Skocz do zawartości
mmateusz

jaka mysza?

Rekomendowane odpowiedzi

tak mniej wiecej mam do wyboru:

microsoft ie 3.0,

microsoft ie 4.0,

uzywany rok logitech mx 500.

juz bylem prawie zdecydowany na ie 4.0, ale podobno trudno sie w niej wciska wheela(uzywam srodkowego przycisku nalogowo w mozilli firefox)

mx 500 jest prawie idealny, ale jest uzywany.

...sam juz nie wiem co wybrac.

i jaki pad do tego polecacie? co sadzicie o tym:

http://allegro.pl/show_item.php?item=31031775

http://allegro.pl/show_item.php?item=30910189

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domciu ie3.0 i mx500. Logitech jest dokladniejszy od ie3.0 ale duzo ciezszy. Dodatkowo w mx 500 lubi sie "zapadac" prawy przycisk i te dwa boczne buttony sa kiepsko umiejscowione. Ie3.0 lepiej w lapie lezy(ale to moje subiektywne odczucie). W moim mx500 dodatkowo szwankuje kabel tzn: gdy myszka uderze leciutko w klawiature albo o podkladke to wylacza sie na 2-4 sekund(tak jakbys wyjal wtyczke usb i zaraz ja wlozyl spowrotem). W sumie yo ciezki wybor bo wszystkie myszki ktore wymieniles sa bardzo dobre i maja wiele zwolennikow. Ja osobiscie wybralbym mx510:P. Kosztuje cos okolo 200zeta ale wedlug mnie sie oplaca:D. Aha zapomnialem o padach. Ja uzywam func-a 1030 i jestem z niej bardzo zadowolony. Z ice mate-em tez mialem do czynienia i podkladka jest oki tylko wkurza mnie dzwiek jaki wydaje gdy przesuwa sie po niej myszke. Mx bardzo dobrze sprawuje sie na zwyklej szmacie za 5 zeta(tej najtanczej a nie jakis fellows albo cos) tylko trzeba ja czesto wymieniac. Ie3.0 ma baniate slizgi i raczej polecam do niej jakiegos dobrego pada. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslisz o uzywanej mx500, to moze warto by sie bylo zainteresowac nowka mx510. Zdaje sobie sprawe, ze jest drozsza, ale przynajmniej jest nieuzywana! Imo to abrdzo dobra myszka, osobiscie uzywam mx500, juz 6mies. zadnych usterek ani nic w tym stylu. Na poczatku myslame jeszcze o IE 4.0, ale jak przymierzylem dlon do oby tych myszek, to wybor padl na mx500. Kazdy powinien wybrac taka mszke jaka bedzie wyodne dla niego, wiec proponowalbym Ci sprawdzic samemu (organoleptycznie :P ). A co do tego scrolla w IE 4.0, to mi rzeczywiscie nie przypasil, jeszcze an dodatek cos mi sie tak niepewnie na boki ruszal, co mialo byc niby innowacja, a jak dla mnie to tylko utrudnienie.

Co do podkladek, to Ci nie pomoge raczej, ale sam jestem ciekaw jak sie sprawuje ta 2 co podales linka, bo cena przyzwoia, zdaje sie byc to dobra alternatywa, dla tych wszystkich drozszych myszek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mx510 za 199zl kupiony z 6.09.2004r.

Jest wypas, plastyk troszke sie brudzi, ale to łatwo schodzi.

Żadnych zastrzeżen nie mam do pracy, jest lekka, wyłapuje wszystkie ruchy, dziala na każdej nawierzchni nieprzezroczystej. Idealna do pracy(www, word, etc.) jak i do grania (FPS, RTS i inne)

3 lata gwary to ma, lepszy engine, i w ogole nie ma sie nad czym zastanawiać.

