Skocz do zawartości
boros.olcha

pomóżcie mi złożyć kompa!

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim, otóż zajmuję się kompami i kolega poprosił mnie żebym mu coś złożył bezawaryjnego na athlonie powyżej 2400, chodzi przede wszystkim o płytę główną na AMD, poproszę was o jakiś zestaw w którym kolega nie zamierza dużo oszczędzać na płytę główną bo przecież to podstawa całego zestawu, ma w nim być dysk 120 gb, karta graficzna 128 mb, pamięć 256 lub 512 markowa ale nie do przesady, no i jeszcze mówił coś o jakiejś nagrywarce dvd ale nie wiem czy nie żartował, komp ma służyć w domu do obróbki wideo, do gier, czyli musi być mocny silny i stabilny,wybrał platformę amd ze względów cenowych zaoszczedzi na procku a wewali w płytę więej kasy,proszę o pomoć wszystkich a przede wszystkim ludzi którzy składają kompy które nie trafiają później do reklamacji, dziękuję marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup mu lepiej cos na amd 64, proc+ plyta gigabyte na nforce3 kosztuje gdzies 1100 zl (socket 754) do tego ram jakies twinmos 512-400setke grafe to nie wiem jaka on chce do obrubki jak jakas tania to radek 9550, srednia radek 9800 wypas x800 jakas :] do tego OBOWIAZKOWO JAKIS MARKOWY ZASILACZ przynajmniej modecom 350 kosztuje kolo 130zl (przy "słabej" grafie) jak lepsza grafa musi byc mocniejszy zasilacz . . . dysk kupisz do tego na sata seagate/WD co tam wolisz wszystkie sa raczej nieawaryjne :] (maja 3 lata gwary) , nagrywarka DVD to wydatek gdzies kolo 400 zl. . . powiedz moze ile dokladnie chce w to wpakowac to bedzie mozna cos konkretniej napisac . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boros.olcha: piszesz, ze zajmujesz sie kompami - wiec po co sie radzisz na forum? myslisz, ze pomozemy ci zarobic kase bez Twojego wysilku?

tekst ze 'ma byc karta posiadajaca 128MB pamieci' pozwala wnioskowac, ze z wiedza komputerach jest dosc skapo. moze wybierzesz 9200SE 128MB? swietny sosunek ilosci MB do ceny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie zarabiam na tym kasy zajmowanie się kompami nie oznacza tylko ich składanie ,zajmuję się administrowaniem sieci ale nie zarobkowo mam tylko z tego darmowy net i satysfakcję że mogę czegoś się nauczyć, nawet na trzydziestu kompacch które mam pod opieką można się namęczyć jeżeli dochodzi się do wszystkiego samemu,po drugie pracuję w całkiem innym zawodzie, poczytałbym o tym wszystkim sam ale czytam kilka książek o linuxie i nie mam czasu, a ten kolega to mój przełożony i nie chcę żeby później mi pieprzył że mu coś nie chodzi i mi dupę obgadywał albo co innego, o karcie napisałem 128mb bo każdy wie o co chodzi, a jeżeli proszę to jest tylko wasza wola że mi odpiszecie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba bylo tak od razu, a to wprowadzasz w blad...

w kazdym razie caly wywod z pierwszego posta to kupa smiechu.

 

zapodaj mu cos takiego (ceny wzialem z www.skleppc.pl ):

AMD Athlon 64 2800+ OEM 608.00

GlacialTech Igloo 7200 41.00

MSI K8N NEO PLATINUM nForce3 434.00

KINGSTON DDR 512MB PC(400). 379.00

SAMSUNG HDD 120 GB 8MB Cache 7200 /SP1213N/ 366.00

ATI Radeon 9800SE 128MB (256bit) TV/DVI 626.00

MODE COM ENJOY 230.00

LITEON DVD-+R/RW SOHW-832S Oem 337.00

RAZEM: 3021.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki RAPRA, zaoszczędziłeś mi dużo czasu w szukaniu w necie i wogóle

