Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktoś napisac co to jest to 1T/2T i jak to sprawdzić/zmienic

1260262[/snapback]

Tzw.Command rate-nie będe profesjonalnie pisał na czym polega bo sam niewiem :D W necie można znaleśc taką informację:

(Command Rate, MA 1T/2T Select) Liczba cykli zegarowych, jaka musi minąć przy adresowaniu modułu pamięci i układu pamięci zawierającego strefę z żądanymi danymi. Jeśli zapełnione są wszystkie banki pamięci, będziecie musieli podnieść ten parametr do wartości "2", co spowoduje znaczny spadek wydajności.

 

Ale mniejsza o to -ważne to że tak jak w przypadku innych timingów im mniejsze tym lepsze :) No i mam problem żeby zapodać 1T bo pamięci się wysypują (jednak hynixy nie są stworzone do niskich timingów więc sie nie przejmuję)Pytam tylko z czystej ciekawości czy komuś może D43 idą powiedzmy na 250mhz przy 1T??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już widocznie zależy od płytki....

U mnie command rate ustawia się tam gdzie resztę timingów.Niewiem jak jest na twoim abicie musiałbys zapytać(bodajże jest cały topic poświęcony tej płytce)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dwie w dualu.Ale już uzyskałem odpowiedź :D O dziwo moim coś się odmieniło prime leci juz 1,5h na stress RAM bez błędnie przy ustawieniu 250mhz 2,5-4-3-11 1t -te pamięci potrafią naprawdę wiele zdziałać tylko czeba znaleść odpowiednie timingi . Co mi się chyba właśnie udało :) ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróbel u mnie podobnie smigają :) 2,5-4-4-11 1T i 250MHz :D

1261449[/snapback]

próbowałem puścić je na 255 ale prime po jakims czasie wywala-ale to wina nie do voltowania :D

Moje mobo daję na pamięc max 2,85V (mam nadzieje ze jakis bios to zmieni).

Więc narazie szynę zostawiłem na 250 i bawie się timingami (2,5-4-3-9 1t -prime "stress ram" leci 25 minutkę :D )

 

ps.A twoje na jakim napięciu hulają??Słyszałem że daję radę nawet na 3.3V więc wydaję mi się że 300mhz jest w ich zasięgu :D Ale to już pewnie przy 2T....

 

ps2.Jeśli nie sprawi ci to problemu zapodaj wyniki z everesta-jestem ciekaw czy się pokrywają.....

 

250MHZ 2,5-4-3-9 1T

 

ODCZYT~7100

ZAPIS~2850

CZAS OCZEKWIWANIA~41

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=231

 

Ja kupiłem tutaj.Seria B8J-ponoć jedna z najlepszych.Moje obecnie chulają tak jak w podpisie (pewnie mogą sporo więcej na wyższym napięciu-mnie ogranicza mobo)Wydaję mi się że jeśli pamiątki są z tej samej serii powinny tak samo się kręcić-no ale nigdy 100% pewności nie ma.Ja kupowałem na "ryzyk-fizyk" i się nie zawiodłem.

 

ps.Ten wynik to oczywiście w dualu :wink:

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróbel u mnie pamiątki chadzają na napięciu 2,7V (nie potrzeba było więcej :) ) Co do Everesta to teraz nie podam bo jestem w pracy ale z tego co pamiętam to mam niżej od ciebie. Odczyt ok. 6900 zapis ok. 2600. Ale muszę to sprawdzić.

 

Edit:

Ustawienia: 2,5-4-4-11 1T 10x250MHz

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten model:Hyundai HYMD264 646D8J-D43

i jestem zadowolony,lecz na fsb260 wywalają nawet na 2,9v i kosmicznych timingach,prawie stabilnie jest na fsb250 3-3-3-9 ale musze jeszcze potestować,oczywiście wszystko na 1T,bo niemoge tego przestawić na 2T,w biosie tego nie mam,może siakiś program do tego jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hunixa i chodzi mi na 250 mhz na 2.6V 2,5-3-3-8 1T , fakt że to nie dual, ale narazie kaski berak ,chętni bym zamieniła swojego 512 na 2x256 też chodące na 250mhz , nie dokupię 512 bo brak kaski :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltys daj sobie spokoj z tymi swoimi pamieciami, spzredaj je i kup 2x512 z wyzej wklejonego linka Na pewno beda biegac ci na cl2