Zapupista mysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mx510 to najpierw weź ją do ręki i trochę nią potrzymaj. Mnie b. denerwuje ten śliski plastik, bajerancko wygląda ale jak ręka się troche spoci to po prostu się ślizga, poza tym jest wtedy nieprzyjemny w dotyku. Drugi zarzut to luz na lewym przycisku. I jeszcze jedno - sterownik potrafi zapomnieć konfiguracje dodatkowych przycisków (jeśli nie jest domyślna)

Z IE4 nie miałem styczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem rozne mychy w lapkach przez dluzszy czas uzywalem MX310 i stwierdzam niestety wiekszosc logitechow posysa jak dla mnie ciezke kijowy material (lapa jezdzi po nim i latwo sie siakos poci :? ) nawalaja klawisze o scieraniu sie juz nie wspomne. Dlugo szukalem idealnej mychy poczatkowo sklanialem sie ku MS IE 3.0 jednak brakowalo mi tam dodatkowych klawiszy dlatego zassalem IE 4.0 jak dla mnie mycha wypass ma wady jak kazde urzadzenie zupelnie nie potrzebna rolka 3d po cholere to przesuwanie na boki chyba tylko po to by mialko sie co popsuc poza tym swietny material z jakiego zostala wykonana nic sie niesciera technologia tilt wheel coprawda moze jeszcze nie idealnie dogfrane driverki ale syci oprocz tego myszka strasznie lekka precyzyjna czekam tylko na poprawione intelli point reszte mozecie doczytac tutaj dlatego IMHO na dzien dzisiejszy jestem za MS. Godnym polecenia jest rowniez razer vipertylko z kolei dla mnie za mala i znowu nadgarem cioram po podkladce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zassalem MS Wireless IntelliMouse Explorer (IE 4.0 bez kabla :] ) za dobra kaske i jestem heppy :D http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30932677

 

w piatek bedzie u mnie.Pobawie sie i skrobne co i jak :]

słyszałem ze microsoft mial problemy z radiowymi mychami (seria 3.0)- gubią pakiety i mają zwiechy - jak dorwiesz to daj znać czy w nowej 4.0 tez to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem kilka recek tej mychy i nigdzie nie napisali nic na temat jakichkolwiek problemow

 

http://tech-report.com/reviews/2004q1/ms-t...se/index.x?pg=1

http://www.bit-tech.net/review/284/

 

zarowno te myszki w reckach jak i moja to Microsoft Wireless Intellimouse Explorer rev2

 

mozliwe ze pierwsza rewizja miala jakies krzaki

 

UPDATE :

 

no i znalazlem :] (cytat z bit-tech.net)

 

"The Wireless Intellimouse (v1) was a triumph of ergonomics (the thing fit ones hand like a soft, eminently strokeable buttock) but it's performance was nothing short of appalling - terrible lag, horrendous accuracy and battery life to cringe over."

 

i wszystko jasne :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz sie tak rozbestwilem ze kabelki mi przeszkadzaja :] ,a 320zl za MX700/MX900 czy MX1000 to nie dam :]

 

w gry nie gram,ale jednak troche czasu przed kompem siedze i dobrze jest czasem cos milego w lapie potrzymac :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz sie tak rozbestwilem ze kabelki mi przeszkadzaja :] ,a 320zl za MX700/MX900 czy MX1000 to nie dam :]

 

w gry nie gram,ale jednak troche czasu przed kompem siedze i dobrze jest czasem cos milego w lapie potrzymac :>

 

 

taaa ewidentnie dobrze jestcos milego w pazurki zlapac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szczegolnie jakies jedrne C...ups,zle forum :lol:

 

tak czy siak ciesze sie ze bede mial nowa zabawke (baby nie zmieniam,to przynajmniej myszke sobie zmienie :] )

no ta cyc zmieniasz myszke a ja bede musial chyba "ogonek" obciac bo mnie wqrza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki. kupilem w koncu mx500, bo mi dobrze w lapie lezal.

troche tez poczytalem forum i:

jest wiele sprzecznych opinii na temat które myszy są lepsze, ale tak ogolnie to:

-mx są precyzyjniejsze, przez to sa lepsze do grafiki, i wolniejszych, a wymagajacych precyzji gier, np. CS. gubia sie przy uktraszybkich ruchach(podobno).

-ms ie 3.0 i 4.0 - sa mniej precyzyjne, ale nie gubia sie przy b. szybkich ruchach - przez to sa rox w b. szybkich grach, np. quake1,gdzie sie trzeba obrac czesto o 360 stopni.

