Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarTweak

Średnio jest to 5% więcej... Jak projektowali Socket 462 to nie pomyśleli , że będzie takie coś jak Dual Channel i stąd te problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie moze jakies przypadki że Hynix Bt D43 źle wspólpracuje z ASUSEM P4P800 SE ?? Bo ja mam taki mały problemik, a mianowicie że przy FSB 200 mi się memy wykrzaczają. Jedna kostka przechodzi post i w mem teście po 3 sekundach jest 500 błędów a 2 kośc nawet post nie przechodzi, w dualu tak samo. Sloty zmieniałem, clear cmosa robiłem i nic, dalej to samo. Nawet przy 2.85Vmem i timingach 3.4.4.8 sypie błędami :mur: KOSTKI NIE SĄ WALNIĘTE, na INNYM PC CHODZĄ BARDZO DOBRZE PRZY FSB 250 !!

Pozdro

1571922[/snapback]

ee to widze ze takie sobie te kosci ciekawe jak u mnie beda chodzic cholera ja tez mam slabiutka mobo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odpalilem swojego hynixa na A64 venice i MSI k8n nf4. Od razu ustawilem timingi na cl3-4-4-8, a alphy na auto i napiecie na 2,85V. Niestety powyzej 281mhz memtest wywala błędy :(. Juz nie wiem co robic. Moze dokleje radiatorki, bo temp dochodzi do 45*. No i przydaloby sie Vmoda zrobić na 3V.

Kości BT, 2646464. Made in korea, kupione pół roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odpalilem swojego hynixa na A64 venice i MSI k8n nf4. Od razu ustawilem timingi na cl3-4-4-8, a alphy na auto i napiecie na 2,85V.  Niestety powyzej 281mhz memtest wywala błędy :(. Juz nie wiem co robic. Moze dokleje radiatorki, bo temp dochodzi do 45*. No i przydaloby sie Vmoda zrobić na 3V.

Kości BT, 2646464. Made in korea, kupione pół roku temu.

1574681[/snapback]

Hynixom wysokie napiecie nie pomaga, to nie winbondy

281 to malo? wydaje mi sie, ze znosnie, czego oczekujesz?

a Gold memory? probowales? zdziwisz sie ostro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przydaloby sie te 300. Spróbuję jeszcze powydłużac alphy i te podstawowe timy, moze doskocze do 290mh, a wtedy 300 bedzie juz całkiem realne :D . Jak nie polecą tyle ile chce, to hynolki pójdą w świat - chce ktoś? :twisted:

Wlasnie pracuje na kingstonach 2x512MB 400mhz cl3 i nie mogę wzlecieć wyzej niz 220 - szkoda pieniędzy na te goocio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynixom wysokie napiecie nie pomaga, to nie winbondy

1574682[/snapback]

a to dziwne bo moim pomaga... zeby zrobic stabilne 275 2.5-4-4-7-1T musialem im dac 3.1V i pewnie poszlyby wiecej z wyzszym napieciem ale moj proc nie pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne bo moim pomaga...

Moim też napięcie pomaga, ale płyta może zapodać tylko 2.8V :(

 

zeby zrobic stabilne 275 2.5-4-4-7-1T musialem im dac 3.1V i pewnie poszlyby wiecej z wyzszym napieciem ale moj proc nie pozwala

1575823[/snapback]

Masz A64 więc zmniejsz mnożnik procesora i wtedy twój A64 nie będzie cię ograniczał i będziesz wiedział na ile chodzą twoje pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK47 - mógłbyś zobaczyc co pisałem parę postów wyżej i napisać czy miałes może takie jazdy jak ja mam ?? Chodzi mi głównie o to czy podczas pracy asynchro memy ci sie nie wykrzaczają ;) Bo u mnie synchro działają bardzo dobrze, ale niestety mój proc na FSB 200 1:1 nie pozwala, więc sobie mogę włączyc 4:5, wtedy proc ma 167, a mem 204 - wtedy nawet nie przechodzi postu biosa, a jeśli przejdize to w memteście po paru sekundach mam ponad 500 błędów :mur: A pamięci na 100% nie są walnięte :[

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee ktos mi posty skasowal? wtf? :|

 

w kazdym razie Hynis to Hynis, 3ba go poglaskac i powiedziec mu ladnie to pojdzie tak jak sie chec :D

