Skocz do zawartości
Buziak

Ktora karte powyzej 2000 zl bys wybral ?

Ktora karte graficzna bys wybral dla siebie ?  

  1. 1. Ktora karte graficzna bys wybral dla siebie ?

    • Sapphire Radeon X800XT PE Atlantis 256MB DDR VIVO TV&DVI
      36
    • Gainward GeForce Ultra/2400 TV DVI GS
      12
    • Radeon X800 XT Gigabyte GV-R80X256V 256 MB DVI + VIVO BOX
      5
    • GeForce 6800GT Leadtek A400GT-TDH256 256MB TV & 2xDVI BOX
      23


Rekomendowane odpowiedzi

widze ze masz bardzo duzo gotówki  :twisted:  

ja bym w życiu tyle kasy nie wydał na grafe!! po prostu szkoda kasy !!

Czasem zaluje ze z kompa w domu nie korzystam sam a czasem sie ciesze... Mam odlozone 900 zl ;) do tego chce sprzedac swojego GF niedlugo i bede mial cos kolo 1200 zl ;) i gdybym mial kupowac sam to kupil bym R9800Pro ale moj staruszek :P Pogrywa w FarCry i Napalil sie na HL2, MoH : PA i Stalkera i powiedzial ze woli sie ze mna zlozyc i wydac prawie 3 kola na grafe zeby nie miec zadnego problemu w jakis ostrych zadymkach ... I kurde problemem jest to co wybrac, bo wydac 3000 zl jest latwo ale taka kasa na ulicy nie lezy zeby kupic i stwierdzic pozniej "wtopilem" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz bardzo duzo gotówki  :twisted:  

ja bym w życiu tyle kasy nie wydał na grafe!! po prostu szkoda kasy !!

Czasem zaluje ze z kompa w domu nie korzystam sam a czasem sie ciesze... Mam odlozone 900 zl ;) do tego chce sprzedac swojego GF niedlugo i bede mial cos kolo 1200 zl ;) i gdybym mial kupowac sam to kupil bym R9800Pro ale moj staruszek :P Pogrywa w FarCry i Napalil sie na HL2, MoH : PA i Stalkera i powiedzial ze woli sie ze mna zlozyc i wydac prawie 3 kola na grafe zeby nie miec zadnego problemu w jakis ostrych zadymkach ... I kurde problemem jest to co wybrac, bo wydac 3000 zl jest latwo ale taka kasa na ulicy nie lezy zeby kupic i stwierdzic pozniej "wtopilem" :(

weź najwydajniejszą (czyli jakieś 6800 Ultra) - najlepiej od Gainwarda kartę chłodzoną seryjnie wodą (będziesz miał super wydajnie i cicho)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA 3k chyba lepiej kupic jakiegos antka64+mobo i do tego 6800GT albo X800pro:) powinno byc wydajniej:)

ALe imo fajnie zeby moj starszy:) pogrywal na pc to by byl lepszy sprzecik:)

Kupno nowego mobo+proca nie wchodzi w gre ;) Poniewaz stosuje polityke zmiana co 2 lata :) A sprzet ma niecaly rok, oprocz grafy ktora juz ma 2 latka ;) I czas ja zmienic :) No jak bralem to Ti 4200 to to tez byla nowosc i super wydajnosc ;) Dalem wtedy 1500 zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA 3k chyba lepiej kupic jakiegos antka64+mobo i do tego 6800GT albo X800pro:) powinno byc wydajniej:)

ALe imo fajnie zeby moj starszy:) pogrywal na pc to by byl lepszy sprzecik:)

Szkoda , ze pasjans nie ma wymagan jak Doom3 :lol:

 

A co do karty, moze lepiej X800pro albo 6800 ?? Reszte mozna bylo zainwestowac w jakiegos A64 i plytke do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich przygodach z OGLem NV nie mam juz zadnych watpliwosci ze stery ATI sa git i slusznie zrobilem wsadzajac X800 do kompiszona :P

 

Wybor Gigabyte X800XT jest bez sesnu. Drozsza od Sapphire i nic ciekawego nie wnosi.

Gainward Ultra/2400GS tez - kosztuje tyle co najtansze referencyjne GF6800U, a jest tylko podkrecona GF600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich przygodach z OGLem NV nie mam juz zadnych watpliwosci ze stery ATI sa git i slusznie zrobilem wsadzajac X800 do kompiszona :P

ooo jakas odmiana :D podzielisz sie doswiadczeniami?

 

update: ok mam :D tylko napisz jescze jaki to dokladnie il2, ktora wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niektorzy z was tutaj pierd*** glupoty . . . gosciu mowi ze ma 900+"ti4200" zl i moze pozwolic sobie na kupno karty do 3k zl a wy mowicie ze nigdy byscie tyle kasy nie wydali . . . przecierz on robi interes zycia kupujac x800xt albo 6800u za 1200zl w sumie :] TEZ TAK CHCE :]

a co do karty to zawsze wydawalo mi sie ze sapphire nie daje nic wiecej niz musi . . . (pamieci raczej bez wiekszego potencjalu OC jak w moim 9100 a core to nie ich zasluga :] )

ja chyba tylko z sentymentu do gainwarda wybral bym ta karte ale z drugiej strony z wielkim booooolem bo Carmak powiedzial ze nie moga sobie pozwolic na to ze gf bedzie chodzil o 30 fps lepiej niz ATI i ze beda optymalizoac dooma pod ATI tez natomiast VOLVE nic takiego nie powiedzialo o HL2 :] wiec sentyment do GAINWARDA zostaje troszeczke zacmiony praktycznoscia X800 ale tylko troszeczke :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

co sadzicie o kartach gainwarda? co sadzicie o kartach gainwarda?

