Skocz do zawartości
Marcin M

nowe wyciskanie : SEMPRON 2200+

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec jak to ostatnio amd wypuscila semprona to trzeba go wypróbować

 

padlo na model 2200+(1500/166)

jak oglądałem na allegro w opisach da sie go ustawić na stand. napiecu na fsb200(400), co da nam 1.8 GHz i wydajność równą lub lepszą od XP2800+

wiec super za niewielkie pieniądze

 

jeden gościu z alego pisze że wybrane proce jadą nawet na FSB233 oraz 250 czyli odlot

 

aktualnie 1 gosciu ma takie aukcje

 

JA CHCE ZNAĆ PRAWDE JAK TO JEST Z MODELEM 2200 I FSB400 bo jeśli to prawda to lece go kupić....

jeśli takie proce macie to podzielcie sie wrażeniami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY PROCEK KRĘCI SIĘ INACZEJ

 

Jeśli gościu zapewnia o 250FSB, to trzeba brać (zależy za ile), bo jeśli nie to towar niezgodny z opisem...

 

PS. Sempron to Athlon Xp, czyli nic nowego -> tak samo z kręceniem, czasem zdarzą się lepsze modele ;)

 

PS2. Szukaj już kilka osób dzieliło się wynikami w oc sempronów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko musialby pujsc na fsb 250 w co nie wierze. Jezeli chcesz sie pchac w semprona to od modelu 2400+ a najlepiej jakis thorton lub t-bred. Mnie tez czeka zmiana procka za jakies 3 tygodnie. Oby byly jeszcze thortony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oglądałem na allegro w opisach da sie go ustawić na stand. napiecu na fsb200(400), co da nam 1.8 GHz i wydajność równą lub lepszą od XP2800+

co za bzdury!

jakim to sposobem 1.8 GHz ma dac 2800+? Lykasz bajki jak mlody pelikan rybki...

co Ci po tych MHz FSB skoro nie pojda za tym MHz-e procka? 2200Mhz to naprawde zaden wyczyn.

 

poza tym testujac semprony widze, ze jakos nie kazdy chce wstawac na FSB 200 (mowa o wyzszych modelach - 2400+ i wyzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, że w osiąganiu wysokich fsb przeszkadza mobo i pamięci, prockowi to jedno czy 250x9 czy 166x13,5

no nie tak do konca. w prockach amd wewnetrzny cache jest taktowany synchronicznie z fsb, wiec zwiekszajac fsb zwiekszamy efektywna czestotliwosc tego cache, czemu towarzyszy wzrost wydajnosci i temperaturki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały szum wokół "nowego" Semprona moim zdaniem jest bez sensu. Te pytania o wydajność i podkręcalność w porównaniu do Athlona XP, sa tyle samo warte co porówania Radeona 8500 do 9100. Przecież Sempron to stary dobry Thoroughbred z magistralą 333 MHz, czyli głupia zagrywka marketingowa ze strony AMD. Chcecie znać odpowiedź na te wszystkie pytania, weźcie żywą legendę, czyli superpodkręcalnego Athlona XP 1700+ i jazda z mnożnikiem i magistralą. W godzine zrobicie sobie wyniki wszystkich Semronów od 2200 do 2800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może głupie pytanie, ale czemu drut mod nie działa na semprony, skoro wszędzie pisze się że to zwykłe Thoroughbred?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak oglądałem na allegro w opisach da sie go ustawić na stand. napiecu na fsb200(400), co da nam 1.8 GHz i wydajność równą lub lepszą od XP2800+

co za bzdury!

jakim to sposobem 1.8 GHz ma dac 2800+? Lykasz bajki jak mlody pelikan rybki...

co Ci po tych MHz FSB skoro nie pojda za tym MHz-e procka? 2200Mhz to naprawde zaden wyczyn.

