Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cherry_Coke

chce ktos moze duala 2x256 hynixy bo mam do sprzedania?;) sa jeszcze na gwarancji

0414

HYMD232646B8J-D43 AA-A

jak by co to pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1304115[/snapback]

OMG !!! 43 Sekundy przy FSB 260 :oops:

 

Naprawde super wydajne jest to wasze 2T...

 

Jak testowalem bh-6 to przy 2-2-2-5-1 FSB 225x11 super pi 1M na zasyfionym kompie z firewallem wlaczonym robilem w 41sek ... n.c naprawde super wydajne to wasze cl 2.5 i 2T ... :oops:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aurora jak sie [ciach!]o znasz to sie lepiej nie odzywaj ok ?

 

43s mam na procku ~2000 !!!!!!! i mam rowniez 1T !! czytaj watki albo idz do okulisty !

 

 

"

Jak testowalem bh-6 to przy 2-2-2-5-1 FSB 225x11 super pi 1M na zasyfionym kompie z firewallem wlaczonym robilem w 41sek ... n.c naprawde super wydajne to wasze cl 2.5 i 2T "

 

 

41 s ? buahahahah ale masz cwelowy komp . strasznie wydajne te !!BH-6!! ja robie 33s i co z tego ? :mur: :mur: :mur:

 

 

btw. łuk-a-sz --> niechce mi sie juz robic testów ale 255 przechodzi w super pi i w primie . 260 czasem sie wykrzacza ale to kwestia zasiłki . siedze teraz na megabjacie 300 ;) oczekuje na przesyłke.

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aurora jak sie [ciach!]o znasz to sie lepiej  nie odzywaj ok ?

 

43s mam na procku ~2000 !!!!!!!

"

Jak testowalem bh-6 to przy 2-2-2-5-1 FSB 225x11 super pi 1M na zasyfionym kompie z firewallem wlaczonym robilem w 41sek ... n.c naprawde super wydajne to wasze cl 2.5 i 2T "

41 s ? buahahahah ale masz cwelowy komp . strasznie wydajne te !!BH-6!! ja robie 33s i co z tego ?  :mur:  :mur:  :mur:

1305457[/snapback]

Tylko ze ja mialem te ramki przez doslownie 10minut bo koles odk torego wzialem proca poprosil mnie o testy bo on na abicie mial max 3v bodajze.

 

Ja tylko pokazuje ze co z tego ze ma wysoie fsb jak to nie jest wydajnie... jak pamietam to 1T = 2T + ~30mhz przy tych samych timingach.

 

Btw - nie 2000 tylko 2080 :-P

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chcesz mi powiedziec ze moje 33 SEKUNDY sa gorsze od twoich 41 SEKUND ?

 

dzizys ! CZYTAJ POSTY ! mam pamiec FSB 260 ! 2.5-3-3-11 1T (jeden command rate) ! i proca 2082.81 !

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec panowie czas na kubel zimnej wody, zrobilem dla zainteresowanych kilka testow w singlu w superpi 4M (1M nic nie pokazuje, 16M za dlugo trwa):

 

1 2 3 4

 

Biorac poprawke na lekkie roznice w taktowaniu proca i lekkie wahania zalezne od mnoznika podsumujmy:

 

~263 2.5-3-3-11-2T = ~237 2.5-3-3-11-1T = ~225 2-2-2-11-1T = ~207 2-2-2-1Tdual

 

Coz moge rzec, wnioski kazdy wyniesie sobie sam, mam tylko nadzieje ze autorzy biosow CPC OFF zniwelowali w jakis sposob tak ogromna roznice wydajnosciowa.

 

PS. Nie pogryzcie sie tam :wink:

 

EDIT: Zapomnialbym 33s 1M to moze z 3 osoby na forum zrobia na socketA.

Edytowane przez Taipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za testy TAIPAN.

 

 

Wyciągne sobie z nich wnioski. Ale narazie mam coś skopane (nie wiem może ten L12 pogorszył) bo jak kiedyś robiłem sobie screena z aidy to miałem 35XX pkt. przy 244x8.5 przy Biosie merlina. A teraz przy tym samym biosie i tym samym ustawieniu mam o 300okt. mniej. Nawet mam mniej przy 260 x 9 = 2340Mhz ale ciut gorszych taimingach. No i wszystko na 2T. :mur: :mur: :mur: :mur: Zaraz formatnę. Chyba że wiecie co może być przyczyną takiego spadku ??

O w między czasie jeszcze Apic wyłączyłem.

 

 

Ale teraz widzę że przynajmniej u Ciebie 1T wymiata :)

 

Ps. Pytanie do użytkowników Hynixów 512.

Jakie FSB i taimingi najlepsze wyciągneliście z CPC ON ??

 

 

 

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test robilem na TCCD ale wczesniej mialem hynixy, z tym ze dwie kosci po 256.

Obie dzialaly podobnie 2-2-2 ponizej 200, 2-3-3 do 220, 2-4-3 do 250 (3.4V), 2.5-4-3 do 260, 3-4-4 do 277 pozniej pierwsze bledy w memtescie. CPC ON ma sie rozumiec, ogolnie pamieci nie byly rewelacyjne.

Zreszta obecne pamieci tez dziwnie chodza :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi szkoda że na kt 600 hynixy nie moga pokazać co potrafia .

Zreszta mam problem ze stabilnością przy fsb 200 1 kostka ramu 1x512mb hynix działa jak dołoże 2 nie działa  ale działa przy fsb 166

no i mam wybór albo 1 gb ram i fsb 166 albo fsb 200 i 512 mb.

 

Próbowałem ustawiac pamieci w róznych bankach i nic nie pomogło niewiem co już moge więcje zrobic .

Bios do płyty msi kt 600 mam najnowszy  timmingi sa  ustawione domyslnie jak zmienie na inne to są problemy ...

 

Ma ktoś z was  hynixy na kt 600 ?

widze wszyscy mają ABITA NF 7

1298239[/snapback]

Te Hynixy paskudnie sie nielubia z KT600, na Solteku Kt600 RL @200MHz 3-4-4-8cl 2 cmd w systemie czasem wywalalo blad. @166MHz 3-3-3-7 2 tez niezbyt ciekawie to wygladalo. Jaka kolwiek zmiana napiecia skutkowalem zadkimi zwisami, resami.

Na Gigabyte GA-7VT600-1394 sytulacja jeszcze bardziej dramatycznie wygladala.

 

Po zmianie MOBO na NF7, chodza bez problemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić Hynixy 512MB z dobrej serii do 300zl? Były kiedyś w arescie za 295 ale teraz juz ich nie ma !! HELP ME!!

1306385[/snapback]

Podpisuje sie pod tematem

Ja rowniez szukam kosc 512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem dwie sztuki i czekam  :wink: mam nadzieje rosol ze nie wykupuiles juz wszystkich :D

1309795[/snapback]

Nie no zostawilem wam troche :) Dzwonilem do nich i mowili ze maja teraz duzo bo nowa dostawa byla no i sa tansze o 50zl niz byly wczesniej !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie znam się na ramach. Mam problem, bo z fsb 166 moje Hynixy za nić na świecie nie chcą iść na 2-2-2-6. Idą dopiero na 2-2-3-7. Przy fsb 207 muszę ustawiać 2-3-3-7. Możecie jakoś to skomentować? Kości to HYMD232 646B8J-D43 Week 82 year 2004. (aha, PAT ma enabled)

Kolejne pytanie to: do czego służy w biosie: DRAM IDLE TIMER i DRAM REFRESH RATE? Czy zmieniąc to można jakoś zwiększyć wydajność? Jeśli tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...