Skocz do zawartości
Nizki

Przenoszenie systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa wygląda następująco. Dotychczas siedziałem na dysku 60GB z dwoma partycjami 13GB i 43GB. Na pierwszej był zainstalowany system i wszystkie programy. Na drugim cała reszta plus gry. Kupiłem nowy dysk. I teraz pytanie. Czy jest możliwość, a co za tym idzie program, dzięki któremu mógłbym przenieść cały system i programy zainstalowane z tego 13 GB na nowy dysk bez koniecznośći instalowania windy i programów od nowa ? I czy jak przeniose tez wszystko z tej drugiej partycji na nowy dysk to czy gry będe musiał instalować od nowa ? Mam przygotowaną na nowym dysku partycje Primary 15 GB na którą chcialbym przeniesć system. Mam Partition Magic 8 (build 1242). Jestem zielony w tych sprawach więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś opisał jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norton Ghost, odpalasz, robisz backup partycji systemowej, wrzucasz na 2 part, nowego dysku- odpalasz ghosta w dosie, rozpakowujesz system na primary, potem kasujesz obraz, i na 2 part nowego dysku przekopiowujesz dane z grami itp ze starego i finito.

Pod warunkiem nie odpalania systemu z nowego dysku przed pelnym przekopiowywaniem danych powinno sie udać przeniesienie

Innego sposobu nie wymyśliłem

 

Partition Magic

Hm

Wydaje mi się ze tam jakis kreator był, copy partition czy coś, poczytaj manuala:)

W kazdym razie spróbuj, dyskowi nic sie nie stanie. Tylko uważaj przy kasowaniu/formatowaniu, bo to róznie bywa.Raz se skasowałem partycję nie tą co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem juz kiedys partition magic 8.0 to zrobic (win2k) ale sie nie da. windows gada cos o pamieci wirtualnej i nie chce wystartowac (plik wymiany na partycji z windowsem). co do ghosta to powinno pojsc bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki jeden programik

 

Ranish Partition Manager

 

Robisz bootowalną dyskietke, kopiujesz programik (tylko plik part244 i DISKSIM). Startujesz ze spreparowanej dyskietki, włączasz programik wybierasz partycje która ma zostać skopiowana (F5 - zmiana dysku), wciskasz 'C', wybierasz partycje docelową i czekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utworz na nowym dysku partycje 13 Gb

uzyj norton ghosta do skopiowania calej partycji i juz

:D

1281351[/snapback]

Kiedyś używałem ghosta(chyba 2003/2004) i po takiej operacji

Windows zatrzymywał się na niebieskim ekranie witamy

(słynny problem z plikiem wymiany :|).

Chcę uniknąć takiej sytuacji... dlatego też pytam co jest

najskuteczniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, aby ghost byl przyczyna.

Jest narzedziem sluzacym do takich operacji.

 

A z reszta przy zmianie dysku poswiecilbym sobie godzinke, czy dwie na zainstalowanie

od nowa systemu i zrobienie backupu. Nawet nazwalbym to nawet przyjemnoscia - w koncu

robie to sobie.

Edytowane przez 2002JSQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli XP to mysle ze wystarczy skopiowac zawartosc partyji C na pierwszy partycje nowego dysku. Poczym odpalasz instalatora XP z plytki i wybierasz opcje naprawiania. Masz wtedy konsolke "ala dosowa" .Mysle ze wtedy wpisanie komedy nadpisujacej bootsektor wystarczy (o ile pamietam fixmbr ale nie jestem pewnien ... wpisz help to sie dowiesz na 100%) Podejrzewam ze w 2000 tez dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz skończyłem przenoszenie systemu.

Udało się bez re-instalacji ale i tak musiałem sie namęczyć.

 

Drive Image 7.0 nie dał rady... :mur:

Kilka innych prób równiez nie :/.

Mogłem odpalić komputer z nowego dysku ale

wyłącznie jak ten drugi też był podłączony.

Nie wiem co tam było mu potrzebne bo np

plik wymiany też przeniosłem.

 

Dopiero Ranish partition magic poradził sobie.

Jednak kopia samej partycji nic nie dała też się nie odpalał windows,

dopiero idealna kopia dysku dała efekt.

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...