Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzisiaj ze swoich wycisnalem 3 3 2 8 2T przy 263MHz ;))

smigaja wydajniej niz na 11 - testowalem wiele razy

sredni wynik w sandrze i everescie ~3840mb/s ;]] chyba niezle:)

aha wszystko przy 2.9V

szkoda ze teraz juz takich nie robia

1426253[/snapback]

no coś dzisiejsze HYNY są do bani :( grrrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdą te Hynixy na płytce Abit AV8?? Bo Teraz mam dwie kostki kingstonów KVR333 512mb i lipa, komp nie wstaje. Jak pożyczyłem geila 256mb 433mhz to luz więc to chyba wina moich kingstonów a nie płyty. Myślę nad kupnem jednej kostki Hynixa bt-d43 512mb, czy ktoś ma te pamięci na płycie abit av8 lub wie czy na niej pójdą!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam ustawić te hynixy na płycie jak w podpisie ??? tzn tak, żeby było oczywiście szybciej :D teraz są na 2.8 V a proc na 1.8 V. przy nizszym vcore procek nie chciał działać stabilnie :cry:

Edytowane przez dreamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj ze swoich wycisnalem 3 3 2 8 2T przy 263MHz ;))

smigaja wydajniej niz na 11 - testowalem wiele razy

sredni wynik w sandrze i everescie ~3840mb/s ;]] chyba niezle:)

aha wszystko przy 2.9V

szkoda ze teraz juz takich nie robia

1426253[/snapback]

No wynik spoko :)

Muszę wyprubować takie taimingi :D

Ja dojechałem do 270. Ale na NB miałem 1.9V a to na zalmana niebieskiego to dużoooo :) No w sumie wieje na niego wiatrak 12 x 12 : :) ale to i tak za mało. Ale dziwne jest to ze radiator jest letni. Szkoda ze

nie mam dojścia do 2 strony płyty bo napewno to sie tam smaży :]

 

Edit:

 

Po testach wnioskuje że odczyt na 3 3 2 8 + ~40, zapis + ~10, czas oczekiwania bez zmian.

 

 

Ogólnie to THX. Jeszcze nie testowałem stabilności ale mam nadzieje że stabil będzie :)

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdą te Hynixy na płytce Abit AV8?? Bo Teraz mam dwie kostki kingstonów KVR333 512mb i lipa, komp nie wstaje. Jak pożyczyłem geila 256mb 433mhz to luz więc to chyba wina moich kingstonów a nie płyty. Myślę nad kupnem jednej kostki Hynixa bt-d43 512mb, czy ktoś ma te pamięci na płycie abit av8 lub wie czy na niej pójdą!!!!

1428336[/snapback]

Na ABICIE PRO KV8 PRO 3rd Eye wiem ze sa problemy z dwustronna pamiecia a te HYNY sa dwustronne :) nie wiem moze na AV8 bedzie ok :)

AV8 ?? a moze KV8 ?? nie pomyliles sie ??

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Własnie Zakonczyłem tes SP2004 moich pamieci i poszły na 520 :D i jestem z tego wyniku zadowolony

CL 3-4-4-11

co wy na to !!

Prime leciał 12 h wiec stabilne wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Własnie Zakonczyłem tes SP2004 moich pamieci i poszły na 520 :D i jestem z tego wyniku zadowolony

CL 3-4-4-11

co wy na to !!

Prime leciał 12 h wiec stabilne wszystko :D

1431644[/snapback]

 

normalny wynik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli opinie ze D43 zle wspolpracuja z A64 to bujda ?

1433400[/snapback]

pewnie ze to sciema, jak komus zalerzy na superpi to wtedy moze wymyslac ze "zle wspulpracuja" bo maja slabe timingi, ale u mnie chodzily zaje.biscie na dfi lp nf3 i nie robily zadnych problemow. powiedzialbym ze chodza nawet lepiej niz inne, bo to sa jedyne pamieci ktore nie wywalaly przy zapelnieniu wszystkich slotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze to sciema, jak komus zalerzy na superpi to wtedy moze wymyslac ze "zle wspulpracuja" bo maja slabe timingi, ale u mnie chodzily zaje.biscie na dfi lp nf3 i nie robily zadnych problemow. powiedzialbym ze chodza nawet lepiej niz inne, bo to sa jedyne pamieci ktore nie wywalaly przy zapelnieniu wszystkich slotow.