1264420[/snapback]

to ze one beda biegac na cl2, ale chce zeby one biegaly 220Mhz cl2! cos takiego mniej wiecj, bo 200 cl2 to <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróbel u mnie pamiątki chadzają na napięciu 2,7V (nie potrzeba było więcej :) ) Co do Everesta to teraz nie podam bo jestem w pracy ale z tego co pamiętam to mam niżej od ciebie. Odczyt ok. 6900 zapis ok. 2600. Ale muszę to sprawdzić.

 

Edit:

Ustawienia: 2,5-4-4-11 1T 10x250MHz

1264328[/snapback]

 

Ja moje jednak przechwaliłem na takich ustawieniach nie dają rady :( Niby testy przechodzą w windzie wszystko spox ale jak zapodam MOH'a PA to jakimś czasie albo restart albo zawiecha albo wywala mnie do windy.Jednak one standardowo chodzą na 2T więc nie ma co narzekać.Zostaję przy 2T i daję wyżej FSB -bo do tego są one stworzone :D Niewiem czy pogrywasz w coś ale sprawdź czy dasz rade z 30min-1h grać bezproblemowo.

 

ps.Znów zmiana podpisu :P

260mhz 2,5-4-4-11 :) 2T :(

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu od wlozenia tego ramu do kompa wyjalem jedna kosc i wlozylem stara 256Mb (musialem sprawdzic dokladnie timingi, bo sprzedaje ja) i po wlozeniu spowrotem Hynixow- RESTART :mur: I pozniej jeszcze kilka. :-| Jak narazie sprawdzam pierwszą kosc- wszystko OK. Teraz zaczynam sprawdzac drugą. Macie pomysl co sie moglo stac?

Ps. Po wlozeniu Hynixa niechcacy ruszylem tego, ktory siedzial w gniezdzie. Moze to przez to? :mur:

 

EDIT: Sama druga kosc tez chodzi poprawnie, teraz bede sprawdzal obie w roznych gniazdach. :mur:

 

EDIT2: Kosci razem chdza, ale nie w dualu- nie wiem co jest :mur: . Macie pomysly? Wiem, ze dual daje przyrost tylko o ok. 1%.

Edytowane przez Szklak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie mam 256 ramu (333) ELIXIRA i zamierzam je wymienić na coś innego. Jak myślicie, czy opłaca się kupić 2x512 hynixa o tAKTOWANIU 333 - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41704387 , czy lepiej zostawić w kieszeni te 150zł i kupić 2x256 hynixa (400)?? Jak myślicie, za ile mogę opchnąć te swoje ELIXIRY??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie mam 256 ramu (333) ELIXIRA i zamierzam je wymienić na coś innego. Jak myślicie, czy opłaca się kupić 2x512 hynixa o tAKTOWANIU 333 - 1264832[/snapback]

khem moim zdaniem doluz pare zlotych i kup hynixa 3200 bo ten 333 to nie na dluzsza mete a pozniej bedziesz chcial a64 i lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! potrzebuję żeby pamięć pracowała na takich ustawieniach: 230mhz 2.5-3-3-7 (łagodniejszych nieda rady) napięcie max2.8v. Które hynixy (lub inne pamięci) wybarć? Hynixy 2700 czy 3200? i z jakimi oznaczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozecie sprawdzac tych pamiatek w goldmemory? bo tak to sobie uruchamiacie pochodzi wam pare h bez zwisow i juz trabicie na forum ze stabilne i wogole miod....

1266481[/snapback]

a Ty tez jestes typ, powiedz mi, na ch*j mi testowac pamieci w prime 95 np dwa dni, i np posypia sie po jednym, to juz niestabilne, skoro kazda gierka grana po 4 godziny chodzi elegancko? jaki to mal cel? a do stabilnego FSB to masz inny watek! pozdr :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...