Skocz do zawartości
EXO3

Użycie proca przez DScaler

Rekomendowane odpowiedzi

Neon69--> Program DScaler-tak jak w tytule. :)

Domik--> System XP

Może za słaby proc albo za mało RAMu?? :/

Ale w sumie żaden inny program tyle nie angażował procka :|

I wydaje mi sie że DScaler też kiedyś tyle nie żarł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zdaje sobie sprawe, ze temat ten nie byl poruszany juz od paru ladnych miesiecy, ale mysle ze pomoc przyda sie osobom, ktore w przyszlosci beda szukaly rozwiazania tego problemu. Odpowiedz jest na forum www.dscaler.org. Ja tez jestem uzytkownikiem tego programu i tez szukalem wszedzie rozwiazania tego problemu, bo to przeciez dosc egzotyczne, jesli niewielki program do odtwarzania TV zajmuje 100% czasu procesora AMD Barton 2500+.

Nalezy zmienic priorytet uzycia procesora w programie: SettingsGeneral Hardware Setup i na liscie rozwijalnej Usage (ostatnia na dole okna) zmienic na DScaler & other softwares - priority given to other softwares. Po tej operacji nastepuje gwaltowny spadek zuzycia czasu procesora. U mnie z 99% (w zasadzie ciagle) spadek do kilku/kilkunastu procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz aby to ustrojstwo zadzaiałało z PIXELWIEV tzn aby był dźwięk

W sekcji audio trzeba wybrać system dźwięku,który jest zastosowany przez daną stację tv,trzeba wszystkie sprawdzić bo auto niezbyt tam działa.By zmniejszyć zużycie CPU można w zakładce przeplot wyłączyć wszyskie opcje też zmniejsza użycie,lub by dscaler nie blokował innych procesów w scheudlerze zmniejszyć mu manualnie priorytet

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...