Skocz do zawartości
fipa

Dyski MAXTOR

Rekomendowane odpowiedzi

Moim (nie)skromnym zdaniem najlepsze dyski. Mam do nich ogromny sentyment gdyż do tej pory mam działający dziewięcioletni dysk 243 Mb Maxtora który był moim pierwszym dyskiem. Przeżył 3 Seagaty (nienawidzę tej firmy) i jednego WD. W sumie przewineło mi się przez mojego kompa ponad 10 dysków. No i jaki mam teraz? Widać w podpisie, który chyba wyraża dość dobrze moje zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mniejszych dysków do 10 GB zawsze uznawałem Fujitsu..

Teraz testowałem baraka i Maxtorka i kupiłem Maxtorka. Dla mnie to super dysk.. Szybszy od barak (minimalnie) troszkę od niego może głosniejszy, ale za to o wiele mniej się grzeje.. Chcesz więcej opisów, to poszukaj postów o maxtorze , tam napisałem więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jako drugi HDD podłączonego Maxia 40G/5400rpm.

Nie wiem, czy to wina akurat tego egzemplarza, ale chyba nie zniósł przetaktowanej PCI (FSB 150MHZ). Po dwóch tygodniach pojawiły się bady.

 

Wymienili mi na nówkę i teraz furczy w drugim kompie już na standartowym PCI 33MHz. Cichy, sprawny. Nie narzekam. :D .

 

Aha, i jego rzeczywista pojemność to ponad 38GB. Prawie 1GB więcej niż np. Caviar BB400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o wydajność to przeczytaniu testu na benchmarku.pl jestem trochę zawiedziony (gdyż sam do Maxtora się przymieżałem) 7200 jeszcze może być (wsumie całkiem nieżle) ale 5400 PORAŻKA :!: 8O tak słabo nie wypadł tam żaden inny dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jednak tak jak mówiłem wczesniej Maxtorek na olejowych 7200 obr/min jest jednak nieznacznie szybszy od baraka. Tak samo jak w moich testach.. :D ..

 

www.benchmark.pl

 

i o dziwo po zastosowaniu kontrolera promise 133 jest jednak róznica w wydajności , mała ale mimo wszystko jest !!! (chwyt reklamowy czy real??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o wydajność to przeczytaniu testu na benchmarku.pl jestem trochę zawiedziony (gdyż sam do Maxtora się przymieżałem) 7200 jeszcze może być (wsumie całkiem nieżle) ale 5400 PORAŻKA :!: 8O tak słabo nie wypadł tam żaden inny dysk.

porazka to ich test - najpierw kolesie napisali ze ten dysk (40GB, 5400rpm) jest ATA133 - napisalem do nich to zmienili, potem pisalem zeby tego Maxtora D540X przestawili chociaz w tryb FAST bo standardowo jest w trybie QUIET, ale widac ze tego nie zrobili (nie sugeruje ze celowo)

a pisze to dlatego ze jak mialem kupowac HDD to wybieralem miedzy U6 i D540X - wybralem Maxtora z 3 powodow: lepiej wspolpracuje z ATA33 (bo do takiego kompa byl mi potrzebny), mniej sie grzeje (u mnie siedzi w kieszeni), na ATA100 w trybie FAST (nie mowiac o opcji OFF w programie Acoustic Management) byl szybszy niz ten Seagate U6 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...