Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic te pamieci.

Czy te HYNIXy beda dobre do OC czy to jakas slaba seria?, spojrzcie tez na opis koles pisze ze sa 466?

I najwazniejsze , czy trzeba szukac cl2.5 czy ustawiace timingami bo one wszystkie sa cl3.

 

1463404[/snapback]

jak dla mnie to on kantuje, nic nie oznacza, ze one sa 466. napisal tak, bo mu sie podoba... :| troche szkoda, bo jak ktos sie nie zna to poleci na numerki :|

 

kostki DT ogolnie kreca sie slabiej niz BT... ja bym szukal BT :)

poza tym czemu 256? chcesz miec duala 256? roznica jest w granicach bledu pomiarowego ok 1-2% miedzy 1 koscia 512 a 2x256 dual... tak jest...

a 1x512 jest bardziej przyszlosciowe, dozbierasz, wyszukasz i kupisz druga dobra...

 

wysztkie Hynisie sa CL3 :) a mozna sobie ustawic cl 2 :) jak Ci bios i mozliwosci pamieci pozwalaja...

 

jak chcesz to ja mam 512 BT D43 na sprzedaz, link nizej, jak cos wal na priv :)

wlasnie przetestowalem doglebnie te pamieci i ida spokojnie na 250 Cl2.5 @2.6V przy 1T, wlasnie pcham zdjecia na serwerek, za chwile wyedytuej sobie siga...

daje gwarancje takiego o/c :)

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1464322[/snapback]

 

boze czy ja sie nie powtarzam? :|

DT gniot, BT lepsze, jesli mozna to BT np:

http://allegro.pl/show_item.php?item=52109097

nie to nie moja aukcja, ja swoje wczoraj sprzedalem :)

moje byly takie:

kości:

HYNIX 423AA A

HY5DU56822BT-D43

KOREA 2ACA7673P

 

sticker:

PC3200U-30330 0424A

512MD DRR 400MHz CL3

HYMD264646B8R-D43 WD-A

 

roznia sie od tamtych numerkiem na koncu, to chyba kolejny numer kosci jest... w kazdym razie moje cl 2.5 przy 250 pieknie memtest bez bledow

 

jak ktos chce 2x512 to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=52477674

pewnie bedzie w miare tanio, bo nie widac zainteresowania :P

 

Wszystkie nowe tj:

te i te sa na kościach DT, wiec wg mnie sredni wybor...

 

 

a co do 2x256 czy 1x512 to juz chyba wiadomo? jak nie to moge zapodac male wyjasnienei, wczoraj tlumaczylem jednemu panu na GG :)

 

i tak btw Hynisie sa najlepsze jesli nie ma sie kasy duuuzo (samsung tccd) i jesli nie ma sie NF3/4 czyli ok 3.5V na mem (wtedy winbond)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest aby pamięc była jak najstabilniejsza i podkręcanie jest dla mnie na drugim miejscu. Prosiłbym o doradzenie jakie kości najlepsze byłyby do najstabilniejszej pracy.

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie markowe pamięci na swoich ustawieniach są stabilne...

1465713[/snapback]

dokladnie, poza jedna seria GEILI niebieskich, ktore sam testowalem :) i jakimis dawnymi podrobkami Twinmos'ow to wszystko dziala jak nalezy... Ale tamto to stare dzieje, dawno i nieprawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która seria lepsza? Mam w tej chwili 1 kość 512 HYMD264646B8R-D43 WD-A

...BT-D43. Zamierzam dodać drugą 512.

 

Co tej serii myślicie? aukcja

korea 01 0509

HYMD264646D8J-D43 AA-A

Kostki:

HY5DU56822DT-D43

 

albo ten ...

HYMD232646B8J-D43

HY5DU56822DT-D43

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic te pamieci.

Czy te HYNIXy beda dobre do OC czy to jakas slaba seria?, spojrzcie tez na opis koles pisze ze sa 466?

I najwazniejsze , czy trzeba szukac cl2.5 czy ustawiace timingami bo one wszystkie sa cl3.

 

1463404[/snapback]

 

Ja kupowałem pamięciu u tego gościa i naprawdę polecam. U mnie śmigają na 520 przy cl2,5 3 3 6 2,7V 2T na abicie av8 ale jeszcze za długo nie bawiłem się w ich kręcenie narazie tyle mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sie zastanawiam właśnie chce kupić te kości http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53345212 powiedzcie mi jeśli kupie 3 x 256 to czy osiągne 230 fsb ? Soltek 75frn2l sempron 2,2, procka testowałem i spokojnie idzie na 230 tylko nie wiem jak z 3 pamięciami czy sie nie pogryzą jak sądzicie ? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem chwile czasu na podkrecenie i:

2x512 Hynix (DT) - dual

245 (490) 2.5-3-3-8 (V nieruszane)

SuperPi - 0 problemow

Komp - 0 problemow

Testmem - 0 problemow

Goldmemory... - sypie bledami w OSTATNIM tescie (369.)