1434588[/snapback]

dzieki za info, wlasnie czekam na lp nf3 wiec poprawiles mi humor :D :plum: :banana:

mozesz napisac jak Ci poszly na maxa i przy jakim vmem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde sprzęt jak w podpisie i kiepsko mi idzie kręcenie tych pamięci... (512MB DT)

Narazie udało mi się osiągnać 260MHz, przy 2,5:3:3:8 2T i 2,8V

Popróbuję jeszcze timingi niższe zapuścić i wtedy potestować (max vdimm to 2,85V :? )

 

Może jakieś rady macie?

O i jeszcze jedno pytanko - czy opłaca się je wyżej puszczać ale na wyższych timingach? Czy lepiej niech chodzą na niskim FSB ale i niskich timingach?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy Hynixów z A64 jak najbardziej istnieja, aby ich doswiadczyc trzeba przekroczyc bariere 2700Mhz, wtedy tak sie gryza z konrolerem w cpu ze nawet niskie taktowanie im nie pomaga. Kilka osób mialo ten sam problem, przy jednej kosci w single nie ma takich problemów. Teraz mam winbondy przy 230Mhz 2-2-2-5 sa duzo szybsze od Hynixów 266Mhz 2.5-4-4-7 lub 275Mhz 2.5-4-4-7. Czasy w SPI spadly mi o minute :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak włoże kostkę 512MB hynixów do moich 2x256MB na solteku to chyba powinien być dual?

i czy pasują te pamiatki do moich good ram czy mogą się gryźć, jak sądzicie?

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy Hynixów z A64 jak najbardziej istnieja, aby ich doswiadczyc trzeba przekroczyc bariere 2700Mhz, wtedy tak sie gryza z konrolerem w cpu ze nawet niskie taktowanie im nie pomaga. Kilka osób mialo ten sam problem, przy jednej kosci w single nie ma takich problemów. Teraz mam winbondy przy 230Mhz 2-2-2-5 sa duzo szybsze od Hynixów 266Mhz 2.5-4-4-7 lub 275Mhz 2.5-4-4-7. Czasy w SPI spadly mi o minute :)

1434782[/snapback]

Problemy są na niektórych płytach głównych . Najbliższy mi problem to mój . Nie mogłem dopasować biosu do płyty głównej ( DFI LanParty UT Nf4 Ultra-D ) i 2x512 MB Hynix DT D43 . Komputer albo nie wstawał , albo się wieszał po krótkim czasie . Nawet duże opóźnienia w biosie nic nie dawały . Po wielu testach i wymianach biosów znalazłem jeden , który mi na razie odpowiada . Co do szybkości pamięci , to niezbicie niskie timingi dają lepsze efekty niż znacznie podwyższona szyna systemowa . Widać to zresztą u @PITer-a .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"to byle jak  Mi latają przy 540MHz - 3.3.3.8 " a jego by na a64 pewnie poszly wyzej niz twoje...

1444098[/snapback]

aa tam ja po modach abitka tyle z nforce 2 wycisne - problem tylko czy stabilne bo w koncu to juz krance mozliwosci mobo:D

na dodatek u mnie jest 3-3-2-8;] wiec jeszcze lepiej :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,May 14 2005, 00:42]"to byle jak  Mi latają przy 540MHz - 3.3.3.8 " a jego by na a64 pewnie poszly wyzej niz twoje...

1444098[/snapback]

 

hmm stary one jescze wyzej mi moga latac ale procek przy mnozniku x9 idzie stable przy 270x9 tylko :/ wiec synchro z ramem (i mam 540MHz dla ramu)

Moje HYNY więcej idą :) nie martw sie :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa tam ja po modach abitka tyle z nforce 2 wycisne - problem tylko czy stabilne bo w koncu to juz krance mozliwosci mobo:D

na dodatek u mnie jest 3-3-2-8;] wiec jeszcze lepiej :rotfl:

1444405[/snapback]

 

gratulacje za wyciskanie z abitka jego krańcowych możliwości... tak trzymać!!!

 

Pytanie kiedy zdecydujesz się na zmianę mobo...:)

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za kolejne mody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

 

Czy mogą być jakieś problemy jeśli do 512 Hynixa D43 dołączę 256 ramów Fairchild (PC2100 ze starego kompa) ? Może lepiej zostawić same Hynixy? Nie znam się na tym więc prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...