Skocz do zawartości
s69

canon s70

Rekomendowane odpowiedzi

co powiecie o tym aparaciku?? czy wart swej ceny 2600 pln?? czy moze cos innego w tej cenie byscie polecili?? starszy chce mi kupic jakiegos cyfraka w tym przedziale cenowym i kazal mi najpierw zrobic rekonesans zeby cos naprawde najlepszego w tej cenie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>. zaproponowal mi na poczatek canona s60 i canona s70. oczywiscie inne marki tez wchodza w gre. wiec czekam na rady (wiem ze troche juz bylo o cyfrakach ale spieszy mi sie troche a w starszych topicach na tepie znalazlem jedynie rozmowy na temat cyfrakow z przedzialu 1000-1500pln a to chyba pewna roznica jest wiec nie denerwujcie sie ze pytam po raz kolejny na forum o cyfraka tylko pomozcie)

 

pozdro

 

aha i prosilbym o uwzglednienie w komentarzach wyposazenia i ergonomii aparatu a nie tylko parametrow (moj starszy uwaza za kluczowa sprawe rozmiar matrycy - ja sie z takim podejsciem nie zgadzam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s70 moim zdaniem nie jest warty swojej ceny, to bodaj 7 mln pixeli upakowane na malym obszarze matrycy, co rowna sie duuuzym szumom...

rozejrzyj sie za canonem g5 (spoore aberacje chromatyczne - niebieska/fioletowa poswiata pomiedzy gwaltownymi przejsciami tonalnymi - np. dobrze widac aberacje przy galeziach drzew na jasnym tle, czarna obudowa ;p + b. jasny obiektyw), jakims olympusem z serii UZ (kijowe filmy, drogie karty pamieci, dobre makro), w tym przedziale cenowym nie ma zadnej wartej zainteresowania minolty... (chyba, ze a1 tyle kosztuje...) poszukaj ile kosztuje np. sony f717 (dobre szlo, 5x zoom, matryca 5mpix, ciekawe funkcje, niestety na karty MS) ew. moze canon s1 is (10x zoom optyczny + stabilizacja, i tylko 3 mln pixeli, ale za to dobry obiektyw o niskiej jasnosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozejrze sie ;] zapomnialem dodac ze zalezaloby mi na mozliwosci manualnego ustawiania parametrow w aparacie a nie tylko automatyta. no i nie zalezy mi w zupelnosci na nagrywaniu sekwencji wideo ani dzwieku (od tego mam kamere i dyktafon). no i milo by bylo gdyby dodatki (karty pamieci itd) nie byly zbyt drogie w porownaniu do innych

 

 

edit:

rozejrzalem sie troche.

minolta a1 -3800 pln odpada ;/

canon g5 - nie znalazlem info ale o canonie g6 wiem ze kosztuje 2900pln troche sporo ale moze udaloby sie ewentualnie zalatwic.

z olympusow to sie zastanawiam teraz nad:

Olympus CAMEDIA C-60 Zoom + czytnik MAUSB-100 - 2200 pln

Olympus CAMEDIA C-765 Ultra Zoom + Karta pamięci 128 MB -2060 pln

oprocz tego jeszcze mysle nad

Nikon COOLPIX 5400 - 2600pln

oraz moze canona s60 jako ze jest to praktycznie to samo co s70 ale nie ma tak zageszczonych pixeli na matrycy bo ma tylko 5MP

sony f717 - 3700 pln wiec odpada (wszystkie ceny sa cenami sklepowymi gdyz tatus zaszlachtowalby mnie nozem do krojenia habaniny gdybym szczelil tekstem ze chce kupowac takiego sprzeta na allegro)

 

zainteresowal mnie ten nikon szczerze mowiac i olympus c-765 uz najbardziej w tej chwili.

 

edit2:

canon g6 tez ma 7MP ale czy tez tak mocno poupychane na matrycy jak w s70?? co o tym sadzicie??

 

tu wrzucam zestawienie jakie sobie zrobilem na dzien dzisiejszy

link

 

miloby bylo tez gdyby jakies porzadne makro zdjecia robil taki sprzecik.

a moze ten panasonic dmc-fz20 ?? przeczytalem kilka pochlebnych o nim opini. jak jest z obsluga manualna w tych modelach?? jest pelny manual ?? blagam ludzie pomozcie zagubionemu wsrod ofert wolnego rynku ;/ (miesiac temu mialem podobne rozterki w sprawie telefonow ale dzieki waszej pomocy wybralem sagema my-x5-2 i jestem z niego zadowolony, licze na powtorke z historii, ze mi pomozecie)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...