Skocz do zawartości
DanielP

tylko Spectrum ! :)

Rekomendowane odpowiedzi

To i tak najlepszy komputer wszechczasow :)

 

A na powaznie, ciekaw jestem ilu tu jest pasjonatow lub bylych posiadaczy Specrtumka ? Ja oczywiscie sie do nich zaliczam.

 

Mam w domu 3 modele - Specrtum 48kb (gumiaczek), Spectrum Plus oraz Timex 2048. Kto ma wiecej ? ;)

 

Niech Sir Clive bedzie z Tobą !

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od trumienki kumpla, pamiętam jak grałem na zielonym monitorku. Czadzik.

 

No i potem ta fajna mała drukareczka, to dukowałem swoje imie na kartkach z zeszytu i miałem gotową pulę kartek na sprawdzian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam C=64. Tylko Spectrum! ;-)

 

Ja zaczynałem od ZX-81, a potem był ZXSpectrum (gumiaczek). To był wypas! Ta grafika w wysokiej rozdziałce! Zwalało z nóg normalnie. Potem był ZX-Sp.+, Timex-2048, C=64 (niestety nie przypadł mi do gustu), A500, A600 i A1200. Teraz jest to co wszyscy mają - PoCiot ;-)

 

Spectruma już nie mam - poszedł dla kolekcjonera - ale czasem wspominam jak to było; 'Manic Miner', 'Fred', 'Raid over Moscow' itp przeboje. Ech.. to se ne vrati, pane Havranek :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :)

Pamiętam moje pierwsze kontakty w szkole z ZX-em

Jeden malutki monitorek, jedna gierka - coś z czołgiem i mnóstwo człeka wokół. Kolejki do grania na 100 metrów :)

Później kumpel kupił C64, a całkiem niedawno (jakieś 10 lat temu). Ja sam. Osobiście sobie chwalę C64 z kompów 8 bitowych, ale ZX też ma u mnie sympatię. W końcu Z80 był całkiem niezłym prockiem.

Ale w kategorii 8 bitówcó, to jednak C64 wygrywa, i to bezkonkurencyjnie. Taklie cuda jakie tam wyrabiali z grafiką i dźwiękiem to na żadnym komputerze wcześniej i żadnym później się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, C64 swietnie sie nadawalo do demek, to bardzo dobry komputerek scenowy. Demka na Spectrum nie byly zbyt wypasione.

Za to go grania, jak juz sie ktos przyzwyczail grac na Spectrum w "wysokiej" rozdzialce (bo ZX tylko taka ma !), to gierki na innych kompach sie nie podobaly - nawet jesli mialy wiecej kolorow. Dla mnie wygladaly jak "groch z kapusta" :) Ale oczywiscie muzycznie C64 rzadzil, az do pojawienia sie Amigi (ktora tez mam, w postaci sztuk 3, a czwarta wlasnie do mnie jedzie).

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak,,, ZX to bylo cos, pamietam, ze kiedy kupowalem swojego gumiaka, kosztowal 300,000 zl :lol: :lol: :lol:

 

Potem cos sie w nim popsulo, poszedl do naprawy, z ktorej juz nie wrocil :cry: :cry: :cry: nie wiem nic o jego dalszych losach, ale zawsze bede wspominal Arnhem, H.E.R.O. - wypasiona platformowke, Baloon i inne hity.

 

No i joysticki i kombinacje 4 klawiszy dla uzyskania danego znaczka, to juz nie wroci, a PoCioty sa pozbawione kompletnie stylu,,,

 

Na pocieszenie pozostala mi A600 (dziala! :) ale to juz nie to samo,

 

pozdrawiam wszystkich (bylych lub nie) Spectrumowcow

 

Ave Sinclair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten no no ten

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATARI RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...