 

poza tym testujac semprony widze, ze jakos nie kazdy chce wstawac na FSB 200 (mowa o wyzszych modelach - 2400+ i wyzej)

moze na allegro chodzilo o samprona 2800 ? a nie athlona nie wiem jak jest tam z tym 1800mhz ile to jest u samprona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 2800+ ma czestotliwosc 2GHz. wiec nawet do Semprona to jest klamstwo. no chyba zeby uwzgledniac przyrost wydajnosci zwiazany ze wsrostem czestotliwosci FSB - wtedy mozna mowic o porownywaniu Semprona 2200+ @FSB200 do Semproa 2800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sie zastanawiam, dlaczego wszyscy sraja na semprona dlatego, ze jest gorszy od AXP... LUDZIE! Do k*wy nedzy sempron zostal wyprodukowany jako nastepca durona! Stad jego niska cena oraz, co za tym idzie, slabsza wydajnosc i mozliwosci oc w porownaniu z athlonami. PR sempa jest diametralnie rozne od PR athlona. Co z tego, ze semp to TBred - ale (wg planow AMD) to nie jest athlon (pomimo tego, ze jest ;-))!

Dziwi mnie wiec ciagle porownywanie przez wszystkich semprona do athlona - porownajcie go do duronka i wtedy snujcie opinie i refleksje...

 

A jesli chodzi o porownanie do athlona, sempron 2200+ jest tak samo wydajny jak athlon z nominalnym 1500MHz.

 

U mnie jak na razie poszedl na FSB 215MHz (stabilnie). Nie mam czasu, wiec na razie nie bede dalej podkrecal. Na FSB=210 chodzi bez podnoszenia napiecia.

Powiem tylko, ze wg sandry przy 2GHz (9 x 223MHz) pokazuje PR 2900+ . Model number z kolei pokazuje jako 2400 - wiec taktowanie jak AXP z nominalnym 2GHz.

 

 

Pozdrawiam

StempeL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 2800+ ma czestotliwosc 2GHz. wiec nawet do Semprona to jest klamstwo. no chyba zeby uwzgledniac przyrost wydajnosci zwiazany ze wsrostem czestotliwosci FSB - wtedy mozna mowic o porownywaniu Semprona 2200+ @FSB200 do Semproa 2800+

9x200 to 1800MHz wiec do 2800+ barkuje 200MHz z tego co piszesz , no chyba ze ja sie pomylilem to przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa drut mod czy nie, dowiem się w końcu, a jeśli nie to czemu :)

Działa, ale tylko część dotycząca napięcia.

 

Semprony mają zablokowany mnożnik, więc drut-mod mnożnika nie działa.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprony mają zablokowany mnożnik' date=' więc drut-mod mnożnika nie działa.[/quote']

czy nie jest tak, że wystarczy najpierw połączyć ("rozkopac" obudowe procesora) odpowiednie mostki , a wtedy drut mod działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprony mają zablokowany mnożnik, więc drut-mod mnożnika nie działa.

czy nie jest tak, że wystarczy najpierw połączyć ("rozkopac" obudowe procesora) odpowiednie mostki , a wtedy drut mod działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 2800+ ma czestotliwosc 2GHz. wiec nawet do Semprona to jest klamstwo. no chyba zeby uwzgledniac przyrost wydajnosci zwiazany ze wsrostem czestotliwosci FSB - wtedy mozna mowic o porownywaniu Semprona 2200+ @FSB200 do Semproa 2800+

9x200 to 1800MHz wiec do 2800+ barkuje 200MHz z tego co piszesz , no chyba ze ja sie pomylilem to przepraszam :)
tak, pomyliles sie. zauwaz, ze sempron 2800+ ma te 2GHz przy FSB 166MHz. mam nadzieje, ze rozumiesz, ze przy biorac 2 procki o tej samej czestotliwosci ale innych FSB ten o wiekszej FSB bedzie wydajniejszy?

