Skocz do zawartości
judge_group

czy na DVD można nagrywać takze ...?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie chciałbym kupić nagrywarke DVD a więc pyam kolegów i koleżnaki czy na płyte DVD można nagrywac pliki mp3, zdjęcia, programy i np. kilka filmów w formacie Divix "? 8O

na glupie pytanie powinna byc glupia odpowiedz ale tak nie odpowiem :)

 

oczywiscie ze mozna tylko ze nie bedzie to odtwarzane w stacjonarnych odtwarzaczach - sam wole nagrac jedna plyte DVD niz kilka CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nagrać :) Co tylko zechcesz :D tylko urządzenie na którym chcesz to odczytać musi czytać płyty dvd i format plików które ngrałeś :)

 

A ja mam pytanie czy da rade nagrać VCD na płyte dvd? Bo w nero jest możliwośc nagrania vcd na zwykład cd, a na dvd nie można. Na zwykłej jest zamało mniejsca :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Claeres, jesli vcd ma 800mb (a mam wrazenie ze ma ;) To miesci sie na zwyklym cd 700mb :).

Jak 800mb zmieści się na płytce o pojemności 700mb ?

Dane S(VCD) inaczej się traktuje niż zwykłe dane. Plik MPEG 790 MB spokojnie zmieści się na płytce o pojemności 700 MB. Skąd się to bierze?

Najmniejszą jednostką zapisu na płycie CD-R jest sektor. Na płycie z danymi można zapisać w jednym sektorze teoretycznie 2352 bajty. Jednak standard płyt CD z danymi zapisany w Yellow Book dopuszcza zapisanie tylko 2048 bajtów użytecznych danych w jednym sektorze, natomiast specyfikacja (S)VCD - 2324 bajtów.

 

źródło: divx.howto.pl

 

Tak po za tym do nagrywania kilku filmów VCD/SVCD na 1 płycie DVD polecam program TMPEG DVD Author - potrafi on stworzyć menu co ułatwia znacząco nawigacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

 

kupuje nagrywre dvd ,jakie polecacie mi dobre programy do niej ,do nagryary cd byl np nero ,alcohol,clone ,a jakie sa do dvd ,bo jestem w tym jeszcze zielony  

porsze o linki do tematow ktore juz byly  

i przepraszam za klopot  

 

pozdro :oops:

Do zwykłego użytku nero 6 powinien być w zupełności wystarczający (pliki, obrazy płyt itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie turzol napisal bzdury, jak dla niego svcd to jest to samo co vcd to ja przepraszam, chetnie przyznam sie do bledu, czekam na konkretna odpowiedz, bo chcialbym sie mylic, wedlug mnie nie nagranie kilku svcd na dvd jest niemozliwe

w sumie moglbym napisac co i jak, ale sam w tym temacie jestem poczatkujacy, wiec niechcialbym czegos poprzekrecac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie turzol napisal bzdury, jak dla niego svcd to jest to samo co vcd to ja przepraszam, chetnie przyznam sie do bledu, czekam na konkretna odpowiedz, bo chcialbym sie mylic, wedlug mnie nie nagranie kilku svcd na dvd jest niemozliwe

w sumie moglbym napisac co i jak, ale sam w tym temacie jestem poczatkujacy, wiec niechcialbym czegos poprzekrecac ;)

Nigdzie nie napisalem ze SVCD to to samo co VCD - co ci przyszlo do glowy 8O

MPEG-2 nie da sie bezposrednio nagrac na DVD, trzeba kombinowac:

http://www.videohelp.com/svcddvdr.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisalem ze SVCD to to samo co VCD - co ci przyszlo do glowy  8O  

MPEG-2 nie da sie bezposrednio nagrac na DVD, trzeba kombinowac:

http://www.videohelp.com/svcddvdr.htm

o tutaj napisałeś:

Tak po za tym do nagrywania kilku filmów VCD/SVCD

...tak jakby to była "jedna bajka" i generalnie kaszka z mleczkiem, a tak faktycznie nie jest, przy okazji polecam ten temat, jak widać z VCD jest duuużo łatwiej, chociaż sam tego nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...