Skocz do zawartości
superges1

Dyski terabajtowe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takich dysków. Dyski terabajtowe - a raczej macierze dyskowe tworzy się z większej liczby małych dysków PATA,SATA lub SCSI. Wtedy powstaje nam macierz dyskowa. A cena w zależnosci ile dyskow, jakiej wielkosci sa to dyski no i jaki rodzaj czy PATA,SATA czy SCSI, no i jaki poziom RAID do wyboru mamy - 0,0+1,3,5.

 

http://mkwidzinski.strony.wi.ps.pl/

http://www.enterprisestorageforum.com/hard...icle.php/726491

www.google.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze nie wiedziałem że coś takiego jak macieże dyskowe istnieją.

Poszukałem troche o tym i takie małe dyski 36 gb kosztują nawet 7 tys zł.

wydaje mi się to trosze dziwne bo jest w necie dużo usług hostingowych jakichś "kopciuszków" którym to by się to nie opłacało.

A poza tym np portale które mają poczty 250 mb to przecież wystarczy zrobić kilka skrzynek i dysk zapełniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dlaczego dziwne jak ktos zaklada hosting to niezła kase trzeba wybulic. I wiez mi jak ktos zakłada hosting albo cos podobnego to musi miec takie cos. A co do kont po 250 mb. To jest maksymalny rozmiar a pokaz mi ile osob bedzie mialo te 250 mb ? Moze kilkadziesiąt. Co do cen dyskow to 7 tyś za najszybszy , zazwyczaj uzywa sie troszke wolniejszych za to większych ( bo do tego ci dochodzi cena serwa na to ups-y, kontrolery wiec im wiecej dyskow tym cena rosnie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrzychuG @ Hhe Spokojnie mozna sobie zrobic wiekszą kupujesz 4x 300 gb dysk + kontroler ( no chyba ze masz na mobo ) no i masz juz jakies 1080 gb. Hmm wiec cos chyba ci sie pokopalo. A pozatym co to za macierz na usb ?

 

superges1 @ Odnosnie tego HP - to oni podaja maks co mozna tam dac. Konfiguracje ( tzn sie pojemnosc i jakie dyski ) wybierasz przy zakupie. Jak bys takie cos kupił to jeszcze ups jakis sensowny i klimatyzacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superges1 @ Odnosnie tego HP - to oni podaja maks co mozna tam dac. Konfiguracje ( tzn sie pojemnosc i jakie dyski ) wybierasz przy zakupie. Jak bys takie cos kupił to jeszcze ups jakis sensowny i klimatyzacja.

To ten HP jest wypełniony dyskami? chyba 24,5 Tb bo jak sprawdziłem cene to 860 000 zł.

To powinnien mieć dyski bo przecież bez dysków to byłby istny kosmos!!

Jak uważasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhe Spokojnie mozna sobie zrobic wiekszą kupujesz 4x 300 gb dysk + kontroler ( no chyba ze masz na mobo ) no i masz juz jakies 1080 gb. 

Owszem, ale tutaj masz wszystko w jednym: lacie.com :)

 

A pozatym co to za macierz na usb ?

Ja nie mowilem ze to macierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superges1 @ Odnosnie tego HP - to oni podaja maks co mozna tam dac. Konfiguracje ( tzn sie pojemnosc i jakie dyski ) wybierasz przy zakupie. Jak bys takie cos kupił to jeszcze ups jakis sensowny i klimatyzacja.

To ten HP jest wypełniony dyskami? chyba 24,5 Tb bo jak sprawdziłem cene to 860 000 zł.

To powinnien mieć dyski bo przecież bez dysków to byłby istny kosmos!!

Jak uważasz ??

To swiat biznesu i powaznych zastosowan. Tutaj nie ma kosmicznych cen ;-) To nie sa proste zabaweczki i konstrukcja tego jest naprawde kosmiczna. Nie dziw sie wiec, ze ceny sa takie jakie sa. Do tego sie nie kupuje UPSa i klimy. To sie stawia u kogos, kto ma powazne zaplecze techniczne. Za drogie toto i za delikatne zeby to stawiac byle gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superges1 @ Odnosnie tego HP - to oni podaja maks co mozna tam dac. Konfiguracje ( tzn sie pojemnosc i jakie dyski ) wybierasz przy zakupie. Jak bys takie cos kupił to jeszcze ups jakis sensowny i klimatyzacja.

To ten HP jest wypełniony dyskami? chyba 24,5 Tb bo jak sprawdziłem cene to 860 000 zł.

To powinnien mieć dyski bo przecież bez dysków to byłby istny kosmos!!

Jak uważasz ??

To swiat biznesu i powaznych zastosowan. Tutaj nie ma kosmicznych cen ;-) To nie sa proste zabaweczki i konstrukcja tego jest naprawde kosmiczna. Nie dziw sie wiec, ze ceny sa takie jakie sa. Do tego sie nie kupuje UPSa i klimy. To sie stawia u kogos, kto ma powazne zaplecze techniczne. Za drogie toto i za delikatne zeby to stawiac byle gdzie.

Wiem o tym. Takie cos to tylko w jakiejs serwerowni. Chciałem koledze nakreslic jako taki obraz bez wdawania się w szczegóły. Hmm nie wiem czy oni nawet dają gwarancje jak nie spełnisz tych warunków tj. serweronia odpowiednia. Nom ale w tej materi mogę się mylic.

 

superges1 @ Pozatym cena wydaje mi sie rosądna. Hmm jak mobo pod 4xOperon i sama buda 4U + system kontroli - kosztuje jakies 70 tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszlym miesiacu powinna pokazac sie na rynku macierz up to 8TB w cenie ok 12.000 pln netto (bez dyskow) 2xGB LAN ,RAID 1,0,5 LVM , flash copy, Samba,NFS,FTP zarzadzana zdalnie, CICHA !! i ladna i inne... ale szczegoly za miasiac po oficjalnej prezentacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to czy to ma już te 24,5 Tb.

 

Myśle że chyba sobie coś takiego sprezentuje mam w piwnicy troche miejsca 

jest tam chłodno no i z połączeniem nie będzie problemów :lol:  :lol:  8)  8)  8)

ja sobie sprezentowalem 3 serwery i teraz szukam dla nich zastosowania bo az szkoda ze takie sprzety sie marnuja... takze nie polecam takeigo podejscia do sprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to czy to ma już te 24,5 Tb.

 

Myśle że chyba sobie coś takiego sprezentuje mam w piwnicy troche miejsca  

jest tam chłodno no i z połączeniem nie będzie problemów :lol:  :lol:  8)  8)  8)

Trzebaby sie zwrocic do HP z prosba o cennik ;-) Sadze, ze cena jest podana na zasadzie "od <kwota>" i znajac zycie nie obejmuje pelnego zestawu dyskow. Takie zabaweczki kupuje raczej niewiele firm, wiec i tak pewnikiem calosc jest nogocjowana etc.

 

Apropos piwnicy, mialbys jedna z najdrozszych (jesli nie najdrozsza) piwnic w Polsce a moze i w Europie ;-) W Hameryce na pewno ktos ma drozsza, bo tam duzo frustratow mieszka z duza kasiora :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...