Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

e tam moje na nf2 smigaja w dualu fsb 250 wyzej nie sprawdziłem :) i to 1 Gb w dualu wiec jestem zadowolny,

1328367[/snapback]

Moje tez "smigaja" w Dualu na FSB=250 (KLIK) ale zeby utrzymac stabilnosc przy takich ustawieniach, to nie jest juz tak latwo... Zasilacz co najmniej by sie przydal, bo Chieftec 360W 2fan to juz niezbyt ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich

jestem zdecydowany na zakup pamieci czy koledzy byli by tak mili i obejrzeli pamieci ktore na allegro sprzedaje ten czlowiek:

Allegro

 

czy ktos wie cos na temat tych kostek i czy warto kupic je od tego czlowieka

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich

jestem zdecydowany na zakup pamieci czy koledzy byli by tak mili i obejrzeli pamieci ktore na allegro sprzedaje ten czlowiek:

1328436[/snapback]

Pierwsze co mi się nasuwa... drogo jak cholera - patrz tutaj: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...products_id=642.

Poza tym nie są podane oznaczenia a w esc.pl masz wyraźnie J-D43. Dostałem je dzisiaj i są to dokładnie J-D43 takie jak podano na stronie (z tym, że ja akurat brałem 2x256).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos wyczytalem w tym watku o problemach na Epoxach - czy ktos moglby przyblizyc to zagadnienie jako ze jestem tym bezposrednio zainteresowany :)

 

Chce je puscic w dualu - 2 x512

 

kompek teraz pracuje mi na 220 mhz i chce aby pamieci tez tak chodzily (na cl 2,5 najlepiej).

Aktualne HyperX'y to chyba juz malo... gry teraz takie wymagajace robia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek używasz biosu z CPC ON czy OFF???

1328433[/snapback]

Ten zrzut ekranu zrobiony byl chyba na biosie CPC ON (Trats D27_EDc18)

Ogolnie na biosach Merlina gorzej dzialala moja plyta/pamieci - freezy itp, na biosach Tratsa tego nie ma...

 

EDIT:

Aktualnie (z nudow) testuje przy wylaczonych wiatrakach (oprocz zasilacza) bios Trats D27_619R2 CPC ON z ustawieniami:

CPU :arrow: 235x11=2590 @1,9V

MEM :arrow: 11-4-3-2,5 @2,8V

NB :arrow: 1,6V

 

Na razie wszystko stabilnie, a wyniki TUTAJ

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm - nie wiem ile kosztowaly, bo dostalem je w prezencie od narzeczonej...

a da sie jakos poznac czy to 400/433/466/500 ??

na testowanie niestety nie mam nadal czasu - nauka, praca... :sad:

mam jednak nadzieje, ze kolo czwartku cos znajde i sie pobawie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach jednej kości 512MB o oznaczniach HYMD264 646D8J-D43 udało się wycisnąć 250 3-4-4-8 na 2.9V... :D (testowane goldmemory)

 

Wcześniej próbowałem wyjść poza 235 ale przy 2x512MB... i było niestabilnie...

 

Przyczyna tkwi w kontrolerze nForce2... a myślałem że miałem pecha i trafiłem na złą serie...

 

Jeszcze druga kość do testowania... może dzisiaj... ale powinna być równie ochocza na kręcenie...

 

Pamięci kupione w www.arest.pl

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam, czy po przesiadce na A64 bede mogl zostawic moje hymki, czy podolaja tak wysokim FSB, bo za asynchro kore ma mi spowalniac pamic to ja dziekuje bardzo. widzialem, ze D43 potrafia naprawde wiele na A64 i przy wysokich wartosciach FSB, ale to sie okaze w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam, czy po przesiadce na A64 bede mogl zostawic moje hymki, czy podolaja tak wysokim FSB, bo za asynchro kore ma mi spowalniac pamic to ja dziekuje bardzo. widzialem, ze D43 potrafia naprawde wiele na A64 i przy wysokich wartosciach FSB, ale to sie okaze w praktyce.

1329408[/snapback]

 

Jeśli chodzi o synchro czy asynchro na A64 to nie ma takiego znaczenia...

 

A hynixy lubią wysokie FSB... i dlatego my je lubimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... kupiłem właśnie HYNIXy 2x512 D-43 na kościach DT

 

I takie mam wyniki zabawy w OC FSB 242 przy cl 2.5/2/2/11 2.7V Bios Merlin D26 CPC OFF (FULL STABILL)

 

Czy to dobry wynik ?

 

na 260 się budzą 250 tez itd .... ale ni 1 mhz poza 242 .... nie pomaga (podnoszenie napięcia, luzowanie taimingów) bo sypie błędami we wszystkim co mam

 

Poda mi ktoś linka do biosów (np.TRIASA) bo musze na innym je puścić .....

 

Podpowiedzcie ludziska co jeszcze zmienić w ustawieniach żeby leciały wyżej ?

Edytowane przez adikpioro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

I takie mam wyniki zabawy w OC FSB 242 przy cl 2.5/2/2/11 2.7V Bios Merlin D26 CPC OFF (FULL STABILL)

 

Czy to dobry wynik ?

 

na 260 się budzą 250 tez itd .... ale ni 1 mhz poza 242 ....  nie pomaga (podnoszenie napięcia, luzowanie taimingów) bo sypie błędami we wszystkim co mam

(...)

1329578[/snapback]

Oj, bedziesz musial pokazac jakiegos screena potwierdzajacego stabilnosc w tym 2x512 i stabilnym FSB=242 @11-2-2-2,5cl..... w8ing :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na cl2,5 w dualu i 2.9V na ile leca?

1329495[/snapback]

 

Jak narazie po jednodniowym testowaniu nie moge osiagnąć stabilności... <_<

 

Przy ustawieniach 2,5-3-3-10 w zakresie od 220MHz-240MHz...

