Skocz do zawartości
fipa

Blok wodny.

Rekomendowane odpowiedzi

Ile kosztuje i gdzie moge go kupić? W mojej miejscowości nie da sie. Na jakiej zasadzie działa? Nie odsyłajcie mnie do szukaj, bo się wkurzam jak tak robicie. Ile taki blok może schłodzić procesor. Jak się go montuje? Czy są różne wersje np. na AMD i Intela? Ja mam Durona 1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje i gdzie moge go kupić?

Chyba najlepiej zrobić samemu :) Jak nie masz możliwości/chęci/czasu to kup na allegro albo u użytkowaników tego forum (jak mnie pamięć nie myli mają nicki mate i root87). Tylko coś mi się wydaje, że nie zdajesz sobie sprawy że sam blok to jeszcze nie WC.

W mojej miejscowości nie da sie. Na jakiej zasadzie działa?

Hmmmm a wiesz w ogóle na jakiej zasadzie działa jakiekolwiek chłodzenie np powietrzem? :lol: Jest sobie bloczek, przytknięty do ciepłego porcesora, nagrzewa się od niego (odbiera ciepło), płynie przez niego woda i to ciepło zabiera. Prościej się wyjaśnić chyba nie da :P Tak samo działa cooler tyle, że zamiast wody jest mniej wydajne powietrze.

 

Nie odsyłajcie mnie do szukaj, bo się wkurzam jak tak robicie.

Przykro mi, ale to bardziej Twój problem niż nasz :evil: Regulamin jest taki a nie inny.

Ile taki blok może schłodzić procesor.

8O Nie bardzo rozumiem pytanie 8O

Jak się go montuje? Czy są różne wersje np. na AMD i Intela? Ja mam Durona 1100.

Pewnie, że są różne, w ogóle nie ma przecież jakiegoś standardu dla bloków, sposób mocowania też zależy od procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by ci od poćzatku wytłumaczyć za jakiej zasadzie dziala chodzenie wodne

 

chodzi o to ze sam blok nie wystarczy trzeba miec jeszcze pompke i najlepiej chlodnice te elementu laczy sie w obieg wezami napelnia wodą i blok zaklada na porcesor i jak woda przeplywa przez blok to go chlodzi

 

 

jak nie wiem w ogole o co chodzi to lepeij sie za to nie bierz bo jeszcze zalejesz kompa a potem bedziesz wyzywal ludzi z forum ze ci cos zle poradzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ile taki blok może schłodzić procesor...

jezeli chodzi Tobie ile Wat ciepla moze odebrac - to bardziej zalezy od wymiennika ciepla (chlodnicy) - jak uzyjesz np kaloryfera konwektorowego potrafia oddac do otoczenia ponad 200W - czyli ponad 2x to co wydzielaja najwieksze "grzalki" Athlon TB 1400 lub PIV 2.0 (Willamate czy jak to sie pisze, chodzi o wersje 0.18 mikrona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto mi powie jaki jest najlepszy projekt bloku do wykonania za pomocą frezarki , będe miał 3 bloki (moze 4), czy pompka powerhead 1000l wystarczy ?.

aha i nagrzewnice to od czego ? (jakiego autka) i jaka cena nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz dojscie do frezarki to najlepiej jak najwiecej rownoleglych kanalikow. Wtedy trzeba uzyc malego freza i sie napracowac jak cholera.

Co do radiatorow zobacz tu:

http://www.overclockers.com/articles481/index03.asp

 

Ja mam w chwili obecnej RadE w kompie ale sie okazuje ze RadF (tez mam taki od Opla Corsy ale jest wiekszy od tego na zdjeciu) jest wydajniejszy i pewnie kiedys jak zmienie kompa to sie przesiade wlasnie na niego. Masz tez link jak mozna fajnie go zamontowac w kompie i poprawic wydajnosc:

http://www.overclockers.com/tips1022/

 

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje i gdzie moge go kupić? W mojej miejscowości nie da sie. Na jakiej zasadzie działa? Nie odsyłajcie mnie do szukaj, bo się wkurzam jak tak robicie. Ile taki blok może schłodzić procesor. Jak się go montuje? Czy są różne wersje np. na AMD i Intela? Ja mam Durona 1100.

Bloki można kupić od 50 zł (na procka) własnie zamawiam je dla siebie i jak chcesz się dołączyć to będzie dychę taniej (bo kupuję większą ilość) daj znać na priv jak Cię to interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje i gdzie moge go kupić? W mojej miejscowości nie da sie. Na jakiej zasadzie działa? Nie odsyłajcie mnie do szukaj, bo się wkurzam jak tak robicie. Ile taki blok może schłodzić procesor. Jak się go montuje? Czy są różne wersje np. na AMD i Intela? Ja mam Durona 1100.

Bloki można kupić od 50 zł (na procka) własnie zamawiam je dla siebie i jak chcesz się dołączyć to będzie dychę taniej (bo kupuję większą ilość) daj znać na priv jak Cię to interesuje.

A jaki to blok ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje i gdzie moge go kupić? W mojej miejscowości nie da sie. Na jakiej zasadzie działa? Nie odsyłajcie mnie do szukaj, bo się wkurzam jak tak robicie. Ile taki blok może schłodzić procesor. Jak się go montuje? Czy są różne wersje np. na AMD i Intela? Ja mam Durona 1100.

Bloki można kupić od 50 zł (na procka) własnie zamawiam je dla siebie i jak chcesz się dołączyć to będzie dychę taniej (bo kupuję większą ilość) daj znać na priv jak Cię to interesuje.

A jaki to blok ???
zajrzyj na oślą - tam pewien mądrala przeniósł cały wątek - sąteż zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje i gdzie moge go kupić? W mojej miejscowości nie da sie. Na jakiej zasadzie działa? Nie odsyłajcie mnie do szukaj, bo się wkurzam jak tak robicie. Ile taki blok może schłodzić procesor. Jak się go montuje? Czy są różne wersje np. na AMD i Intela? Ja mam Durona 1100.

Bloki można kupić od 50 zł (na procka) własnie zamawiam je dla siebie i jak chcesz się dołączyć to będzie dychę taniej (bo kupuję większą ilość) daj znać na priv jak Cię to interesuje.

A jaki to blok ???
zajrzyj na oślą - tam pewien mądrala przeniósł cały wątek - sąteż zdjęcia

KvM , bez takich , prosze , OK ?

 

fipa15 , uzyj opcji szukaj , to wszystkich obowiazuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...