPORT 605 AMT osprzęt Shimano ALTUS, Stef

 

http://www.arkus.com.pl/pl/9/9/art37.html - SPORT 505 AMT osprzęt Shimano ALTUS, Stef

 

http://www.kross.pl/pl/itemx.php?id=21 - Kross G250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec .... Jezeli chcesz tym jezdzic tylko i wylacznie po zakupy/do szkoly/po miescie mozesz kupic te rowery

 

Jednak jezeli chcesz wyjechac w teren a zycie ci mile to nie kupuj pod zadnym pozorem tanich full'i Gdzies na necie jest nawet artykul o takim co sie zabil na tanim rowerze full suspention ...

 

 

Ja osobiscie radzil bym cos albo bez amorkow albo tylko z przednim widelcem. I rama zadne wynalazki tylko standardowa trapezowa.

 

A moim zdaniem najlepiej by bylo jak bys kupil dosyc taniego gorala bez zawiechy i dokupil do niego jakis tani amor suntoura - podobno najnowsze modele sa calkiem dobre (test na bikeboardzie) a przy tym kosztuja ulamek ceny dobrego amorka

 

tu masz niezlego taniego amora suntoura z calkowita blokada ugiecia i tlumieniem olejowym

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30692364

 

Cena 299 zl a wiec zostaje ci jakies 500 zl na rower

 

 

I jeszcze jedno nie bierz roweru z tarczami bo te tanie nie hamuja i sluza tylko i wylacznie do lansu :)

No chyba ze masz zamiar sie lansowac a nie jezdzic :)

Pozdrawiam

 

Maly updejt przejzalem oferte tych 2 firm i powiem ci ze sie nie oplaca - rowery sa strasznie drogie i w kazdym sa jakies kwiatki - a to rama stalowa, a to zwykle obrecze, a to znowu obrecze stozkowe ale piasty stalowe (nie nadaja sie w teren bo sie skrecaja i pekaja) a to dziadowski osprzet ...

 

Moje zdanie jest takie - chcesz miec dobry rower zloz go sobie sam :) za ta kase zlozylbym cos na aluminiowej ramie z amorkiem z przodu ...

 

A jak nie chcesz skladac to polecam cos z meridy z serii kalhari tyle ze tu cena zaczyna sie od 650 zl za rower bez amorkow i tarcz :) - ty wybierasz ty decydujesz :P

 

Ostatni updejt :) moim zdaniem wez tohttp://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?kol=3&gr=1

 

+ wspomniany amor ale cena bedzie niestety jakies 950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze z rowerem jest jak z kompem: jak chcesz cos dobrego to zlozyc go musisz sam. Ale ja nie mam ani czasu ani specjalnej potrzeby tego robic. Rowerkiem smigam zazwyczaj po miescie, czasem tylko jest to jakis wypad za miasto.

Nie jezdze po strasznych chaszczach, wybojach czy innych trasach MTB. Dlatego na rower chce przeznaczyc max. 900zl.

Ma byc wygodny i w miare na poziomie.

Wybor padl na te 2 firmy, poniewaz u mnie w miescie sa ich salony firmowe i nie mialbym zadnych problemow z zakupem i ew. serwisem.

@Grinch - na poczatku napisalem ze wiem ile razy temat byl walkowany. Ale tam jest dyskusja ogolna, a mi chodzi o modele tych 2 konkretnych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.rowmix.com.pl/letnia/karta_prod...p?i_id=320&gr=1 wprawdzie bez przedniego amora ale bedziesz mogl pozniej dokupic cos duzo lepszego niz bys w tych wynalazkach arkusa dostal

 

http://www.rowmix.com.pl/letnia/karta_prod...p?i_id=319&gr=1

wiem ze 900 max ale.. ;) tu wersja z amorem

 

 

garki maja dozywotnia gwarancje na rame wiec jest to plusem w razie jakiegos 'niepowodzenia' =] (mam nadzieje ze wszystkie modele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

900zl to MAX, wiecej poprostu nie jestem w stanie przeznaczyc.

Wiem ze "999zl to tylko troche wiecej niz 900, a jakbys dolozyl jeszcze...".

Tak mozna w nieskonczonosc. ;]

Ja chce miec w miare przyzwoity rower do jazdy po miescie ew. wycieki weekendowe. Jezdzilem na rowerku z 2 amorkami i bylo wygodnie, dlatego szukalem takich w Arkus'ie/Kross'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i wogole git, z tym ze do Krakowa mam ladny kawalek...

