Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Moje chodzą stabil na 260 przy 2.7V. Powyżej trzeba dać już 2.8V.

Teraz pytanie off-topic bo nie chciałęm zakładać nowego tematu.

Jakie FSB wytrzymają mofsety bez chłodzenia. Bo u mnie są już naprawdę gorące. Czym je chłodzicie ??

I nie wiem czy coś nie tak ale na NB mam zalmana niebieskiego i mi pokazuje max 30C. Może czujnik popsuty, ale u podstawy zalman jest ciepły, ale nie gorący. Napięcie NB 1.7V.

1298951[/snapback]

nastepny ... blaahh ..

mosfety odpowiadaja za napiecie proca .. a nie FSB ..

od fsb jest Nb

czym mierzysz niby temperature NB? drugi czujnik jest na plycie miedzy socketem a pierwszym slotem dimm gdzies

i jest to "temperatura powietrza w obudowie" a nie NB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem teraz to dałem ciała z tym pytaniem.

 

 

Można się usprawiedliwić chorobą ?? :) :)

 

Już się doczytałem że na NB nie ma czujnika. I edytowałem post ale dostałem maila z odpowiedzią twoją więc nie zdążyłem. :? Sorry za lamerskie pytanie.

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna :) bo wieiszoci powyzej 2.8 nic nie daje ;]

aczkolwiek zawsze sie zdarzaja wyjatki

 

pozatym stare hyny lepsiejsze byly

1298539[/snapback]

nic dodac nic ujac mialem w lapkach kilka egzemplarzy hynixow D43 jedne jedyne ktore byly stabilne przy fsb 250 na vdimm 2.9 reszta wszystko ponizej zwiekszanie vdimm >2.9v nic a nic nie dawalo zreszta wystarczy looknac na osiagi ludzi na forum malo kto dawal im napiecie 3v i wiecej bo po prostu nie bylo sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego  FSB musicie dawać już Cl=3 ?? U mnie 260 chodzi przy 3 3 3 11. I nie wiem jak to wypada na tle innych hynixów.

Mowa o biosach z CPC OFF.

1300165[/snapback]

u mnie na cl3 smigaly tak samo albo czesto gorzej niz na cl 2.5 zalezy od kosci i to na jakiej mobo/platformie pracuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na cl3 smigaly tak samo albo czesto gorzej niz na cl 2.5 zalezy od kosci i to na jakiej mobo/platformie pracuja

1300358[/snapback]

 

 

 

OK. Mam NF7-S. Kość 512 B8J od Gutexa. I nie wiem czy u mnie coś źle że mam przy 260 Cl=3 czy może tak ma być dlatego się pytam jak u innych jest z taimingami przy singlu 512 i FSB pow. 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodac nic ujac mialem w lapkach kilka egzemplarzy hynixow D43 jedne jedyne ktore byly stabilne przy fsb 250 na vdimm 2.9 reszta wszystko ponizej zwiekszanie vdimm >2.9v nic a nic nie dawalo zreszta wystarczy looknac na osiagi ludzi na forum malo kto dawal im napiecie 3v i wiecej bo po prostu nie bylo sensu

1300226[/snapback]

HMM , to mialeś pecha moje chodzą stabilnie na 530mhz na 2.85V i jakby płyta mnie nie ograniczała :mur: z napięciem to pszły by więcej, Piterowi chodzą na 290 fsb :) NA NAPIĘCIU 3.0V , Adasi zrobił vmoda na pamiąkach i także chodza mu na 290 fsb, tak więc nie pisz że podwyższenie napięcia nic nie daje :P

Małe sprosowanko nie Adasi nie zrobiła vmoda na pamiątkach ,tylo n płycie aby podnieś napięcie :P , zdaje się na 3.1V

Edytowane przez kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM , to mialeś pecha moje chodzą stabilnie na 530mhz na 2.85V i jakby płyta mnie nie ograniczała  :mur:  z napięciem to pszły by więcej, Piterowi chodzą na 290 fsb :) NA NAPIĘCIU 3.0V , Adasi zrobił vmoda na pamiąkach i także chodza mu na 290 fsb, tak więc nie pisz że podwyższenie napięcia nic nie daje :P

1300688[/snapback]

Wyjątki potwierdzają regułę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie warto zainwestować w jakieś radiatorki na pamięci gdy pracuje na 280 przy napieciu 2,8V ??

1301647[/snapback]

 

 

Sam możesz sprawdzić organoleptycznie czy są gorące. :) Przy takim napięciu to chyba aż takie gorące nie są.

Ja tam zaopatrzyłem się w jakieś aluminiowe radiatorki(przy 260). Co napewno dużo nie dają ale zawsze coś. Przedewszystkim ładnie wyglądają.

