Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Logan"]dzisiaj sobie kupiwszy w arescie 512. nie mam cyfraka ale zeskanowalem kosci.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

mam kosc goodrama 256 ktora smiga przy 400 na 2.5 3 2 11, teraz wlozylem ja do 2 banku a do 1 poszly hynixy. no i nie dziala:/ podnoszenie napiecia nic nie dale ciagle brak posta dopiero na 2.9V zwisalo po wyswietleniu procka. po zmianie na 2.5 3 3 11 juz dziala nawet na 2.6V ale dziwi mnie to czemu nie chce dzialac na 2.5 3 2 skoro dziala ludziom na 2 2 2. musze kiedys potestowac sama kosc bez goodrama.

Ja mam dokładnie identyko serię i mi chodzą na 210 2-2-2-11. Na highfsb jeszcze nie polowałem. Parę ulepszeń muszę zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirtam wszystkich - sorki za lamerskie pytanie ale o co chodzi z tym Dual Chanel i czy dwie kosci tych Hynixow D43 'pojda' w dualu ? Odpowiedz na to pytanko jest mi bardzo potrzebna bo skladam nowego kompa i chcialbym juz cos dobrego wsadzic. odpowiedzcie prosze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wiec tak byc moze smigaja mi tak slabo bo sa ustawione w dualu. jak je wkladalem to jeszcze nie wiedzialem ze mozna miec duala z 512+256 i bylem przekonany ze ten napis dual channel enabled to sztuka dla sztuki ale faktycznie wydajnosc rosnie. jak kiedys znajde 15 min czasu i bede sie nudzil to zobacze jak pojda sama kosc w singlu i bez tego goodrama.

 

krizto dostaniesz punkty za chamskie ponawianie pytania. a w dualu oczywiscie ze pojda tylko na ile i na jakich timingach to nie wiadomo. natomiast jezeli chcesz kupic 2x512 hynixa a masz powiedzmy abita nf7 to mozesz miec problem (nie wynika to z marki pamieci czy z istoty duala a tego ze abit nie lubi giga ramu) i mozesz zostac zmuszony do wymiany biosa na jakiegos z cpc off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan - nie rozumiem dlaczego chamskie ale trudno sorry jesli jest to sprzeczne z zasadami forum - po prostu potrzebuje info bo jade na gielde niebawem i musze kupic. plyte mam Asus P5GDC Deluxe pod P4 530 na lga 775, wiec nie wiem jak na niej zachowaja sie D43. Btw dzieki za odpowiedz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na p4p800-e DLX 2 x 512MB Hynix (.....22DT-D43) idzie dual bez problemu, takze sadze, ze u ciebie tez nie powinno byc problemow. na 2.6 V mam 500 MHz DDR 2.5-4-4-8. memtest -ok, prime95 - stabilny. tylko performance mode cos nie chce chodzic (na 200 mam enabled, na 250 - disabled)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na p4p800-e DLX 2 x 512MB Hynix (.....22DT-D43) idzie dual bez problemu, takze sadze, ze u ciebie tez nie powinno byc problemow. na 2.6 V mam 500 MHz DDR 2.5-4-4-8. memtest -ok, prime95 - stabilny. tylko performance mode cos nie chce chodzic (na 200 mam enabled, na 250 - disabled)

Jesteś pewny, że na 2.6V chodzą przy FSB=250MHz :?:

Ja poproszę scr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie małe pytanko mam zamiar kupić 2x512mb d43 http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...76e8ad68f0ba55e ale mam płytke abita nf7-s v2.0 bedzie to działało czy bede miał problemy wiem że gdzies był temat jakie pamięci do nf7 ale nieiewiem gdzie to było dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie małe pytanko mam zamiar kupić 2x512mb d43 http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...76e8ad68f0ba55e ale mam płytke abita nf7-s v2.0 bedzie to działało czy bede miał problemy wiem że gdzies był temat jakie pamięci do nf7 ale nieiewiem gdzie to było dzieki za odp

bedzie dzialalo jednakze MUSISZ (podkreslam MUSISZ!!!) wgrac bios z CPC OFF...inaczej na 99% beda zwiechy..ja mam Discovery i nie narzekam...mam tez abita (tylko bez "s") i ani razu nie mialem zadnej zwiechy...pamiatki smigaja w dualu az milo...a tu masz linka do biosow merlina

Merlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk dzieki za odp kupuje je mam nadzieje ze trafie na dobrą partie i ze wgrywanie biosu pujdzie bezproblemowo wgrywałem juz z 10 razy(z poziomu winaxp) ale orginalny az wstyd mi pytac ale co to oznacza CPC OFF... daj linka jak ci sie niechce klikac:) a tak jeszcze spytam duza rużnica jest w wydajonsci miedzy 2x256 a 2x512 dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk dzieki za odp kupuje je mam nadzieje ze trafie na dobrą partie i ze wgrywanie biosu pujdzie bezproblemowo wgrywałem juz z 10 razy(z poziomu winaxp)  ale orginalny az wstyd mi pytac ale co to oznacza CPC OFF... daj linka jak ci sie niechce klikac:) a tak jeszcze spytam duza rużnica jest w wydajonsci miedzy 2x256 a 2x512 dzieki za odp

linka masz w moim poscie wyzej ale ok jeszcze raz

http://members.lycos.co.uk/swidrzany/-=Mer...cz/Moded%20D26/

 

wybierz bios Discovery z literka C...znaczy ze ma CPC OFF (command per clock off)...nie wiem co to dokladnie znaczy i "co to robi"...jednakze wiem ze jest WYMAGANE (w 99%) na Abitach NF7 i 2x512MB...obniza ponoc nieznacznie wydajnosc, no ale przynajmniej nie ma zwiech...

 

co do roznicy miedzy 512 a 1024MB to jest OGROMNA..tez do niedawna mialem tylko 512...po przejsciu jest niesamowita roznica (szczegolnie gierki of kors - nie swapuje, plansze dogrywaja sie 10x szybciej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na p4p800-e DLX 2 x 512MB Hynix (.....22DT-D43) idzie dual bez problemu, takze sadze, ze u ciebie tez nie powinno byc problemow. na 2.6 V mam 500 MHz DDR 2.5-4-4-8. memtest -ok, prime95 - stabilny. tylko performance mode cos nie chce chodzic (na 200 mam enabled, na 250 - disabled)

Jesteś pewny, że na 2.6V chodzą przy FSB=250MHz :?:

Ja poproszę scr

Moja pamiec chodzi na 265 przy 2.6V tyle ze to kosc 256 mb, myslalem ze wszystkie hynixy tak maja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa moduły 512MB hasają aż miło 4.3ns Hynix :twisted: w dualu bez zmiany napięcia @ 166Mhz hasają na 2-2-2-11 tak samo przy 192Mhz nie próbowałem jeszcze o/c z FSB bo nie mam mnożnika odblokowanego ale jusz niedługo wraca mój dobry 1700+ 8) tak więc zobacze sobie jak to lata ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kupiłem moja sreia to symbolu HYMD264646B8J-D43 oznaczenie na chipach pamięci HY5DU56822BT-D43 2x512 bez problemu fsb 200 cl23311 na standardowym napieciu.A najlepsze jest to ze na płycie Abita nf7-s v2.0 w dualu bios orginalny:) 2,6

lukk

czy to znaczy ze mam ten 1% szcześcia bo chyba na orginalnym biosie niepowinno mi to śmigac stabilnie.

A jakby ktos szukał to sa na allegro takie jak moje u goscia Warka-Strong (54)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kupiłem moja sreia to  symbolu HYMD264646B8J-D43 oznaczenie na chipach pamięci HY5DU56822BT-D43 2x512 bez problemu fsb 200 cl23311 na standardowym napieciu.A najlepsze jest to ze na płycie Abita nf7-s v2.0 w dualu bios orginalny:) 2,6        

lukk

czy to znaczy ze mam ten 1% szcześcia bo chyba na orginalnym biosie niepowinno mi to śmigac stabilnie.

A jakby ktos szukał to sa na allegro takie jak moje u goscia Warka-Strong (54)

no chyba masz rzeczywiscie szczescie :D :D z tego co slyszalem NAPRAWDE DUZO DUZO osob ma problemy z nf7 i 2x512....no i z autopsji tez to wiem, bo na oryginalnym biosie mialem od razu same zwiechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk dzieki za pomoc w doborze pamiątek wydaje mi się, że troszkę mi sie poszczęsciło bo narazie zero zwiech. Gierki, testy wszystko przechodzi bez problemu. A tak jak pisałeś różnica między 2x256 a 2x512 jest kolosalna. Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy hynix d43 512mb ddr 400 pójdzie mi w dualu razem z kingstonem 512mb cl3 ddr 400:/ mam biosa z cpc off ver. 2.0.05C TaiPan 0.1 25.09.04 aktualnie mój kingston chodzi na magistrali 233mhz*11, czy będą jakieś problemy w dualu z tym hynixem, słyszałem że ten d43 chodzi bez problemu na 466 :-D, reszta configu w podpisie, z góry wielkie dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy hynix d43 512mb ddr 400 pójdzie mi w dualu razem z kingstonem 512mb cl3 ddr 400:/ mam biosa z cpc off  ver. 2.0.05C TaiPan 0.1 25.09.04 aktualnie mój kingston chodzi na magistrali 233mhz*11, czy będą jakieś problemy w dualu z tym hynixem, słyszałem że ten d43 chodzi bez problemu na 466 :-D, reszta configu w podpisie, z góry wielkie dzięki !

ja osobiście sprawdzałem 2X256 DDR 400 Twinmos + 512 Hynix w dualu i wszystko hasało to bardzo prawdopodobne że u ciebie będzie także hasać zresztą to loteria ; :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...