Musze wybrac cos z Arkusa lub Krossa EOT ;]

Pewnie ze bym chcial cos lepszego ale: - nie stac mnie, -ma byc na miejscu, zebym mogl rower(y) wyprobowac, -do serwisu mam rzut beretem. -jak sobie nawet sprowadze rower, to jego cena bedzie wyzsza, wiec nie bardzo mi sie oplaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem niedawno fajna dziewczyne na takim "fullu", jechala jak na koniu (doslownie;-p), gora dol gora dol...;-). a jechala po plaskim... imo w tej cenie kup rower bez amortyzacji (a juz napewno bez amorka z tylu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takim rowerku skoczysz lepiej raz, drugi i all sie polamie... wiec troche to nie oplacalne.... rowerek z tylnym dobrym amorkiem to wydatek minimum 2000 zeta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie polamie to oddam na gwarancje, w koncu daja na niego 2 lata ;]

Chyba zdecyduje sie na ta 505 za 895zl - jakies 10 min temu bylem w sklepie i musze przyznac ze calkiem niezle sie jezdzi. I nie zauwazylem efektu "konia" ;]

A na "dobry rower za 2k" mnie nie stac i juz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma takich rowerów jak Arkus albo Kross ... :) co to wogole jest ??

 

nie wiem dlaczego czepiłeś sie [ciach!]a ale nie bede sie juz wiecej wypowiadał... poza tym ten rower ma ładnie wyglądać czy jako tako jeździć :? bo jesli to pierwsze to kupuj WYNALAZKI arkusa/krossa a jesli chcesz jezdzcic na ROWERZE to kup sobie gary'ego fishera (nawet nie musisz wydac tych 900 zł tylko 899zł :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taki rower najpierw musialbym przetestowac, a nie mam jak i gdzie. Poza tym u mnie w miescie nie ma dobrego sklepu z rowerami, wiec wybor mam bardzo ograniczony.

Serwis/sklep np. w Warszawie, zupelnie odpada, bo nie mam jak tam roweru przywiezc/zawiezc.

 

Wiem ze mozna za te pieniadze miec albo lepszy rower firmowy, albo samemu sobie go zlozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych tanich modeli rowerkow ostatnio sie juz przekonalem na maxa. Kumpel mi opowiadal, ze byl gdzies w lesie z drugim gosiecm pojezdzic i widzial, jak jakis samobojca skoczyl na rowerze tego typu co chcesz wlasnie kupic, nagle okazalo sie ze mial juz chopera :lol: Poprostu przednie amorki mu tak ladnie poszly do przoedu, ze juz bylo po nich raczej. Wiec sie lepiej dobrze zastanow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czru, czru... :D

 

Lepiej kupić coś "prostego" a markowego ;] Wiem bo sam mam takiego NO NAME z amorkami ;) Z tym że ja mam 100x bardziej NO NAME niż te co w linku dawałeś :) Ale wiem ze z takim jak ja mam trzeba uwazac :D Aż ciarki przechodzą gdy tylko 18 km od domu cos sie zaczyna dziać :D:D:D ;) Może kiedys tez sobie kupie jakiegos firmowego - ale narazie zedre ten co mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis na wycieczce w lesie z typem co na fulla. Nie szaleliśmy jakoś, zwykła jazda, pod górkę i z górki. Efekt taki ze zaczęła mu przeskakiwać kaseta. Ale mało tego, gdy wracaliśmy już, połamały mu się 2 tryby na kasecie :lol: jeden odpadł zupełnie, a drugi tylko częściowo. Do tego niedawno odebrał go z serwisu ponieważ, gdy pedałował to korba mu sie odkręcała :lol:

 

wniosek

Co prawda to jakiś tajwańskie [ciach!]o z hipermarketu, ale chodzi o to samo. W rowerach typu full za tą kasę, zamiast wmontować pożądne części to oszczędzają na nich i wsadzają jakiś szajs żeby było w takiej cenie, a co za tym idzie, rowery te rozlatuja sie po pierwszej jeździe.

