Skocz do zawartości
ellmo

Problem z forwardowaniem portów na SpeedTouch 510

Rekomendowane odpowiedzi

Ci z was, którzy korzystają z Neostrady i mają Router/Switch zamiast pojedynczego modemu pewnie mają ten sam sprzęcik co ja.

 

Otóż problem leży w tym, że nie mogę forwardować portów, abym mógł ich użyć potem do programów P2P, jak eMule czy Azureus.

 

Próbowałem już z kumplem chyba wszystkiego. Panel sterowania Switcha dodatkowo pokazuje, że wszysteki porty 6881-6889 są sforwardowane i to poprawnie. Natomiast programy P2P niep otrafią ich znaleźć. Słyszałem opinię, że żeby forwardować porty na Switchu, połączenie musi mieć stałe IP, a jak wiemy Neostrada nie zapewnia stałgo IP. Jeśli to prawda, to ja już kurna nie wiem o co chodzi. Pomóżcie!

 

.ellmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wpisujesz w IE 10.0.0.138.

2. Advenced - NAPT- Default Server.

3. W to pole wpisujesz IP kompa (jeśli to jeden komp w sieci to 10.0.0.1, kolejne 10.0.0.2 itp.)

4. Apply & Save All.

 

W Emule będziesz miał high ID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze wtrące, ale czy mozna to samo działanie zastosować w przypadku zdalnego pulpitu?

Mam też ruter ST510 chciałbym się łączyć z domu z moim kompem w pracy, meczę się z tym już od dłuższego czasu i bez efektów.

Używałem wcześniej programu VNC a teraz zamierzam "przesiąść" się na Remote Admina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zrobiłem forwardowanie portów i mam taki problem, że po jakimś czasie programy P2P (mułek i torrent) zaczynają się "mulić" a transfer spada do 0 (nawet stronki nie działają)... Myśle że to "mulenie" jest raczej skutkiem braku transferu niż powodem bo programy testują połączenie z siecią więc tak się może dziać, ale co w takim razie jest powodem?... Błagam pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...