Skocz do zawartości
best-boy

Data Optical Link - zabawka od Czeskich kolegów.

Rekomendowane odpowiedzi

Glownie chodzi o http://ronja.twibright.com/

Inne wynalazki z Twibright Laboratories http://twibright.com/

 

Ktos moze jest zainteresowany projektem "RONJA" ?

Co o tym myslicie :), patrzac na to co niektorzy robią... to taka RONJA

to kaszka z mleczkiem :). Czesc elektroniczna moze wygladac na skomplikowana ale naprawde jest prosta. Ogolnie pomysl jest bardzo dobry, niestety nie cieszy sie zainteresowaniem w naszych stronach.

 

Przegladnijcie i wypowiedzcie sie na ten temat :)

 

P.S. Popatrzcie na ceny sprzetu Wi-Fi. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle niezle :) Czesi maja pomysly.

Ogolnie moze byc problemem zdobycie soczewek (w lornetkach ciezko o wieksze niz 8-10 cm), ale mozna by sie pokusic o zwierciadla ;)

meynard: zapomniales o mgle- ta dopiero daje czadu :) bawilem sie czasami wskaznikiem laserowym ;) 20 metrow i nie widac go na scianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie rozwiązania w Polsce. Ogólnie jest duży problem z warunkami pogodowymi, wystarczy deszcz i właściwie końcówki się nie widzą. Drugi problem jest z kalibracją tego (spróbujcie wycelować z odległości półtora kilomera w odbiornik który ma może 10cm średnicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie rozwiązania w Polsce. Ogólnie jest duży problem z warunkami pogodowymi, wystarczy deszcz i właściwie końcówki się nie widzą. Drugi problem jest z kalibracją tego (spróbujcie wycelować z odległości półtora kilomera w odbiornik który ma może 10cm średnicy).

nie wczytywalem sie w to dokladnie

ale:

1)zasieg max wg ich projektu to 1,4km

2)nie piszą zeby byly jakies szczegolne problemy w dzialaniu tego w niesprzyjajacych warunkach

3)korzystaja z tego jakies firmy, akademiki itp, i nie wydaje mi sie zeby trzymali ty jakby byly problemy - wrecz przeciwnie - gdzies na stronie mozna zobaczycz wykres z przeplywu przez te urzadzanka danych - , pod max obciazeniem -praktycznie bez przerw, szarpan

 

ed:

http://ronja.twibright.com/tour/tour5.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl ale jednego nie udalo mi sie znalesc. Co jest emiterem do tego??

Jakas dioda czy co??

 

Fajnie to wyglada i ma duzo wiekszy zasieg niz Wi-fi i jest jeszcze jedna zaleta, niepotrzebuje kodowania bo nikt tego nie wylapie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...