-sa jeszcze razory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmateusz widac ze dopiero kupiles myszke :D

ani mx500/510 ani ie 3.0/4.0 nie gubi sie przy niczym JEŚLI zastosujesz do niej odpowiedni pad. Prawdziwa doskonalosc tych myszek (uzywalem wszystkich 3 przy czym zostalem przy 3.0 poniewaz lepiej mi lezy) mozna odczuc dopiero na profesjonalnym padzie :D. Ja osobiscie testowalem pady takie jak: Steelpad 3S, Icemat Black, ALLSOP raindrop, Everglide ricochet oraz moj obecny pad: Steelpad S&S. Jeśli chcesz kupić tani a zarazem dobry pad to kup tego allsopa bo te szklane "coś" bo padem tego nie nazwe to nie jest ani w 5% podobne do icemata. Jeśli masz jeszcze jakies pytania to wal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zassalem MS Wireless IntelliMouse Explorer (IE 4.0 bez kabla :] ) za dobra kaske i jestem heppy :D http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30932677

 

w piatek bedzie u mnie.Pobawie sie i skrobne co i jak :]

słyszałem ze microsoft mial problemy z radiowymi mychami (seria 3.0)- gubią pakiety i mają zwiechy - jak dorwiesz to daj znać czy w nowej 4.0 tez to jest

To seria 3.0 byla wireless ?

 

Mam IE3.0 i powiem obiektywnie.

Wielka myszka (tak wiec nie dla dzieciecych raczek), przeswietnia ergonomia. Bardzo czuly uklad optyczny (doslownie tyle ile przesuwasz myszka po blacie tyle sie ona przesuwa po monitorze, tzn. nie w mm ale nie ma zadnych przerw - glownie chodzi o DPI ). W grach chodzi co najmniej swietnie.

Najlepszy motyw jaki wogole zaznalem w myszkach to w tej sie znajduje. CHodzi mi o opcje akceleracji kolka. Czyli jak dasz delikatnie kolkiem w dol to ekran przesunie sie o dany fragment. Gdy przesuniesz o tytle samo kolko ale juz nieco szybciej to ekran przesunie sie dalej (oczywiscie mozna to zwiekszac lub zmniejszac) - to jest boskie.

 

Teraz troche wad:

- brudza sie boki i albo nie chcialo mi sie tego za bardzo czyscic albo to po prostu nie zejdzie (ale zaznaczam tylko boki).

- mycha sprawia wrazenie jakby rozklekotanej z niby niskiej jakosci materialow. Ale jest to tylko taki pozor i pozniej docenia sie material z jakiego zostala zbudowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx310 + allsop raindrop = zajebista sprawa

 

mialem wczesniej mx500, i troche mi za duza byla... co do podkladek to mialem steelpad 4d oraz everglide giganta... allsop rzadzi jednak ;]

 

a i ktos tu jakies glupoty pisal ze kursor sie gubi w mx'ach :lol: :lol: :lol: chyba nigdy nie mial z tymi myszami do czynienia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki...

Też planuje zmiane.. i tak sobie mysle ... oki zawsze dobre byly mychy microsoftu, logitecha... i... no wlasnie kensington!!!

No wlasnie kiedys nalezaly do swietej trójcy a teraz cisza o nich ale wpisuje www.kensington.com a tu !!!! no firma istnieje co wiecej dalej robią myszki :))) co wy na to ??? http://www.kensington.pl/trackballe_myszy/72128.html

Ma ktos takie cudo ???

Jakies testy ktos widzial ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze sie znajdzie :] 

 

MS Wireless IntelliMouse Explorer :]

Dajesz głowe że wszystko ładnie łapie ? Żadnych krzaków przy szybkich grach nie ma ?

oczywiscie ze tak :) wczoraj caly dzionek klepalem w Q3 i UT i jestem zachwycny ta mycha

 

jedyna rzecza do ktorej trzeba sie przyzwyczaic jest scroll,bardzo delikatny i bez wyraznego skoku,ale da sie go wyczuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=30893745 czy http://allegro.pl/show_item.php?item=31160124

 

Oto jest pytanie :roll: Lubie popykać w UT2004 i 2k3 , FC a nawet SIMS 2 . Do tej pory miałem IE 3.0 ale pora zmienić bo juz ma ponad 3 lata choć jest w stanie idealnym to juz mi sie znudziła :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...