Skocz do zawartości
zuli007

K7VZA i XP

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jeszcze używasz biosa 3.2 to zmien na przynajmniej 3.6a, sporo poprawia. Co do ramu to nie ma to znaczenia, u mnie jest tylko taki zonk, że jak mam zajęte wszystkie trzy sloty pamięci (3x128 albo 1x256+2x128) to taktowanie ramu przestawia się na 100 lub przy fsb133 komp jest niestabilny. Przy zajętych tylko dwóch dowolnych slotach nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze używasz biosa 3.2 to zmien na przynajmniej 3.6a, sporo poprawia. Co do ramu to nie ma to znaczenia, u mnie jest tylko taki zonk, że jak mam zajęte wszystkie trzy sloty pamięci (3x128 albo 1x256+2x128) to taktowanie ramu przestawia się na 100 lub przy fsb133 komp jest niestabilny. Przy zajętych tylko dwóch dowolnych slotach nie ma problemu.

w KT400 tez jest tak samo :] lepiej zajebac jedna duza kostke :wink:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam ciągle biosa 3,2b bo na 3,6a i 3,7 mocno wzrasta temperatura - wyłączone jest w nich programowe chłodzenie procesora. I w związku z tym wentylator mocniej chałasuje.

U mnie przy 3*128 jedynie nieco gorsze były wyniki benchmarków pamięci. Nic się nie wieszało. Także przy niesymetrycnym obsadzeniu gniazd np. 128jednostronna + 512 dwustronna kompuer startował i się nie wieszał. Ale na wszelki wypadek nie stosuję tego, bo producent zaleca równe obciążanie gniazd. Więc nie wiem co się może stac po dłuższym czasie pracy w takiej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sprawdziłem i rzeczywiście Bios 3.7 poprawia stabilnosc na infineonie. Mam jednak problem z temperaturą. Znacznie wzrasta, bo wyłaczona jest jakas instrukcja programowego chłodzenia procesora. Nie wiem - bedę za kilka dni zakładał Athlona (na miejsce Durona 800) może z nim będzie inaczej.

 

Znalazłem taki artykuł - - http://www.dzikie.net/?mode=1&cel=cputemp_pamiec Dotyczący mozliwości zmiany ustawień BIOSu z poziomu programu WPCREDIT. Mam ten program i widzę wpis odpowiedzialny za wlączanie programowego chłodzenia - próbował ktoś je właczyć na biosie 3.7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...