 

 

Ps. na jakich taimingach te 280 ?? I od ilu musiałeś dawać Cl=3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

No to masterskie macie te kostki bo moje hynixy d43 leca maxymalnie na 260 na 2.85 z zajebiś@#$ slabymi timmingami,tj 3 4 4 10 :cry: I jeszcze nie sa do konca stabilne.

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masterskie macie te kostki bo moje hynixy leca maxymalnie na 260 na 2.9 z zajebiś@#$ slabymi timmingami,tj 3 4 4 10 :cry: I jeszcze nie sa do konca stabilne.

1301840[/snapback]

 

Mi jadą 260 przy 2.7V i prime całą noc pracowało :) Przy 3 3 3 11. Powyżej 260 już brak V na NB. Mały modzik i powalczę troszku.

 

Ale napewno masz bios z CPC ON. A ja przynajmiej jadę na CPC OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kosc tez lipna :-|

 

DT kosc

 

255FSB cl2.5-3-3-11 1T , 2.8V

 

everesta przehcodzi do 266 ale super pi czy prime juz lipa.

 

pozatym niemoge przekroczyc stabilnego 260 na jakichkolwiek timingach :D , najlepszy stabilne ustawienia jak wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kosc tez lipna  :-|

 

DT kosc

 

255FSB  cl2.5-3-3-11 1T , 2.8V

 

everesta przehcodzi do 266 ale super pi czy prime juz lipa.

 

pozatym niemoge przekroczyc stabilnego 260 na jakichkolwiek timingach :D , najlepszy stabilne  ustawienia jak wyzej.

1302140[/snapback]

 

Bardzo dobre masz kości. Ja nie wiem czy bym tyle miał. Daj sobie bios z 2T to gwarantuje że jak cię tylko ramy trzymają tak teraz spokojnie lecisz na 265 prz 2.8 ---- 3 3 3 11 przy tym prime, superPi OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge włączyc 2T ale to nic nie daje :? napewt te cl3-4-4-11 tez nic :blink:

 

 

 

zreszta i tam nalepsza wydajnosc bede mial wlasnie teraz bo timinig dobre i fsb nie małe.

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre masz kości. Ja nie wiem czy bym tyle miał. Daj sobie bios z 2T to gwarantuje że jak cię tylko ramy trzymają tak teraz spokojnie lecisz na 265 prz 2.8 ---- 3 3 3 11 przy tym prime, superPi OK

1302152[/snapback]

Powiedz mi łuk-a-sz jaki jest sens doradzac komus CPC OFF skoro 240 1T jest wydajniejsze niz 260 2T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi łuk-a-sz jaki jest sens doradzac komus CPC OFF skoro 240 1T jest wydajniejsze niz 260 2T ?

1302653[/snapback]

 

W sumie u mnie 260 przy 2T jest wydajniejsze ( przynajmniej w testach) niż 240 przy 1T. Dziś potestuje Biosy z 1T. Ale jak narazie nie widziałem szansy na stable około 250. Jedynym biosem który stabilnie doszedł do 260 u mnie jest Manta Rays XT(2T), inne się wysypują. A testowałem wszystkie. Dziś posprawdzam z 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kosc tez lipna  :-|

 

DT kosc

 

255FSB  cl2.5-3-3-11 1T , 2.8V

 

everesta przehcodzi do 266 ale super pi czy prime juz lipa.

 

pozatym niemoge przekroczyc stabilnego 260 na jakichkolwiek timingach :D , najlepszy stabilne  ustawienia jak wyzej.

1302140[/snapback]

CHyba nie wiesz o czym piszesz... ;) Jak na Hynixy to timingi masz genialne! U mnie takie czasy przy cpc=on dają rade chyba do ok. 230 (testowałem tylko w dualu), niezależnie od napięć, a na Ifinity troche moge tego voltażu dać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHyba nie wiesz o czym piszesz... ;) Jak na Hynixy to timingi masz genialne! U mnie takie czasy przy cpc=on dają rade chyba do ok. 230 (testowałem tylko w dualu), niezależnie od napięć, a na Ifinity troche moge tego voltażu dać :)

1303723[/snapback]

 

Sprawdziłem wszystkie Biosy 1T. I wiem że już max u mnie to 245 ale jeszcze nie wiem przy jakich taimingach.Bo zchodzę powoli. I testuje prime.

 

 

Ja bym poprosił screena jak te memki chodzą 255 przy 2.5 3 3 11 na biosie 1T.

 

Edit: 245 przy tak pastwych taimingach że szok :/ 3 4 4 11. Wracam do 2T czyli 260 przy 3 3 3 11. Zapomniałem zrobić testów na CPC on.. ale wydaje mi się że nie będą wyżej niż z CPC off. Jak obstawiacie ???? Jeśli będą głosy na Cpc on to wymienię biosa i się przekonamy :)

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...