 

Może dziś uda się znaleźć odpowiednie taimingi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, bedziesz musial pokazac jakiegos screena potwierdzajacego stabilnosc w tym 2x512 i stabilnym FSB=242 @11-2-2-2,5cl..... w8ing  :unsure:

1330702[/snapback]

Proszę oto parę wyników FSB242@11-2-2-2,5cl@Mobille-M@2664Mhz@FX5200

Edytowane przez adikpioro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , chcialem dokupic sobie druga kostke do tego co juz mam czyli ...

HYMDD232646D8R-D43 PQ-A

i znalazlem na allegro pamiatki takie ...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45345259

cena dosc przystepna ale chcialbym zeby obie smigaly mi na tym fsb 240-250...

co myslicie o tej serii z linka?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małych testach... udało się wycisnąć z 2x512MB HYMD264 646D8J-D43

 

przy 220MHz na ustawieniach... 2-2-2-10 2T(sprawdzane przez Goldmemory). Może się jeszcze coś z nich wyciśnie...

 

Wszystkim próbującym... Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co zwracac uwage przy oznaczeniach? oplaca sie kupowac w esc.pl, tzn czy te pamiatki dobrze sie kreca czy to sa jakies odrzuty czy cos w tym rodzaju?

1332326[/snapback]

 

Jeśli chodzi o pamięci to ta sama seria... podobno (a prawie na pewno) jedynym dystrybutorem w Polsce jest NTT... Czy warto? Ja mam pamięci o takich samych oznaczeniach... Czy się kręcą? Tak ale na platformie nForce2 nie poszalejesz przy konfiguracji 2x512MB (mnie się udało wykręcić przy ustawieniach 2-2-2-10 2T na 220... albo 3-3-3-8/11 2T na 235...) nie wiem czy Ciebie to satysfakcjonuje... (podkreślam że pojedyńczo idą conajmniej na 250)

I czy aż tak potrzebne jest Tobie dodatkowe 512MB(a komu nie jest potrzebne ;-) ). Poza tym te pamięci rozwijają skrzydła np na A64... Ale zawsze pamięci przysparzają sporo radości... ;)

 

PS. jeśli się nie mylę to HYMD264 646D8J-D43 określa 512MB a HYMD232 646D8J-D43 oznacza 256MB... muszę to jeszcze sprawdzić... ale dopiero jutro...

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jemand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze chce kupic Hynix'y to juz jest przesadzone, 220cl2 mnie zadowala jak najbardziej ;) podoba mi sie cena w esc.pl, tylko czy one sa dobre?

1332501[/snapback]

 

jak sam nie sprawdzisz to sie nie przekonasz...

 

taka niestety jest prawidłowość...

 

no risk no fun :wink:

 

nikt nie da Tobie gwarancji że się uda...

Edytowane przez jemand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... kupiłem właśnie HYNIXy 2x512 D-43 na kościach DT

 

I takie mam wyniki zabawy w OC FSB 242 przy cl 2.5/2/2/11 2.7V Bios Merlin D26 CPC OFF (FULL STABILL)

 

Czy to dobry wynik ?

 

na 260 się budzą 250 tez itd .... ale ni 1 mhz poza 242 ....  nie pomaga (podnoszenie napięcia, luzowanie taimingów) bo sypie błędami we wszystkim co mam

 

Poda mi ktoś linka do biosów (np.TRIASA) bo musze na innym je puścić .....

 

Podpowiedzcie ludziska co jeszcze zmienić w ustawieniach żeby leciały wyżej ?

1329578[/snapback]

A gdzie je kupiles bo niezle sie kreca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pamięci to ta sama seria... podobno (a prawie na pewno) jedynym dystrybutorem w Polsce jest NTT... Czy warto? Ja mam pamięci o takich samych oznaczeniach... Czy się kręcą? Tak ale na platformie nForce2 nie poszalejesz przy konfiguracji 2x512MB (mnie się udało wykręcić przy ustawieniach 2-2-2-10 2T na 220... albo 3-3-3-8/11 2T na 235...) nie wiem czy Ciebie to satysfakcjonuje... (podkreślam że pojedyńczo idą conajmniej na 250)

I czy aż tak potrzebne jest Tobie dodatkowe 512MB(a komu nie jest potrzebne ;-) ). Poza tym te pamięci rozwijają skrzydła np na A64... Ale zawsze pamięci przysparzają sporo radości... ;)

 

PS. jeśli się nie mylę to HYMD264 646D8J-D43 określa 512MB a HYMD232 646D8J-D43 oznacza 256MB... muszę to jeszcze sprawdzić... ale dopiero jutro...

Pozdrawiam

1332442[/snapback]

a obsadz je tak żeby chodziły w singu np.1 i 2 slot i napisz ile latają bo mi zależ na 233 cl 7,3,3,2.5 żeby szły a dual nic nie daje olałem go :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka.

 

a u mnie takie jajca,choc wiem ze nasze pamiatki nie lubia niskich timow to ustawilem cl2 3 3 6 i bylo ok - aida r 2655 w 1040 gold memory 1290

cosik mnie dzisiaj tknelo i ustawilem cl2,5 3 3 11 i zdziwko mnie zlapalo bo :

aida r 2645 (praktycznie tak samo) w 1050(lepiej na gorszych timach {???}) a GM 1350

zara poeksperymentuje troszke z oc gdyz do tej pory mialem problemu z utrzymaniem stab >fsb190, (chociaz wiem ze mam slabego proca, bo nawet 3dm2k3 wywala na cpu test przy podkreconej grafie :( )

 

timingi to rzecz indywidualna ale jakie ustawienia przeważają ???

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...