znam kilku gości którzy składają kompy i robią ludzi w konia na kasie, kupi zestaw za 1800zł a sprzeda za 2800 i tacy są, ja taki nie jestem a ponadto idzie za człowiekiem jakiś ślad, zrobić kogoś w konia to można raz albo kilka razy i się skończy a jak się zrobi coś dobrze to ludzie ci od klamki nie odejdą ( i mnie to wkurza bo staram się wszystko zrobić dobrze) a później żona mówi że "cały czas cię nie ma albo ciągle coś robisz i żebyś chociaż z tego pieniądze miał" właśnie tak jest, może jestem fanatykiem? dobrze że w gry nie gram bo już całkiem po rozwodzie pewnie bym był, zajmę się teraz przygotowaniem kosztorysu i niech koleś robi co chce, nie będę już niczego szukał , podam mu adres stron, niech sobie zamówi a ja mu tylko poskręcam, dzięki za wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki RAPRA, zaoszczędziłeś mi dużo czasu w szukaniu w necie i wogóle

znam kilku gości którzy składają kompy i robią ludzi w konia na kasie, kupi zestaw za 1800zł a sprzeda za 2800 i tacy są, ja taki nie jestem a ponadto idzie za człowiekiem jakiś ślad, zrobić kogoś w konia to można raz albo kilka razy i się skończy a jak się zrobi coś dobrze to ludzie ci od klamki nie odejdą ( i mnie to wkurza bo staram się wszystko zrobić dobrze) a później żona mówi że "cały czas cię nie ma albo ciągle coś robisz i żebyś chociaż z tego pieniądze miał" właśnie tak jest, może jestem fanatykiem? dobrze że w gry nie gram bo już całkiem po rozwodzie pewnie bym był, zajmę się teraz przygotowaniem kosztorysu i niech koleś robi co chce, nie będę już niczego szukał , podam mu adres stron, niech sobie zamówi a ja mu tylko poskręcam, dzięki za wszystko

Ja ci tylko powiem z wlasnego doswiadczenia > na skladaniu sie nie skonczy :wink: za chwile bedzie telefon jak nagrac plyte dvd, jak zainstalowac windowsa, i czemu synowi gra nie chodzi ...... tak ze sie zastanow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nno muszę powiedzieć że nie raz mi coś spadnie z nieba, np dostałem ostatnio od gościa dekoder wizji dsx 6010,wartośc powyżej 300 zł albo jakieś kompy stare no i jakieś znajomości, niekiedy przyjaciół, niekiedy coś oni dla mnie robią, potrzebuuuuję kasy jak wszyscy ale jakoś sobie daję radę, jak już będę miał jakiś sklepik i w nim serwis to zacznę kasować ich jak należy, A I JESZCZE JEDNO, PODAŁEM KOLESIOWI ZESTAW A ON MÓWI ŻE ZA DROGA KARTA GRAFICZNA I PROCEK I COŚ TAM JESZCZE,,,DOSŁOWNIE MNIE WKURZYŁ I KAZAŁEM MU KUPIĆ COŚ ZA 500 ZŁ NAPEWNO BĘDZIE ZADOWOLONY, NO I WIDZICIE CZŁOWIEK TYLE SIĘ STARA A ON MA CIĘ W [gluteus maximus], NARA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech kupi sobie durona najtańszego jakąś płyte g za 230-240 zł grafe gforca 2 i będzie miał super złoma zawieszającego się 2 razy dziennie. Powiedz mu że albo jakość albo cena. pośrodku na dłuższą mete nic nie znajdzie. A chciał za 3000 to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym mu powiedzial ze niech sam sobie w takim razie dobiera konfig i nie przychodzi potem plakac

w pełni się z wami zgadzam, niech sam sobie składa w rypińskich sklepikach (a we wszystkich są sami "fachowcy") i niech do nich chodzi jak mu będzie się walić, ja mam na chwilę chociaż wolną głowę od niego, jak mu powiedziałem że to jest komputer który mu starczy na dłuższą chwilę bo obsługuje 64 bit i 32 bit programy( tkz. universal w wejściu do ery 64 bitowej) to już sobie wyobraził że jest to jakiś wymyślny komp i sądził że może kupi tańszy a może zaoszczędzi na grafie i procku bo aż taka za 600 to mu nie potrzebna, a w d....e z nim, dziękuję wam za fajne odpowiedzi i pogawędkę,nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...