Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

hmm no nie mam pojęcia czemu nie pokazuje, ze to są hynix :-/

przeciez liczy się kosc co mnie laminat interesi :-/

 

1603670[/snapback]

No właśnie od tego kto składał pamięci (na jakim laminacie są) zależy co będzie zapisane w SPD (timingi i wytwórca min.).

Ja mam kostki Hynix BT-D43 składane przez Kingmaxa i dlatego w polu manufacturer stoi Kingmax Semiconductor.

A może Twoje RAMy są nonamemowe (nie major czyli) tylko na kostkach Hynixa?

To by wiele wyjaśniało IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Nie wiem potem sprawdze co na nich pisze, zapodaje screena z SPD 2 sloty:

Ale co mnie laminat niech bedzie jaki chce liczą się kosci bo tym sie hynix zajmuje.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio zakupilem kostke Hynixa w esc.pl (paczka przyszla w 26 godzin od momentu zamowienia :D ). Wczoraj postanowilem wyjac z bankow pozostale kosci i zobaczyc na ile ona pojdzie.

Przy CPC on max to 225 MHz jednakze czy bylo super stabilnie to ciezko powiedziec gdyz za dlugo ni etestowalem tego ustawienia.

Przy CPC off w chwili obecnej mam pamiec ustawiona na 500 MHz ale niestety imingi sa dosc nedzne ;)

http://img398.imageshack.us/my.php?image=9...11single3hn.jpg

Jeszcze nie mialem czasu potestowac, tazke moze cos wiecej uda mi sie wycisnac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze.

Prosze podpowiedzcie mi.

Mam juz 2 Twinmosy dualowe 256MB na slocie 2 i 3 w dualu. Gdzie mam wlozyc Hynixa 512 Bt-D43? Na pierwszy czy na trzeci razem z TwinMosami ? A moze lepiej tylko Hynix + jeden twinmos ?

 

Ten moj Hynix jest na kosciach hynixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze.

Prosze podpowiedzcie mi.

Mam juz 2 Twinmosy dualowe 256MB na slocie 2 i 3 w dualu. Gdzie mam wlozyc  Hynixa 512 Bt-D43? Na pierwszy czy na trzeci razem z TwinMosami ? A moze lepiej tylko Hynix + jeden twinmos ?

 

Ten moj Hynix jest na kosciach hynixa.

1607077[/snapback]

Witam

Mam podobna sytuacje co Ty. posiadam 2x256 MB i Hynixa 1x512. mam tez taka sama mobo co Ty. U siebie mam tak (patrzac od strony procka) 256+256+512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobna sytuacje co Ty. posiadam 2x256 MB i Hynixa 1x512. mam tez taka sama mobo co Ty. U siebie mam tak (patrzac od strony procka) 256+256+512.

1607087[/snapback]

no to ja mam zupelnie odwrotnie :)

Twinmosy mam na Slot 2 i 3 a proca aktualnie 9x215MHz zeby miec wieksza magistrale. Timingi puscilem na oko 2.5-3-3-11

na 9x220 sie zwiesil niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytalem ten topic od poczatku, i czytalem, i czytalem....

 

i wiecej nie moglem :P

 

Moze mi ktos krotko szybko odpowiedziec? :

 

w arescie sa takie hynixy HYMD232646B8J-D43, na kosciach HY5DU56822DT-D43.

 

Warto? Potrzebuje 400 na cl2 - mogą dać rade?

 

Wiem ze powinienem przeczytac caly wątek - pewnie bym cos znalazł. :(

Ale jak sie wraca do domu po 9u godzinach siedzienia w pracy (zreszta w sklepie komputerowym) to juz po prostu nie mam siły, i zygac mie sie chce komputerami... ;P

 

ktos wyrobil cl 2 na 400 mhz na 6822DT-D43?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytalem ten topic od poczatku, i czytalem, i czytalem....

 

i wiecej nie moglem :P

 

Moze mi ktos krotko szybko odpowiedziec? :

 

w arescie sa takie hynixy HYMD232646B8J-D43, na kosciach HY5DU56822DT-D43.

 

Warto? Potrzebuje 400 na cl2 - mogą dać rade?

 

Wiem ze powinienem przeczytac caly wątek - pewnie bym cos znalazł. :(

Ale jak sie wraca do domu po 9u godzinach siedzienia w pracy (zreszta w sklepie komputerowym) to juz po prostu nie mam siły, i zygac mie sie chce komputerami... ;P

 

ktos wyrobil cl 2 na 400 mhz na 6822DT-D43?

1607884[/snapback]

to kup te BT-D43 na allegro, chyba bardziej warto.

a tak poza tym, przeczytac 53 strony moze chyba wariat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj zeby nie robic smietnika.