 

Jeśli tak uparłeś się na krosa czy arkusa to lepiej kup cos w podobnej cenie, może troche tańsze, ale bez amorków. ja takim rowerkiem krossa kiedyś sporo jeździłem i był cały, jedyne co wymieniłem to oś w piaście.Po pięciu latach jazdy była to pierwsza awaria. Rower teraz stoi i rdzewieje, ponieważ mam nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktos tam napisał ze mozna miec fulla juz za 2000zł sorry ale [ciach!]o prawda za 2000 to moze sobie złozyc jako taki rowerek ale sztywny tzn tylko z przednim amorkiem. Dobry full to wydatek nie zadko ponad 5000zł. Co do tego czy warto kupowac taki rower z marketu to absolutnie nie ma sensu, ciągle będzie sie cos psuło i niedługo to nawet znudzi Ci sie ciągłe odwiedzanie serwisu (mowa oczywiscie o tej pseudo gwarancji). Najlepiej jest sobie samemu złozyc bo nie tyle ze masz duzo satysfakcji to wiesz na czym jezdzisz i na pewno duzo mniej wydasz na niego pieniędzy bo wiadomo ile serwisy biorą za takie przyjemnosci. Niedługo zamieszcze zdięcie mojego bike'a to zobaczysz co mozna złozyc za 2000zł :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Reed zgadza sie ale mówimy tutaj akutat o takim rowerku w miare przyzwoitym CENOWO :). Niestety u nas to sie tak przyjęło ze kazdy moze miec fulla ale jakiego to kazdy wie. Ci obeznani w temacie wiedzą ze na takim rowerku to na ryby mozna pojechac ale nie w górki. W tym roku byłem z kumplami na Słowacji to zesmy podchodzili nawet na wysokosć 2000m ale to co sie działo na zjazdach to było niebo na ziemi hehe 65-75km/h to był standard a najlepszy był zapach z tarcz na samym dole :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot taka Bazooka albo Trek Disel DH z Answer Manitou Dorado [tylko 200mm] ;] I juz jest niezly rowerek jeszcze wszystko na LX ;]

 

Ale ja dalej apeluje o przeniesienie sie do topica z tym tematem zwiazanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czareq

Za 5k to dobrą ramę do fóla kupoisz, a gdzie reszta ?? :>

reszta za drugie 5k =] taki juniorek wrzucasz i ledwo na reszte wystarcza ;)

ale fakt ceny rowerow mamy chore, nie biore pod uwage hipermarketow bo to dla mnie nie powinno sie nawet nazywac rower.. proponuje zmienic nazwe np na "narzedzie samobojcow" albo "w<span style="color:red;">[ciach!]</span>i..cz" hmm albo na wzor samolotu/samochodu.. "samopsuj" =]

 

kumpel na kostce brukowej zrobil z kola jajo.. wiec n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocahontas nie rozsmieszaj mnie. Mówimy tutaj o rowerku w pełni zawieszonym na którym mozna gdzies pojechac w góry a nie wyczynowej zjazdówce bo to całkiem inna bajka, tam sie juz pieniędzy nie liczy :) Dla przykładu taki rowerek ma Pan S-Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci rowery Authora sam mam i jest super zrobiłem już ponad 2000km i nic się nie zepsuło do 1000zł polecam ci ten rower

http://www.author.pl/okwww_rowery/okwww_cr...oss/horizon.htm

a tu masz sklepy w wawie żebyś nie mówił że nie ma :P

Armar SC , WARSZAWA, ul. Śniegockiej 2, 22/ 629 15 67

Armar SC , WARSZAWA, ul. Krasińskiego 24, 22/ 839 07 39

Armar SC , WARSZAWA, ul. Popiełuszki 11, 22/ 839 92 26

Biker, WARSZAWA, ul. Belwederska 44, 22/ 851 64 46

Dwa Kółka, WARSZAWA, al. Krakowska 221, 22/ 846 17 77

Marceli, WARSZAWA, ul. Grochowska 324 pw.14, 22/ 813 34 42

Rowelucja, WARSZAWA, ul. Niepodległości 121/123, 22/ 845 09 41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocahontas nie rozsmieszaj mnie. Mówimy tutaj o rowerku w pełni zawieszonym na którym mozna gdzies pojechac w góry a nie wyczynowej zjazdówce bo to całkiem inna bajka, tam sie juz pieniędzy nie liczy :) Dla przykładu taki rowerek ma Pan S-Works

Nie to Ty mnie nie rozsmieszaj ;]

 

Jak znajdziecie DOBREGO fulla za 900zl to dajcie mi znac. Bo jestem niezmiernie ciekaw co to za rower. No chyba ze chcecie zeby autor tego topic w czasie wjechania na kraweznik jego rower zaczal sie bujac az do konca trasy ;]

 

A tak w ogole to juz nie wiem o czym mowa w tym topicu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie czytaj co napisałem wyzej. Rower w pełni zawieszony do wypadów w góry nie musi byc odrazu zjazdówką. I pokaz mi gdzie ja napisałem ze za 900zł mozna miec dobry rower 8O . Na dole masz przykład w miare dobrego rowerka.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...