1480871[/snapback]

znaczy sie niestabilne jest :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrazyJohn --> na poprzednim wątku nie pytałem juz o jedną rzecz - potwierdziłeś, że kości na aukcji którą wskazałem są si - na jakich timingach mogę je męczyć? Ty zdaje się miałes podobne niegdys? Jak wrażenia z uzytkowania - grzeją sie itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrazyJohn --> na poprzednim wątku nie pytałem juz o jedną rzecz - potwierdziłeś, że kości na aukcji którą wskazałem są si - na jakich timingach mogę je męczyć? Ty zdaje się miałes podobne niegdys? Jak wrażenia z uzytkowania - grzeją sie itd.?

1481163[/snapback]

ta to wez sie zacytuj, nikt tu nie jest wrozkai nie wie o czym mowisz...

boze tak ciezko przeczytac ze 2 str wstecz? po cos ludzdie tutaj pisza

hynix

- NIE potrzebne sa radiatory

- zmiana napiecia NIC nie daje (chociaz ze 2 os mowia inaczej ;) )

- normalnie BT D43 lataja 2.5-4-3-11 na NF2 do 250Mhz, dalej to juz jak sie poszczesci - nie kazdy abit wytrzyma >250 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrazyJohn --> Dzieki za info i za cierpliwość przy odpowiadaniu na moje pytania, nawet te niezbyt mądre :-P . Teraz już chyba mam wszystkie niezbędne mi informacje :)

Co do tych dwóch stron wcześniej to musiałbym przejrzeć najpierw 38 a na tyle nie starczyło mi już sił :D

Za tydzień podzielę się wrażeniami z testów :)

Edytowane przez Sakhar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta to wez sie zacytuj, nikt tu  nie jest wrozkai nie wie o czym mowisz...

boze tak ciezko przeczytac ze 2 str wstecz? po cos ludzdie tutaj pisza

hynix

- NIE potrzebne sa radiatory

- zmiana napiecia NIC nie daje (chociaz ze 2 os mowia inaczej ;) )

- normalnie BT D43 lataja 2.5-4-3-11 na NF2 do 250Mhz, dalej to juz jak sie poszczesci - nie kazdy abit wytrzyma >250 Mhz

1481192[/snapback]

Kompletnie sie z tym niezgodzę, przy 2.6V nie ma mowy zeby moje Hynixy działały na 260FSB, przy 270 potrzeba im juz 2,8V, a zeby dobiły do 285 i działały pieknie i gładko juz trzeba im zaserwować 3,05V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie sie z tym niezgodzę, przy 2.6V nie ma mowy zeby moje Hynixy działały na 260FSB, przy 270 potrzeba im juz 2,8V, a zeby dobiły do 285 i działały pieknie i gładko juz trzeba im zaserwować 3,05V ;)

1481311[/snapback]

hmm no widzisz, ja niestety powyzej 250 nie mialem okazji testowac... a tam to NIC nie dawalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moj konfig taki jak w podpisie... Nowy Bios by Trats 619R2 1T. A pytanie takie czy moje timingi nie za kiszkowate jak na takie FSB? Jak dam mniejsze to wywala mi 3D Mark'a i Super Pi 16M od czasu do czasu ( czasem przejdzie a czasem nie ). Patrze sie na osiagi innych chlopakow i wyglada to lepiej niz moje 11-3-3-3 :(. Prosze o ewentualne wskazowki! Z gory dzieki!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy D43 moje pytanie brzmi nastepujaco : Czy zakupujac pamieci firmy Hynix na kosciach ...DT-43 jakie mam szanse na CL2-2-2-6 lub troche luzniejsze ale CL2 przy 200Mhz ( DDR400 ) . Mysle o pamieciach z tej aukcji : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53322835 . poczytalem duzo w tym temacie i wiem ze DT to nie to co BT ,ale ja poprostu chce miec nowe i z gwarancja a o takie BT to juz niestety :( odpowiedzi na konkretnie moje pytanie nie znalazlem wiec pisze :) wspomne jeszcze ze mam super plyte MSI^^ i napiecie dla ramu tylko do 2.7 V^^ :(.

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy D43 moje pytanie brzmi nastepujaco : Czy zakupujac pamieci firmy Hynix na kosciach ...DT-43 jakie mam szanse na CL2-2-2-6 lub troche luzniejsze ale CL2 przy 200Mhz ( DDR400 ) . Mysle o pamieciach z tej aukcji : 1483481[/snapback]

nie licz na takie osiagi.

Te same kosci umnie smigaja na 200MHz ale na CL 2,5.

Nawet CL 2,5 na 210 juz sypie bledami w glodmemory :(

CHyba ze pobawisz sie napieciami. Tylko BT potrafa cisnac CL 2 na 200MHz na zwiekoszym napieciu.

Na 166MHZ napewno chodza na CL 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...