Zastanawiam sie czy nie kupic takich hynixow do mojego kompa nr 2 (Abit NF7):

http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow...id_produktu=194

Chodzi o niezbyt drogie pamieci ktore pojda FSB 230-235. Moj sempronik lubi sie krecic i takie fsb jest na nim osiagalne :)

I tu pytanie. Czytalem i jednym chodza 512mb na NF7 a innym nie :/ . Czy kombinacje z nieoficjalnymi biosami beda konieczne? Bo jakos nie jestem do tego przekonany.

 

Z gory dzieki za wszystkie rady

Pozdrawiam

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis sie troche bawilem Hynixem.

Wlozylem do 3go slotka i podkrecalem.

W sumie doszedlem z CPU do 9.5x235 1.8V z Ramami ustawionymi na 2.5-3-3-6

Niezle, choc nie bylo to stabilne, gry wywalalo po paru minutach ale w systemie dalo sie pracowac.

 

Tylko sie teraz zastanawiam co dalej. Obnizyc mnoznik i jechac z magistrala ?

Tylko nie chce mu juz napiecia wiekszego dawac, no moze przetestuje 1.85V ale to nie na stale.

 

Teraz ustawilem 10x220 i zobacze co bedzie

 

Fajne te Hynixy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniz mnoznik w celu przetestowania max pamieci.

1611538[/snapback]

240x8 win sie zwiesil a 235x8 @ 1.80V niestabilne w grach poza nimi ujdzie.

 

Nie wiem czy to juz pamiec nie wyrabia czy proc. Nie chce mu dawac 1.9V bo i tak nie beda z takim napieciem go uzywal. Mam litosc :) A moze timingi za bardzo wysrubowane ?

 

Narazie wrocilem do 230x9 @ 1.8V ale czuje ze tez sie po czasie wywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlandMET -> to raczej proc nie daje rady. bo mocno by mnie dziwilo gdyby te hynixy nie wyrabiały przy czestotl. fsb 235.

 

moje chulają przy vmem 2,8v na 240, przy tim.: 2,5-3-3-6,

 

a wiem ze dają rade nawet 245 przy tych ustawieniach, ale juz procek (a konkretnie jego chlodzenie) nie daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlandMET -> to raczej proc nie daje rady. bo mocno by mnie dziwilo gdyby te hynixy nie wyrabiały przy czestotl. fsb 235.

 

moje chulają przy vmem 2,8v na 240, przy tim.: 2,5-3-3-6,

 

a wiem ze dają rade nawet 245 przy tych ustawieniach, ale juz procek (a konkretnie jego chlodzenie) nie daje rady.

1612752[/snapback]

 

Czyli co, moge z 2.6V dac np. 2.8V na Ram ?

Pobawie sie mnoznikiem 7 :), Moj biedny Athlonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka nie krec w celu stestowania pamieci daj mnoznik na 8x i sprawdz ile Ci pojdzie FSB na timingach 2,5-3-3-7 na 2,9V.

1611814[/snapback]

dalem 7x240MHz i 1.85V na proc o 2.9V na ram. Sys sie uruchomil, Test pamieci w Aida przeszedl i tyle. 245MHz juz nie przezyl i system sie wciaz wywalal.

Moze jak wgram jakis bios bo teraz nie wiem jaki mam, moze oryginalny D27.

Co myslisz o Taipan D26 z CPC ON ?

 

Jeszcze mnie oswieccie.

Jak jest w nazwie C to CPC jest on czy off ?

Pamietam ze trzeba bylo dac full opcji w awdflash.exe, tylko ktore ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytalem ten topic od poczatku, i czytalem, i czytalem....

 

i wiecej nie moglem :P

 

Moze mi ktos krotko szybko odpowiedziec? :

 

w arescie sa takie hynixy HYMD232646B8J-D43, na kosciach HY5DU56822DT-D43.

 

Warto? Potrzebuje 400 na cl2 - mogą dać rade?

 

Wiem ze powinienem przeczytac caly wątek - pewnie bym cos znalazł. :(

Ale jak sie wraca do domu po 9u godzinach siedzienia w pracy (zreszta w sklepie komputerowym) to juz po prostu nie mam siły, i zygac mie sie chce komputerami... ;P

 

ktos wyrobil cl 2 na 400 mhz na 6822DT-D43?

1607884[/snapback]

 

Mam dwie kostki 512 MB ( ...DT-D43) i u mnie chadzą na 250 MHz przy 2.5-3-3-7, z z tego co mi wiadomo spokojnie powinny pójść na CL 2 - ja mam semprona S754 i wazniejsze dla mnie jest jak najwyzsze FSB i 1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytalem ten topic od poczatku, i czytalem, i czytalem....