Nie lubie ich. Jak dla mnie przereklamowane (ile razy będę to powtarzał :roll: ). Nie kręcą się tak wyśmienicie jak stare Ginwardy.....są takie same jak Leadtek czy Pov a cena wyższa (zawsze mieli drogie).

A i brał bym Gt 8) Nie lubie Ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo jakas odmiana :D podzielisz sie doswiadczeniami?

 

update: ok mam :D tylko napisz jescze jaki to dokladnie il2, ktora wersja?

Doswiadczeniem? Ot bardzo proste. 1x na 3 uruchomienia na poczatku misji (20s) komp zawisa i tyle (raz nawet w menusach sie zdarzylo). Jesli przetrwa te pierwsze 20s to juz nie ma problemu (czasami w czasie gry przytnie na kilka s, ale to zadko). Mowa oczywiscie o OGLu i ustawieniach na Perfect. Poczatkowo myslalem ze to wina Audigy, ale bez niej bylo to samo. Stery oczywiscie zmienialem, w miedzyczasie zmienilem mobo z prockiem i oczywiscie nic nie pomoglo. Zakrecony czy odkrecony-g.o.w.n.o. Byla oczywiscie zmiana systemu, reinstalka gry i paczowanie.

W koncu nadszedl czas ostatecznego rachunku i NV wyleciala wmordejeza, a zasadzilem XTka. Smiga. No problemo. Zadnego kombinowania. Odpalam i lece (+9% wydajniej).

Gram oczywiscie na ostatniej oficjalnej wersji FB 2.04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie trafila mozliwosc nabycia X800PRO VIVO z USA (konretnie z newegg.com link)

Karta kosztuje 425$ + shipping (ok 4$) co daje 430$ x 3.55zl (wg kursu NBP) = 1525zl. Taniej nigdzie nie znalazlem. Za prawie ta sama cene chodza tam 6800GT....ale wiadomo, to nie to samo :twisted:

Na xtremesystems ludzie chwala Sapphire X800PRO Vivo - jak na razie nie bylo przypadkow zeby ktos nie zmodowal jej do XT. Wiadomo, ze nie wszystkie karty wytrzymaja taktowanie X800XT, dlatego zalecaja tam po operacji flashowania zjechac z taktowaniami GPU o jakies 20Mhz - 16 potokow to jest jednak to

 

W sumie tydzien temu kupilem R9800PRO, ale gdybym go teraz sprzedal to jeszcze tak duzo nie strace doplacajac do X800PRO VIVO.

 

Jak myslicie czy takie posuniecie (chodzi o kupno grafy w Stanach) ma swoj sens? Czy tez lepiej czekac....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście za tą kase na 4 pozycję, 256mb na pokładzie bedzie niedługo wymagane do wysokich rozdzielczości ,może nie teraz ale kolejne gry na enginach doom3 ,HL2, czy far cry ,bedą potrzebowały coraz więcej pamięci, zobczcie jakie były wymagania q3 a jakie ostatniego medal of honor, którego napędzał ten sam silnik co q3, aczkolwiek mocno zmodyfikowany, 128mb teraz, to jak za czasów GF4 64mb, każdy się wtedy dziwił po co montują 128mb, skoro 64 w zupełności wystarcza, zdziwienie mineło kiedy pojawił się UT2004 i okazało się że 64mb to za mało na tekstury w max rozdzielczości, dlaczego nvidia a nie ati , bo lepsze sterowniki, i bardziej zaawansowana technologia nowego chipu (wybór obiektywny sam miałem gf teraz mam radeona9800 i już wiem dzisiaj, że nastepny bedzie gf ,jak stanieje oczywiście)

ps. jesli tata taki napalony to wspomnij mu jeszcze że mała kostka z 512mb ramy by się przydała ,bo na dzisiaj 1gb ramu do bezzaciachowego grania to standart (doom3 i najnowsze demo medal of honor pacyfick....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

bardziej zaawansowana technologia nowego chipu

Wiesz Ps 3.0 niby nic nie daje (jeśli nic to po co go dawali) :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doswiadczeniem? Ot bardzo proste. 1x na 3 uruchomienia na poczatku misji (20s) komp zawisa i tyle (raz nawet w menusach sie

oj cos Cie nv nielubi :D odpalilem klika razy demko TheBlackDeath, bez problemow i bez zgrzytow przeszlo...detki 66.32..

 

W koncu nadszedl czas ostatecznego rachunku i NV wyleciala wmordejeza, a zasadzilem XTka. Smiga. No problemo. Zadnego kombinowania. Odpalam i lece (+9% wydajniej). Gram oczywiscie na ostatniej oficjalnej wersji FB 2.04.

no i dobrze ze dziala, bo w koncu o to chodzi :D wydzielasz pozytywne fluidy w kontakcie z ati to co ma nie dzialac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, ze nie oto chodzi. Grafa na default (bez clockingu), ustawienia gry takie jak zawsze, a tu lipa. Troszke sie wkurzalem.

Jaka masz wersje gry i jakie ustawienia? Dziabiesz po necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...