Skocz do zawartości
yogi186

Quake 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że giera stara, ale zastanawia mnie dlaczego jak robię benchmarka (zapuszczam timedemo)- to NIEWAŻNE NA JAKIEJ ROZDZIAŁCE go robie mam zawsze wynik w granicach 50 FPS 8O .

 

O co tu biega ??? W niższych powinno być więcej !!!

 

Aha no i jak oceniacie moje 50 FPS patrząc na mój sprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz wlaczony Vsync, choc dziwna wartosc 50fps, czyzbys mial az tak slaby monitor?

 

Ja na p190 + voodoo2 mialem niecale 50fps, wiec chyba powinenes miec wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz wlaczony Vsync, choc dziwna wartosc 50fps, czyzbys mial az tak slaby monitor?

 

Ja na p190 + voodoo2 mialem niecale 50fps, wiec chyba powinenes miec wiecej :)

A co ma z tym monitor wspólnego ???? Przy rozdziałce 1024x768 , 800x600 i 640x480 mam wyniki różniące się o jakieś 0,5 - 1 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz wylaczony ogranicznik ja na rivie wiemjak wylaczyc ale tam za bardzo nie wiem Ale q2 jest naj naj lepszy :) podajcie adres dobrego servera to zagramy :)

Jaki ogranicznik i po co komu ogranicznik FPS??????? Gdzie to wyłączyć??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma z tym monitor wspólnego ????

Ano duzo, poczytaj o pionowej synchronizacji (Vsync), nie chce mi sie juz kolejny raz tlumaczyc...

Przy rozdziałce 1024x768 , 800x600 i 640x480 mam wyniki różniące się o jakieś 0,5 - 1 FPS

Jaki ogranicznik i po co komu ogranicznik FPS??????? Gdzie to wyłączyć??????

No to by pasowalo. Ogranicznik jest w samym q2, z konsoli mozesz zmienic cl_maxfps, ale jak robisz timedemo to to i tak nie ma znaczenia, bo wtedy gra omija to ustwienie i leci ile fabryka dala. Ale mozesz miec wlaczona synchronizacje pionowa i przez to liczba klatek nigdy nie przekroczy wartosci odswiezania monitora, i to juz kazdy benchmark respektuje. Wiec jak masz przypadkiem wlaczone na monitorze odswiezanie 50Hz (sic!) to moga byc tak podobne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz nie wiem :P

Pozatym tak male roznice miedzy rozdzialkami 640,800 i 1024 sa conajmniej dziwne, szczegolnie na gf2mx200, ktora to powyzej 800x600 praktycznie nie daje sobie rady. U mnie sa wieksze roznice, w 800x600x32 mam ok 280fps :> w 1024 cos kolo 240 chyba, wiec roznica spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... szczegolnie na gf2mx200...........

Ja mam zwykłaego MX`a, nie 200, ani nie 400 !!!!!!

 

No ale w tym przypadku to nic nie zmienia.

 

Te 50 FPS to jakaś <span style="color:red;">[ciach!]</span>, no wiadomo, grać się da, ale z tego co mi wiadomo to powinno być w 800x600 conajmniej troszkę powyżej 100 FPS :x

 

No i dlaczego nie ma praktycznie różnic w wartościach fps ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde dajcie jakiś link do artyk. gdzie jest opisane jak grać w Quaka 2 przez net, bo już mnie siły opuszczają :evil:

zakładam serwer czekam na kolesia żeby wlazł a on mówi że łączy się z nim jest tylko konsola i nie wie co zrobic żeby zacząć grać. Jak on zakłada gre to zowu ja nie moge jej odszukać (może dlatego że jest w sieći) i nie moge nawet samemu sprawdzić jak to wygląda :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz patcha 3.20 ? bez niego nie zagracie razem on musi miec i ty a console sie wylancza tyldą to nad Tabem ~ a do menu sie wchodzi tabem i pozniej bodejze [ ] tymi nawiasami sie poslugujesz jako szczalki i enter naciskasz a jesli nic z tego to ty postaw a niech on sie polaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm po pierwsze - obydwie strony muszą mieć tę samą wersje patcha - najlepiej 3.20. po drugie muszą mieć te same mapy (na ORT: ORT: ORT: kturych chcecie grać). a robi sie to tak. multiplayer>start server (podajesz nazwe, mape (ze satndardowych, jak chcesz inną to wybierz byle którą i później na konsoli map nazwa_mapy) i jedziesz. koleś robi ,multiplayer>join server i wybiera twój server. jak masz lan to pewnie koleś nie będzie miał dużego wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowszej nie znajdziesz, bo q2 to nie gra ktora ma ladnie wygladac, tylko ma sie w nia fajnie grac :D

Chociaz od czasu wypuszczenia zrodel, wyszlo kilka tzw. modengine'ow, ktore lekko upiekszaja grafike i sa kompatybilne z normalnym q2 (ale w sieci i tak nie pograsz na czym takim, bo to jest niekompatybilne z q2ace),

nie pamiteam adresow, ale mozesz poszukac po nazwach: BeefQuake, Quake2Max, to sa chyba 2 najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

bo q2 to nie gra ktora ma ladnie wygladac, tylko ma sie w nia fajnie grac :D

[...]

ze jak ?? tutaj sie nie zgodze, wystarczy sobie przypomniec jakim wydarzeneim byl q2. grafika na tamte czasy nie do pobicia, tak jak dzisiaj U2 czy UT2003. uwazam ze ta gra wyglada ladnie - jak na swoj wiek :wink:

 

natomiast co do updateow, dawno prezstaly wychodzic, pozostaje tylko liczyc na fanow ktorzy cos tam sobie poprzerabiaja i wypuszcza w swiat (jak np true form). mimo wszystko czasem trafia sie cos porzadnego - np odbiegajac od tematu - zmodowany q1 Tenebrae - z.a.j.e.b.i.s.t.y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pshem :PPP sor ale gier w ktorych jest zaje..... grafa jest od wala a ja w ciaz gram w te same gry :PPP grafika dla prawdziwego gracza praktycznie nieliczy sie ! :PPP co z tego ze gra ma zajebi.... grafe jesli srodowisko gry ma zerowe mozliwosci :? ja zazwyczaj odpalam taka gre i gram w nia pare godz "prubuje dac jej jakiekolwiek szanse wykazania sie" :PPP sa i takie ze odrazu po 10 min gry wylatuje z hdd :DDD....oczywiscie dobre gry i dobra garafe maja kilmat i musyke dobra gra to nie tylko grafika !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...