Jesli tak, to juz wiesz o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz kumam :) choc zaba nie jestem :P maja te same fsb ale inny mnoznik , a fsb bardziej wplywa na wydajnosc proca right ??

wiec co z tego ze mnoznik 2200+ jest 9 a 2800+ 12 skoro oba sa na fsb 166 wiec maja ta sama badz bardzo zblizona wydajnosc si ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem Semprona 2200+ i cały sprzęt pod niego. Miało być budżetowo, i jest tzn. AsRock K7VT6 (KT 600), HIS R9550, 256 DDR 266mhz itd. Narazie nie mam na nim windowsa, ale proc bootuje na 2070mhz, przy FSB 230 (KT 600 ma blokade PCI/AGP). Podniosłem nieco Vcore - do 1.700 i proc w spoczynku na Pentagramie Q-90 AlCu ma 36 stopni - myśle że jak narazie to nieźle, jutro napisze coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz kumam :) choc zaba nie jestem :P maja te same fsb ale inny mnoznik , a fsb bardziej wplywa na wydajnosc proca right ??

wiec co z tego ze mnoznik 2200+ jest 9 a 2800+ 12 skoro oba sa na fsb 166 wiec maja ta sama badz bardzo zblizona wydajnosc si ??

zuplnie nie kumasz - wszystkie ropuchy i rechotki maja z Ciebie niezly ubaw.

wieksza FSB daje wzrost wydajnosci przy tej samej czestotliwosci procka. czyli jesli mamy wieksza FSB i nizsza czestotliwosc, to procek powiedzmy dogania tego o wiekszej czestotliwosci, ale nizszej FSB.

nie porownujemy 2200+ na FSB 166 do 2800+ na FSB 166 tylko 2200+ podkreconego do FSB 200 do 2800+ niepodkreconego (na FSB 166).

kiedy w koncu skumasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja aukcja wybrałem sobie kilka takich procków i kazdy chodzi minimum 2155Mhz stabilnie daje na to gwarancje na fbs 250 też mi sie odpala ale wlączam prime95 lub jakąs gierce i po chwili blokuje mi się klawiatura i mysz,ale test lub gra chodzi dalej,jaka przyczyna trudno powiedziec.

Więc stabilnie napewno mamy 9*239=2155Mhz testowałem 2 godziny pełengo obciażenia i tydzien używania w grach i programach żadnej zwiechy.Tym którym niechodza tak wysoko proprostu mieli pecha i trafili cienka sztukę.

Jednemu którem sprzedałem chodzi jak twierdzi na 2100Mhz bez zmiany napięcia.Więc czego chciec wiecej.

Jak ktoś niewierzy mogę wrzucic na testa na kilka godzin i zapodać screenem,tylko niewiem jak tu się wrzuca screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto link do testu

Bartona 2500+ 1829Mhz

Bartona-M 2500+ 1862Mhz

Semprona 2500+ 1743Mhz

 

jakos bardzo w testach od siebie nie odstaja mimo braku 512 cache

i czy warto dopłacac 250-300zł,skoro z 2200+ mozesz przy szynie 200 wycisnąc te 1800Mhz.zauważ że w niektórych testach bije mobila.

:].lepiej dokupic sobie pamiec lub zainwestowac w lepsza kartę.

 

http://www.hardcoreware.net/reviews/review-239-1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz skumalem :) rozrysowalem sobie to :) i jest gicior :)

np:

2200+fsb166 1500MHz wikesze lub rowne 2000+fsb133 1667MHz

 

teraz dobze kumam :) ?? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik 9 w 2004r.

Co jak co ale to ZA MALO.

Ja rozumiem, im mniejszy mnoznik tym lepiej dla wydajnosci przy podkrecaniu do tej samej wartosci niz przy wiekszym.

Jednak trzeba miec nielada sprzet aby wyciskac na tym procu ponad 230MHz.

Ja jestem nadal przeciwnikiem tego dziwaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...