Skocz do zawartości
RinTinTin

Mocna pompka, przy jednym bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanwiam sie czy pompka, ktora chce kupic - at-306, nie bedzie za mocna tylko przy jednym bloku i nagrzewnicy (zatopiona). Wiem, ze dane sa "trche" zawyzone i to 2000 litrow nie przepcha, ale czytalem gdzies na forum, ze zbyt duzy przyeplyw jest neidobry. Blok planuje kupic, x3m, ktory chyba lubi duze przeplyw ? Jednak nie chce przesadzic ;)

 

Co do wezy, to jescze nie podjalem decyzji gdzie bedzie stala nagrzewnica, wiec sa 2 warianty, jeden oddalona o max 1m (2 metry weza), 2 okolo - 2metrow (4 metry w obie strony) Pewnie, at-305 wystarczylby teraz, ale w przyszlosci planuje dokupic jescze 1, lub 2 blok, dlatego zastanwiam sie nad at-306.

 

Pytanie: Czy at-306 nie bedzie za mocny do jednego bloku, nagrzewnicy ?

 

btw, x3m wchodzi na abita nf7 v2, nie zawadza o cos ?

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. Czym mocniejsza pompa tym większa wydajnosc bo wieksza ilość wody ofdbiera ciepło z bloku w jednosce czasu. ja sam w swoim Wc mam atmana 306 i chce zastosować grundfosa który jest znacznie potężniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamowiam at-306 na allegro widzialem po 83zl.

Wsadze go w jakis duzy pojemnik - 2.4 litra, bo czytalem ze w b.malych mocno nagrzewa (35w)

Teraz czytam juz od kilku h o blokach ale dalej nie jestem do konca przekonnany...

przynajmniej juz 75% rzeczy wybralem !

Pozdrawiam i dzieki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]ale także ta nagrzana woda szybciej przepływa przez nagrzewnice a przez to wolniej oddawane jest ciepło. Ale ogólnie myślę, że nie zaszkodzi :D

GENERALNA ZASADA: IM WIĘKSZY WATERFLOW, TYM WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ I BLOKU I NAGRZEWNICY, A TYM SAMYM CAŁEGO UKŁADU!

 

Nalezy pamietac, ze od reguly zdarzaja sie tez wyjatki. Zainteresowanych odsylam na overclockers.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Jak miałem cpc na cpu i te cienkie wezyki tylko, to strasznie sie woda nagrzewała(zegar 1.90Ghz, tem wody kolo 36st, proca do 48). Tera zmienione weże i bleczek na CPU, pompka ta sama, ale przepływ wody 2x wuekszy. Temp wody wyrażnie niższa - poniżej 33, tem na procu rzadko przekracza 43 stopnie, na 2.05Ghz. Mam 3 bloczki, nagrzewnica od nysy (45x20x8 okolo, mosiądz i miedź)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada "czym większy przepływ tym wydajniejniej" nie jest do konca prawdziwa. Wszystko zależy od konstrukcji bloku. Jeśli mowimy o jednym bloku to owszem, mozna tak powiedzieć, jeśli mowimy o wszystkich blokach, należy stwierdzić "im szybszy przepływ tym wydajniej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...