 

i wiecej nie moglem :P

 

Moze mi ktos krotko szybko odpowiedziec? :

 

w arescie sa takie hynixy HYMD232646B8J-D43, na kosciach HY5DU56822DT-D43.

 

Warto? Potrzebuje 400 na cl2 - mogą dać rade?

 

Wiem ze powinienem przeczytac caly wątek - pewnie bym cos znalazł. :(

Ale jak sie wraca do domu po 9u godzinach siedzienia w pracy (zreszta w sklepie komputerowym) to juz po prostu nie mam siły, i zygac mie sie chce komputerami... ;P

 

ktos wyrobil cl 2 na 400 mhz na 6822DT-D43?

1607884[/snapback]

 

Mam dwie kostki 512 MB ( ...DT-D43) i u mnie chadzą na 250 MHz przy 2.5-3-3-7, z z tego co mi wiadomo spokojnie powinny pójść na CL 2 - ja mam semprona S754 i wazniejsze dla mnie jest jak najwyzsze FSB i 1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie moj Hynix poszedl stabilnie na 240x8 przy napieciu tylko 2.7V i proc 1.8V

8x245 juz niestety nie poszedl nawet przy 2.8V. Winda zwisa po minucie. Moze przy 2.9V by poszedl. Ale watpie.

 

Acha, zmienilem biosa na D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04 CPC ON

 

Ale teraz mi powiedzcie czy dostane wieksza wydajnosc majac np. 8x240MHZ czy 9.5x225MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

zalezy o jaka wydajnosc Ci chodzi, jesli o wydajnosc pamieci to lepiej miec wyzsze FSB.

W ogole zawsze lepiej wyzsze FSB niz wiecej MHz na procq.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy już ktoś kupował hyniksy BT w arche.net.pl? Czały czas zastanawiam się nad nowymi kostkami. Kasa jest, tylko nie chcę jej głupio wydać. Pytanie jest następujące: jakte nowe pamięci BT będą się kręciły. Może ktoś z was próbował? Ewentualnie mogę kupić Geile na hyniksie, ale te jednak wychodza troszkę drożej a za radiator nie chcę dopłacać.

 

Ewentualnie sam bedę robił za sierotkę Marysię i kupię je w celu przeprowadzenia porządnego OC (o ile porządne OC przy 2.8V jest możliwe), ale wolałbym aby kotś inny przecierał szlaki :wink:

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy już ktoś kupował hyniksy BT w arche.net.pl? Czały czas zastanawiam się nad nowymi kostkami. Kasa jest, tylko nie chcę jej głupio wydać. Pytanie jest następujące: jakte nowe pamięci BT będą się kręciły. Może ktoś z was próbował? Ewentualnie mogę kupić Geile na hyniksie, ale te jednak wychodza troszkę drożej a za radiator nie chcę dopłacać.

 

Ewentualnie sam bedę robił za sierotkę Marysię i kupię je w celu przeprowadzenia porządnego OC (o ile porządne OC przy 2.8V jest możliwe), ale wolałbym aby kotś inny przecierał szlaki :wink:

1615751[/snapback]

moj Hynix jest od Arche, kupiony z WWW z tydzien temu. BT-D43

W porownaniu do Twinmosow dualowych rewelacja. Mialem ledwo 2000MHz a teraz da sie wycisnad 2200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy już ktoś kupował hyniksy BT w arche.net.pl? Czały czas zastanawiam się nad nowymi kostkami. Kasa jest, tylko nie chcę jej głupio wydać. Pytanie jest następujące: jakte nowe pamięci BT będą się kręciły. Może ktoś z was próbował? Ewentualnie mogę kupić Geile na hyniksie, ale te jednak wychodza troszkę drożej a za radiator nie chcę dopłacać.

 

Ewentualnie sam bedę robił za sierotkę Marysię i kupię je w celu przeprowadzenia porządnego OC (o ile porządne OC przy 2.8V jest możliwe), ale wolałbym aby kotś inny przecierał szlaki :wink:

1615751[/snapback]

 

Ja kupilem moja kostke Hynixa ( 0510; HYMD264646D8J-D43; AA-M; kosc: HY5DU56822DT-43; korea 01) w esc.pl i na singlu chodzi stabilnie na 500 MHz przy 3-4-4-9 i 2.8 V. Teraz sie zastanawiam nad kupnem drugiej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zarzucic jakims screenem ? zadko sie zdarza zeby te nowe DT-43 poszły 250 mhz.... z poza tym czym testujesz stable ? sprawdź goldmem to zobaczycz czy jest rock stable. pozdrawiam

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...