Po paru(nastu) zamianach biosu, po tym jak doszedlem, ze mialem zle opisane biosy 1T/2T :D i po sprawdzeniu, ktory slot lepszy, gorszy wyciagnalem stabilne 250 GoldMem 3-3-3 ;], a dalej to juz wiem, ze mi plyta sie skonczyla, to samo mialem z procem i starym hynisiem :D

bios jak nizej :D

 

mrau ciesze sie :D

 

btw z przyczyn finansowych musze sprzedac jedna kosc, jak ktos chce link ponizej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK47 - mógłbyś zobaczyc co pisałem parę postów wyżej i napisać czy miałes może takie jazdy jak ja mam ?? Chodzi mi głównie o to czy podczas pracy asynchro memy ci sie nie wykrzaczają ;) Bo u mnie synchro działają bardzo dobrze, ale niestety mój proc na FSB 200 1:1 nie pozwala, więc sobie mogę włączyc 4:5, wtedy proc ma 167, a mem 204 - wtedy nawet nie przechodzi postu biosa, a jeśli przejdize to w memteście po paru sekundach mam ponad 500 błędów :mur: A pamięci na 100% nie są walnięte :[

Pozdro

1577070[/snapback]

Właśnie sprawdziłem i mam to samo. Powyżej FSB 165 memtest sypie błędami. A powyżej 190 niezależnie od dzielnika komp wogóle się nie uruchamia. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jednak jest coś z naszymi mobo. Bo jak memy na innych kompach idą ponad 250 a u nas sypie błędami to chyba coś im nie pasi na asusach z serii P4P800 :mur: Móglby się ktoś wypowiedzieć mający te mobo i te memki u którego problem występował i sobie z nim poradził ??

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA MAM DFI NF3 ULTRA I PAMIECI HYNIX I TAKIE MAM WYNICZKI NA 1T

1577346[/snapback]

fajnie, ale NF3 =/= intel =/= NF2 ~= NF4 ;]

to co w ogole porownywac? :D hehe one lataja do 280(290) na NF3/4...a na NF 2 do 250(260) max :|

co do intela to nie wiem :)

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestescie zajeb*** smieszni-boki zrywac

trudno sie domyslic ?

chodzilo nie o roznice w oznaczeniu kosci a o mozliwosci o/c statystycznie ktore lepsze/gorsze

 

ok-mea c

cos zjadlo i nie wyszlo tak jak powinno...

jako siedzacych w temacie pytam - chodzilo o mozliwosci

nie zadalabym az tak durnego pytania :lol:

Edytowane przez mars77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestescie zajeb*** smieszni-boki zrywac

trudno sie domyslic ?

chodzilo nie o roznice w oznaczeniu  kosci a  o mozliwosci o/c statystycznie ktore lepsze/gorsze

statystycznie to ja i mój pies mamy po trzy nogi. :mur:

 

na aa-m zrobisz 273,65 3-3-3-8 1T

na aa-a zrobisz 268,15 3-3-3-9 1T

na aa-m będziesz musiał wrzucić 2,865745V

na aa-a będziesz musiał wrzucić 2,752385V

 

coś takiego chciałeś?! :blink:

 

dobra to powiedz mi gdzie za 100 pln kupię pamięci 512 MB 2,5-3-3-6 1T na 2,75V i będą działały z moim Hynixem 512MB? jak znajdziesz odpowiedź na moje pytanie to wtedy i ja Ci odpowiem...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super-dzieki za podpowiedzi-pedze do sklepu

widze ,ze juz wszystkim udziela sie tweakowa mentalnosc :sad:

jeszcze raz dzieki za pomoc

no ale powiedz czego od nas oczekujesz? my naprawdę nie jesteśmy wróżki, że powiemy co jak się kręci. dla mnie zresztą nie ma żadnej różnicy między aa-a, aa-m czy jakimś aa-łabądź... Hynixy DT kręcą się raz lepiej, raz gorzej. Tak samo jak każde inne pamięci. Póki nie kupisz to nikt nie będzie wiedział jak one się kręcą...

Możesz spróbować dogadać się ze sprzedawcą czy nie będziesz mieć możliwości np. wymiany jak się okaże że słabo się kręcą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale powiedz czego od nas oczekujesz? my naprawdę nie jesteśmy wróżki, że powiemy co jak się kręci. dla mnie zresztą nie ma żadnej różnicy między aa-a, aa-m czy jakimś aa-łabądź... Hynixy DT kręcą się raz lepiej, raz gorzej. Tak samo jak każde inne pamięci. Póki nie kupisz to nikt nie będzie wiedział jak one się kręcą...

Możesz spróbować dogadać się ze sprzedawcą czy nie będziesz mieć możliwości np. wymiany jak się okaże że słabo się kręcą...

1584890[/snapback]

Wiem przeciez ,ze nikt nie jest wrozka :mur:

Gdybys zapytal mnie o Astaki na bh-5 czy twinmosy 1a4t tez bh-5 to odpowiedzilbym ze te pierwsze sa lepsze(jak dla mnie)

Moze zle zadalem pytanie ale wystarczylo napisac ze nie ma znaczenia to oznaczenie albo przyznac ze sie nie wie czy ma i tyle ;)

wkoncu po cos jest to forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...